Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Koncert 25 lat chóru „CANTORES COLABREGAE”

Koncert 25 LAT CHÓRU „CANTORES COLABREGAE”
21 stycznia 2023 r., godz. 18.00 sala widowiskowa RCK


Zapraszamy do wspólnego świętowania ćwierćwiecza chóru „Cantores Colabregae”, który rozpoczął swoją działalność 17 listopada 1997 roku w ówczesnym Miejskim Ośrodku Kultury w Kołobrzegu. Pod batutą pierwszego dyrygenta Jolanty Krzywoń chór wykonał debiutancki koncert w kinie „Piast” z okazji 53 Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg - 18 marca 1998 roku. Wkrótce pałeczkę dyrygenta przejęła Waleria Żuławnik, specjalistka w dziedzinie dyrygentury symfoniczno – chóralnej, laureatka Srebrnego Dyplomu dla Dyrygenta na Światowej Olimpiadzie Chóralnej w Linz (Austria), która prowadziła chór aż do śmierci w dniu 5 grudnia 2019 r., a ostatni koncert pod jej batutą odbył się zaledwie cztery dni wcześniej. Dzieło zapoczątkowane i pielęgnowane przez nią przez dwadzieścia dwa lata kontynuuje obecnie Danuta Piotrowska. Chór „Cantores Colabregae” działający obecnie w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta w ostatnich czasach zdobył m.in. GRAND PRIX VII Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w Szczecinie (2021), organizowanych przez Fundację Morze Kultury oraz I miejsce w kategorii chóry mieszane i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu zagranicznego kompozytora w tym samym konkursie, oraz III nagrodę rok później. Na swoim koncie chór ma również tytuł laureata, II nagrodę oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Chórów i Zespołów Kameralnych organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (udział w latach 2003 - 2006, 2010). Koncertował i brał udział w wielu wydarzeniach kulturalnych w Szczecinie, Gdańsku, Wejherowie, Świdwinie, Ustroniu Morskim a także za granicą: w Niemczech i Włoszech. Występował podczas ważnych uroczystości w Kołobrzegu obok chórów z Danii, Niemiec i Brazylii. Wystąpił z udziałem koszalińskiej orkiestry w koncercie z okazji Tysiąclecia Utworzenia Biskupstwa w Kołobrzegu. Zachęcamy do udziału w uroczystym koncercie z okazji 25 lat działalności chóru „Cantores Colabregae”. Akompaniował będzie Krzysztof Subocz, dyrygowała Danuta Piotrowska. W koncercie wystąpi również gościnnie młoda utalentowana skrzypaczka Irmina Bączkowska.

Zapraszamy do sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu 21 stycznia 2023 r., o godz. 18.00. Bilety w cenie 12 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama