Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

2 czerwca 2023    |    Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
2 czerwca 2023    
    Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Spotkanie podróżnicze w RCK - Japonia

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie w ramach cyklu podróżniczego Za horyzontem. 20 października 2022, godz. 19.00, sala widowiskowa RCK ul. Solna 1. Bilety w cenie: 12 zł - normalny, 10 zł - ulgowy / Karta Mieszkańca do kupienia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl

"Jak zrozumieć Japonię?"
Natalia Stecka - kołobrzeżanka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Przez pięć lat studiowałam kulturoznawstwo dalekowschodnie z naciskiem na kulturę Japonii oraz język japoński. Od kilkudziesięciu lat jestem pasjonatką japońskiej popkultury w postaci przede wszystkim mangi i anime oraz muzyki. Studia pokazały mi również jak interesująca i bogata jest kultura, estetyka czy literatura japońska. Również na studiach miałam pierwszą możliwość wyjechać na rok na studia na Uniwersytet Momoyama w Osace. Po powrocie do Polski, stęskniona za dalekim krajem, zdobyłam wizę "zwiedzaj i pracuj" i to pozwoliło mi na kolejny roczny wyjazd do Japonii i o nim przede wszystkim chciałabym opowiedzieć.

"Jak zrozumieć Japonię?"
Postaram się pokazać jak wyglądało moje życie w Japonii, w trakcie wizy "zwiedzaj i pracuj". Zaczynając od wszelkich formalności które należało załatwić, poprzez kupno telefonu, roweru, znalezienie mieszkania czy pracy. Wszystko z perspektywy która przez to wszystko przeszła, na szczęście z drobną pomocą przyjaciół. Chciałbym przybliżyć również tematy które często kojarzą się Japonią takie jak: jedzenie (sushi i inne mniej znane), świątynie czy zamki. Ale także tematy mniej popularne takie jak pogoda, trzęsienia ziemi czy targi staroci. Spotkanie zamkniemy informacjami na temat kilku świąt i festiwali które są bardzo popularne zarówno wśród Japończyków jak i turystów. Wszystko będzie przeplatane moimi doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz oczywiście dużą porcją zdjęć. Chciałabym przedstawić Japonię jako kraj interesujący i warty wycieczki na drugi kraniec Świata.

Bilety w cenie: 12 zł - normalny
10 zł - ulgowy / Karta Mieszkańca
do kupienia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama