Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wirtuozowski koncert w RCK 28 września

28.09.2022 godz. 19.00, sala widowiskowa RCK
Koncert pt. „Mity i południowe brzmienia”
Emanuel Salvador – skrzypce (Portugalia), Ronaldo Rolim - fortepian (Brazylia/ USA)

W miesiąc po zakończeniu wakacyjnych cykli z muzyką tzw. poważną i współczesną nie zostawiamy melomanów z samymi wspomnieniami. Proponujemy koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Agnieszki Duczmal w pierwszą październikową niedzielę, a wcześniej, 28 września, w środę koncert skrzypcowo-fortepianowy „Mity i południowe brzmienia” w którym dominowała będzie muzyka Karola Szymanowskiego. Dzięki trwającej obecnie współpracy z Baltic Neopolis Orchestra wystąpi w nim obok koncertmistrza orkiestry Emanuela Salvadora również Ronaldo Rolim – solista i kameralista znany na czterech kontynentach, grywający w prestiżowych miejscach, takich jak Carnegie Hall, Tonhalle Zurich, Wigmore Hall (Londyn) i Seoul Arts Center. Biorąc pod uwagę, że Emanuel Salvador został opisany przez Strad Magazine jako jeden z najlepszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia zapowiada się znakomity, wirtuozowski koncert, w programie którego znajdą się Sonata d-moll op. 9 i „Mity” Karola Szymanowskiego oraz Sonata na skrzypce i fortepian nr 4, której autorem jest brazylijski kompozytor i dyrygent Camargo Guarnieri. Bilety w cenie 35 zł (normalne/w dniu koncertu), 30 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl.
Noty biograficzne:
Emanuel Salvador został opisany przez Strad Magazine jako jeden z najlepszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia. Występował jako solista, kameralista i koncertmistrz na wielu światowych scenach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kazachstanie, Chinach, Japonii, Portugalii, Holandii, Meksyku, Turcji, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech. Jest zwycięzcą i laureatem takich konkursów jak: Isolde Menges (RCM), Beckenham Festival, Barbirolli Memorial, Wolfson Foundation, Jovens Musicos, Julio Cardona. W 2005 roku ukończył Guildhall School of Music and Drama oraz Royal College of Music w Londynie. Jako solista i koncertmistrz koncertował z takimi orkiestrami, jak: Orquesta Nacional de Espana, Brasil National Orchestra, Seoul Classical Players, Adana Philharmonic, Monterrey Symphony Orchestra, Krasnojarsk Symphony, Orquestra de Norte, Classica da Madeira. Jest założycielem i liderem Guimarães String Quartet w Portugalii, z którym regularnie koncertuje w Europie i Azji. Od 2005 do 2015 roku był koncertmistrzem Orquestra do Norte w Portugalii. Do sukcesów muzyka należą wysoko oceniane przez krytyków nagrania płytowe oraz prowadzenie kursów mistrzowskich na całym świecie. Ma na swoim koncie liczne prestiżowe trasy koncertowe po Azji Południowo-Wschodniej, Chinach, Japonii, czy w Stanach Zjednoczonych.
Ronaldo Rolim – występował jako solista i kameralista na czterech kontynentach, grając w prestiżowych miejscach, takich jak Carnegie Hall, Tonhalle Zurich, Wigmore Hall (Londyn) i Seoul Arts Center. Występował jako solista z orkiestrami, takimi jak Tonhalle-Orchester Zurich, Musikkollegium Winterthur, Filharmonia Royal Liverpool, Phoenix Symphony, Brazylia Symphony Orchestra i Minas Gerais Philharmonic Orchestra. Jest również członkiem założycielem Trio Appassionata, którego pierwszy album, „Gone into the night”, został wydany w 2014 roku. Po rozpoczęciu studiów muzycznych z matką w wieku czterech lat, Rolim studiował później u Zilda Candida dos Santos i Armando Fava Filho z Magda Tagliaferro School w São Paulo. W 2005 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował u Flavio Varani na Uniwersytecie Oakland w Michigan, Benjamina Pasternacka w Konserwatorium Peabody, a obecnie Borisa Bermana w Szkole Muzycznej Yale, gdzie robi doktorat z zakresu sztuki muzycznej. W roku 2015 otrzymał prestiżową nagrodę w konkursach Concours Géza Anda w Zurychu, rozszerzając listę ponad 30 nagród w konkursach na całym świecie. Aktualnie wraz z portugalskim skrzypkiem Emanuelem Salvadorem, koncertmistrzem szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra pracuje nad płytą z utworami m.in. polskich kompozytorów.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama