Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Koncert karnawałowy w Regionalnym Centrum Kultury

Dominika Kobalczyk – sopran, mezzosopran, Małgorzata Miszkiewicz – sopran koloraturowy, Ziemowit Wojtczak – baryton, Ewa Szpakowska – fortepian, Jerzy Wolniak - prowadzenie
4 lutego 2023 r. godz. 18.00, sala widowiskowa RCK.

Zapraszamy na spotkanie w klimacie karnawałowym z artystami łódzkich scen muzycznych - z profesorami Akademii Muzycznej w Łodzi Ewą Szpakowską (fortepian) i Ziemowitem Wojtczakiem (baryton), artystką Teatru Wielkiego w Łodzi Dominiką Kobalczyk (sopran,mezzosopran) oraz Małgorzatą Miszkiewicz (sopran koloraturowy) - dyplomantką Akademii Muzycznej w Łodzi. Artyści dobrze znani są kołobrzeskiej publiczności chociażby z kolejnych edycji Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich” - Dominika Kobalczyk ma na swoim koncie wiele kreacji wokalnych podczas kolejnych edycji festiwalu w Kołobrzegu oraz w koncertach i wydarzeniach muzycznych w całej Polsce. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jerzy Wolniak jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe. W swojej karierze ma prestiżowe nagrody oraz wiele znakomitych partii tenorowych na wielu scenach Polski i zagranicy. Ewa Szpakowska podczas pracy w Teatrze Wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą. W tym zacnym gronie wystąpi na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu młoda obiecująca sopranistka koloraturowa Małgorzata Miszkiewicz, która oczarowała tego lata publiczność Festiwalu Opery i Operetki w kołobrzeskim amfiteatrze. W koncercie królowała będzie muzyka idealna na karnawał – operetka, opera, musical oraz kilka niespodzianek przygotowanych specjalnie dla kołobrzeskiej publiczności przez prowadzącego koncert Jerzego Wolniaka.

Bilety w cenie 45 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej 1 i na kupbilecik.pl.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama