Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

RCK Dobre Tony już we wtorek -  Jakub Skorupa

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncerty Jakuba Skorupy oraz zespołu EłMi w ramach festiwalu RCK Dobre Tony.
9.08.2022 (wtorek), scena plenerowa RCK, wstęp wolny
MadMat dj set: 18:00
Koncert: 20:00

Jakub Skorupa
Jakub Skorupa to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów – z zamiłowania do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”.
W międzyczasie wypowiedzenie z korpo napisał wierszem, żeby tworzyć muzykę. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje. Okrzyknięty nadzieją roku 2021 po wydaniu debiutanckiego singla „Pociągi towarowe”, utwór zapewnił mu 3. miejsce w plebiscycie Sanki 2021.
W lecie 2021 roku wraz z zespołem wystąpił na Scenie 357 na Męskim Graniu w Krakowie. W 2022 roku nakładem Def Jam/Universal ukazał się jego debiutancki album.
https://www.youtube.com/watch?v=A1UysB12-A8
https://www.youtube.com/watch?v=JqK7HdoPx_Q

EłMi
Poznańsko-kołobrzeski projekt, który dojrzewał przez wiele lat by móc stać się faktem. EłMi, czyli Paweł Świderski i Michał Pełechaty, dwa nazwiska, które postanowiły przeistoczyć swoją miłość do muzyki, w dźwięki zawarte na ich debiutanckiej EPce „DZIŚ//zimą.”. To nie kolejne spotkanie dwóch różnych charakterów, a ludzi myślących i czujących muzykę i rzeczywistość bardzo podobnie, czego efektem jest pełny rozmarzonych, delikatnie chłodnych dźwięków, krótko grający materiał zatytułowany „DZIŚ//zimą.”, którego premiera odbyła się 11.04.2022.
Materiał został zarejestrowany zimą 2021 w domowych zaciszach muzyków, dzięki czemu nabrały bardzo osobistego i kameralnego klimatu, jednak muzycznie pełnego dobrze wypełnionej przestrzeni. „DZIŚ//zimą.” jest swoistego rodzaju opowieścią o tym co się działo w życiu każdego z nas z ostatnich 6 lat.
Aktualnie duet pracuje nad utworem, który będzie wydany na składance „My name is Poznań vol.2” organizowanym m.in. przez Michała Wiraszkę z zespołu Muchy.
Debiutancką Ep’kę „DZIŚ//zimą.” będzie można nabyć po koncercie, a pieniądze z niej zasilą wybrany przez zespół cel charytatywny.

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama