Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

17 czerwca 2024    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf
17 czerwca 2024    
    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Inauguracja zimowego sezonu kameralnego w RCK

27.01.2023 godz. 19.00, sala widowiskowa RCK
Koncert pt. „Karnawałowo i sentymentalnie”
Baltic Neopolis Orchestra pod dyrekcją Emanuela Salvadora,
solo na skrzypcach: Karolina Górny, Joanna Rybak i Justyna Grudzień

Karnawałowo i sentymentalnie Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu rozpocznie nowy rok z muzyką kameralną. Zapraszamy na koncert szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra pod tym samym tytułem w ostatni styczniowy piątek, 27 stycznia na godz. 19.00 do sali widowiskowej. W programie znajdą się Santos Concerto (Joly Braga), Pory roku w Buenos Aires (Astor Piazzolla)
Walc i Walc sentymentalny (Piotr Czajkowski) i Tańce rumuńskie (Bela Bartok). Orkiestra Baltic Neopolis, która w tym roku obchodziła będzie swoje 15-lecie planuje również w 2023 roku m.in. nagrać nową płytę, zorganizować ulubione cykle koncertowe jak: koncerty w Szczecin Floating Garden oraz Pomorze Zachodnie, koncerty zimowe, kolejną edycję festiwali Szczecin Classic i Music West Fest. Kontynuowany będzie również projekt „stART – cykl koncertów” będący jednocześnie programem edukacyjnym stworzonym przez BNO w ramach którego w koncercie w Kołobrzegu wystąpią solistki – skrzypaczki: Karolina Górny, Joanna Rybak i Justyna Grudzień. Od 2021 roku głównym mecenasem projektu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Corocznie umożliwia on młodym, profesjonalnym muzykom (wyłonionym drogą przesłuchań) wraz z wybitnymi artystami udział w dedykowanym dla nich cyklu koncertów kameralnych, solowych oraz udziału w najbardziej prestiżowych koncertach orkiestry BNO.
Projekt stART jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Bilety w cenie: 50 zł (normalne/w dniu koncertu), 45 zł, (ulgowe/Karta Mieszkańca: do 26.01), do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1, tel. 94 35 249 49 i na kupbilecik.pl

Baltic Neopolis Orchestra to smyczkowa orkiestra kameralna powstała w 2008 roku z inicjatywy młodych artystów. Poza dorobkiem artystycznym, na który składa się m.in. 900 koncertów w Szczecinie, województwie zachodniopomorskim, Polsce i za granicą, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności w 2014 roku, statuetka Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Muzyka kameralna, nominacja do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina w 2016 i 2017, 2020 roku, Baltic Neopolis Orchestra może poszczycić się licznymi dokonaniami. Zaliczyć należy do nich stworzenie festiwalu muzyki klasycznej Szczecin Classic połączonego z elitarnym i wyjątkowym kursem dla młodych artystów, realizacje projektu Na Okrągło Orkiestra, podczas którego znakomici artyści z Polski i ze świata koncertują w mniejszych ośrodkach kulturalnych naszego kraju, a także kontynuację prestiżowego cyklu koncertowego Wielcy Koncertmistrzowie, w którym udział biorą wybitni koncertmistrzowie z całego świata. Orkiestra aktywnie i z dużymi sukcesami promuje polską kulturę za granicą, tworząc i uczestnicząc w licznych międzynarodowych projektach. Orkiestra wystąpiła w ponad 27 krajach, podczas prestiżowych cykli koncertowych jak i międzynarodowych festiwali. Na dorobek artystyczny Orkiestry składa się osiem płyt w tym Musica Sacra 5 Pawła Łukaszewskiego z udziałem BNO, która została nagrodzona nagrodą muzyczną Fryderyk

Od 2015 roku dyrektorem artystycznym zespołu jest światowej sławy skrzypek i koncertmistrz Vasko Vassilev, na co dzień kieruje nim altowiolistka Emilia Goch Salvador.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama