Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W środę Paweł Lisicki spotka się z kołobrzeżanami

Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna w Kołobrzegu zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Lisickim ( na zdj.), które odbędzie się w środę 12 października br. o godz. 18.00 w małej sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta. Wstęp bezpłatny.

Paweł Lisicki to dziennikarz, publicysta, autor esejów i tłumaczeń literackich. Współzałożyciel i przez pewien czas redaktor naczelny tygodnika "Uważam Rze", a od 2013 redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". Publikuje książki poświęcone dylematom wiary, historii Kościoła katolickiego i zagadnień związanych z różnymi aspektami życia duchowego wyznawców Chrystusa. W swoich książkach skupia się na zagadnieniach związanych z wiarą i problemami nękającymi współczesnych chrześcijan, szczególnie zaś Kościół katolicki.

Głównym tematem spotkanie Pawła Lisickiego z kołobrzeżanami będzie jego książka pt.”System diabła. Blog z piekła rodem”.  Jak napisała Barbara Garczyńska System diabła to niezwykle celne ujęcie rzeczywistości w formie fikcyjnych blogowych wpisów. Co więcej – wstrząsająco dokładnie opisujące problemy współczesnego świata. Książka to zapis krótszych i dłuższych wpisów blogowych o działaniach Diabła i jego wysłanników w różnych częściach świata. Lewiatan, Behemot i inni zdają raporty, jak im idzie zmienianie w ludziach podstawowych pojęć i prawd. Książę ciemności chwali się na blogu sukcesami w zakresie systematycznego zwiększania rzeszy ludzi, zwanych przez niego małpami, odwróconych od Boga, nazywanego przez niego pantokratorem. Każdego dnia Diabeł stara się pogrążyć ludzi i przekonać, że nieistnienie jest lepsze od istnienia. Jego system opiera się na przekonywaniu ludzi, że Bóg nie istnieje, że jest tylko wymysłem ludzkości, który ogranicza ich i ich rozwój, szczęście. Chce, by ludzie odrzucili nie tylko moralność, ale też wszelkie normy religijne, społeczne, prawne. Chce, by nie tylko nie widzieli w sobie dobra, ale nie widzieli także zła, byli podejrzliwi, myśleli więcej o sobie. By byli przekonani, że on nie istnieje, co ułatwia kuszenie, ale jednocześnie trochę boli, bo w swej próżności Diabeł chciałby, żeby wszyscy wiedzieli, że to jego dzieło. Skromność nie leży w jego naturze, ale wie, że dzięki temu system działa. Niestety, zdarzają mu się również wpadki i potknięcia, które opisuje z niezadowoleniem – nadal jednak mając nadzieję (choć nienawidzi tego słowa) na właściwą, czyli negatywną zmianę. W historię sukcesów wplecione są listy osób, które próbują przestrzec innych przed tym, co niesie rewolucja cywilizacyjnych zmian.  W Systemie Diabła Paweł Lisicki zawarł sporo myśli, godnych uwagi – ku przestrodze, do przemyślenia.

Więcej na pewno o swojej książce opowie już sam autor. Zapraszamy: 12 października, godz. 18.00 sala teatralna w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Solnej 1.

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książek Pawła Lisickiego i uzyskania osobistego autografu.

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama