Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ferie zimowe w RCK  2023

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu prowadzi zapisy na warsztaty feryjne:

13-17.02.2023

Zumba (wiek: 8+)
prowadzi: Monika Stępowska
g. 10.00-11.30, sala baletowa
Zabawy ruchowe dla dzieci, które są interesującą i ciekawą formą wspomagającą rozwój osobowy – zwiększają wydolność organizmu, poprawiają sprawność fizyczną i umysłową, likwidują nerwowe napięcie i sprzyjają czynnemu wypoczynkowi. Na tego typu zajęciach dzieci rozwijają wszystkie cechy motoryki, to jest siłę, szybkość, zręczność, wytrzymałość oraz umiejętności ruchowe. Dobroczynnego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie i samopoczucie dziecka nie sposób przecenić. Koniec nudy, czas na zabawę!

Warsztaty lalkarskie (wiek: 8+)
prowadzi: Mateusz Tymura
g. 10.00-11.30, mała sala teatralna
Głównym założeniem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni uczestników poprzez tworzenie lalek recyklingowych, przedmiotowych i plastycznych form improwizowanych, czyli powstałych w trakcie warsztatów z dostępnych (odnalezionych) materiałów. Uczestnicy zapoznają się także z różnymi lalkami teatralnymi wykorzystywanymi w teatrze lalek (marionetka, kukła, pacynka etc.). Kolejnym etapem warsztatów będzie tworzenie etiud - krótkich scenek z powstałych formam oraz budowanie relacji pomiędzy nimi.
Mateusz Tymura - absolwent Akademii Teatralnej w Białymstoku, dyplomowany aktor-lalkarz i reżyser, założyciel Teatru Latarnia oraz prezes Fundacji Teatr Latarnia. Animator kultury, inicjator wielu kulturalnych i obywatelskich inicjatyw społecznych na Podlasiu z które był wielokrotnie nagradzany i doceniany. Muzykant w Kapeli Batareja i Kapeli Braci Rejwów.

Recyklofonia czyli wszystko gra! (wiek: 8+)
prowadzi: Sławomir „Suavas” Lewy
g. 12.00-13.30, mała sala teatralna
Recyklofonia to warsztaty muzyczno-dźwiękowe z elementami muzykoterapii społecznościowej. Podczas zajęć budujemy instrumenty ze śmieci, muzykujemy, improwizujemy i śpiewamy stworzone przez nas piosenki. Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, plastycznej i projektowej. Poprzez wspólną pracę stymulowanie i wzmacnianie prawidłowych postaw indywidualnych i społecznych. Propagowanie idei wspólnotowych, ekologicznych i anty-konsumpcyjnych. Motywowanie do radzenia sobie poprzez ujawnianie możliwości działania i pobudzanie tkwiącego potencjału. Zabawa, radość i doznawanie szczęścia poprzez głębokie doświadczenia emocjonalne podczas procesu twórczego.
Prowadzenie:
Sławomir „Suavas" Lewy - kompozytor, muzykoterapeuta, różno-instrumentalista, animator kultury. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Muzykoterapia. Aktywny edukator dzieci i młodzieży. Prowadzący cykl warsztatów „Recyklofonia” w ramach projektu Świetlice Artystyczne. Twórca wraz z Muzeum Miasta Łodzi edukacyjnych inicjatyw Ogródek Dźwiękowy i Tkalnia Dźwięków. Pięciokrotny uczestnik programu Lato w Teatrze. Współpracował z Muzeum Sztuki w Łodzi, Filharmonią Łódzką, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz wieloma organizacjami pozarządowymi. Uczestnik Biennale Sztuki dla Dziecka. Kompozytor muzyki do przedstawień dla m.in Teatru Pinokio w Łodzi czy Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Prowadzący autorskie zajęcia muzykoterapii seniorami w łódzkich DPS-ach, klubach seniora i Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Prowadzi niszowe wydawnictwo muzyczne Nasze Nagrania. Projekty artystyczno-muzyczne: Przepraszam, Prząśniczki, Dźwięk-Bud, Bogowie i inne. Z lubością zajmuje się także nagraniami terenowymi. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim „Cage 1,2,3”.

„Leśne Ludki w odwiedzinach” (wiek: 7+)
prowadzi: Kinga Podgórska-Łoś, Karolina Koperska
g. 12.00-14.00, sala konferencyjna
Zajęcia łączą aktywność fizyczną n świeżym powietrzu z zajęciami wyciszającymi, relaksującymi. Stawiamy na współdziałanie i zwiększanie samodzielności dzieci. Nasza zasada: Nie ma złej pogody, jest nieodpowiedni ubiór! Bo każda pogoda jest dobra na świetną zabawę.
W programie: gry i zabawy terenowe, zagadki logiczne, poszukiwanie skarbu w terenie według map, gry planszowe również tworzone przez uczestników, zajęcia plastyczne (tworzymy własne pudełko dobrych myśli i marzeń), zabawy z dramą i muzyką, tworzenie wspólnych bajek i opowieści, zabawy pacynkowe i tworzenie przedstawień.

Warsztaty muzyczne (wiek: 10+)
prowadzi: Adam Herbata Herbowski
14.02, 16.02 g. 10.00-13.00, sala widowiskowa
Zajęcia skierowane są do dzieci grających, warsztaty z kompozycji aranżacji oraz przybliżenie jak wygląda praca zawodowego muzyka sesyjnego. Zagadnienia gitarowe oraz praca zespołowa.

Warsztaty wokalne (wiek: 9+)
prowadzi: Sebastian Wojtczak
14.02 g. 10.00-13.00, garderoba nr 8
Emisja głosu, praca nad oddechem, nauka dobierania sobie repertuaru pod własne możliwości wokalne oraz praca na głosy

Warsztaty taneczno-sportowe (wiek: 7+)
prowadzi: Hania Maciejewska
g. 10.00-11.30, sala baletowa
Zajęcia mają na celu rozwinąć nie tylko umiejętności taneczne, ale również koordynację ruchową, ogólną sprawność fizyczną czy wrażliwość na muzykę. W trakcie zajęć planowane są ćwiczenia fizyczne kształtujące różne aspekty motoryczne i ćwiczenie różnych stylów tańca, między innymi tańca towarzyskiego, hiphopu czy klasyki.

Kreatywne Warsztaty Artystyczne (wiek: 8+)
prowadzi: Iza Korpa-Jarosz
g. 10.00-11.30, sala 3 piętro
Zajęcia, które uaktywnią twórcze myślenie, pobudzą wyobraźnię, rozwiną zdolności manualne i nauczą koncentracji. Uczestnicy zajęć poznają niekonwencjonalne techniki plastyczne i stworzą ciekawe prace, które mogą być dekoracją w pokoju. Wykorzystamy nie tylko tradycyjne przybory malarskie, ale także przedmioty, które z pewnością nie kojarzą się z plastyką.

Nauka rysunku (wiek: 10+)
prowadzi: Dariusz Mazur
20.02, 22-24.02 g. 10.00-12.00, sala konferencyjna
Celem zajęć jest nauka, rozwijanie i doskonalenie predyspozycji plastycznych uczestników w dziedzinie rysunku. Kształtowanie wyczucia, spostrzegawczości i obserwacji, wraz z umiejętnością warsztatową notowania i plastycznych wypowiedzi. Doskonalenie zagadnień w oparciu o predyspozycje, ekspresję i temperament oraz akademickie zasady proporcji, kompozycji, perspektywy, budowania bryły i konstrukcję przestrzeni.

Teatr Cieni (wiek: 8+)
prowadzi: Adam Frankiewicz
g. 12.00-13.30, mała sala teatralna
Technika znana również jako lalkarstwo cieniowe, to starożytna forma opowiadania historii i rozrywki, w której wykorzystuje się płaskie figury wycinane (lalki cieniowe), które są trzymane między źródłem światła a półprzezroczystym ekranem lub zasłoną. Razem z prowadzącym dzieci wykonają swoje lalki, opracują scenariusz bajki na podstawie własnych pomysłów i zrealizują micro przedstawienie w małej sali teatralnej.

Warsztaty produkcji muzycznej (wiek: 15+)
prowadzi: Adam Frankiewicz
g. 16.00-17.30, mała sala teatralna
Przez cały tydzień ferii nauczysz się swobodnego tworzenia muzyki w programie Reaper, pracy z najważniejszymi narzędziami: syntezatorem, samplerem, efektami dźwiękowymi, poprawnych technik rejestracji dźwięku oraz podstaw miksowania własnych produkcji muzycznych. Jeśli tworzysz muzykę na komputerze i chciałbyś dowiedzieć się wszystkiego o kontrolerach midi, kartach muzycznych i pozostałych zagadnieniach, przyjdź i skorzystaj.

Pomysłowa Fabryka – warsztaty edukacyjne
21.02.2023, sala konferencyjna
g. 9.30-10.30 – Mały detektyw
- co mieści skrzynka detektywa?, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia?, daktyloskopia – zdejmowanie odcisków, karta odcisków palców, test pamięci – portret pamięciowy, laboratorium małego detektywa, test dedukcji – poszukiwanie przestępcy
g. 11.00-12.00 – Światło i optyka
- tworzenie i mieszanie barw, jak działa kalejdoskop lub dysk Newtona?, tajna mapa, chromatografia
g. 12.30-13.30 – Mały inżynier
- co to jest siła odśrodkowa?, jak zrobić poduszkowiec?, budujemy wyrzutnię
g. 14.00-15.00 – Ryzyk fizyk
- jak działa wulkan – wybuchowe testy z lawą?, atrament sympatyczny - rysowanie tajnej mapy niewidzialnym atramentem i wywoływanie jej, czy pomarańcza może być wystrzałowa? jak przemienić herbatę w coca-colę?


Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy na zajęcia tel. 94 35-249-49 wew. 49 (kasa RCK).
Opłata za warsztaty: 50 zł / tydzień
z wyjątkiem:
- Warsztaty muzyczne – 30 zł/ tydzień
- Warsztaty wokalne – 15 zł/ warsztat
- Pomysłowa Fabryka – 15 zł/ warsztat

Opłata w kasie RCK za zajęcia do dn. 10.02.2023

Działanie jest finansowane z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.


Ferie zimowe w RCK 2023

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na:

SPEKTAKLE TEATRALNE – sala widowiskowa, godz. 14.00

13.02 „Sąsiedzi” Teatr Lalki Tęcza (wiek: 4+)
To opowieść o tym, że to co nas różni wcale nie musi być złe. Że ważne są: akceptacja i porozumienie. „On i na – sąsiedzi, których dzieli nie tylko płot, ale również styl życia i przyzwyczajenia. W codziennej rutynie mijają się nabierając wobec siebie niezrozumiałej złości. (…) Dopiero wzajemna pomoc w obliczu wichury łagodzi spory i staje się szansą na serdeczną przyjaźń.” – pisze Urszula Markowska w recenzji spektaklu.
Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrum Kopfüber z Ansbach.
UWAGA w spektaklu używamy światła stroboskopowego.

15.02 „Dziób w dziób” Teatr Lalki „Tęcza” (wiek: 7+)
Kto nie skacze… ten nie gołąb..! A z całą pewnością nie gołąb z naszego osiedla. Dlaczego nie tolerujemy „obcych”, a inność traktujemy jak zagrożenie? Jak przekonać grupę, by otworzyła się na kogoś z zewnątrz? Uczą tego gołębie z Teatru Tęcza. Właściwie gang gołębi. Osiedlowa grupa do zadań specjalnych, aktualnie zjednoczona koniecznością dokonania zemsty na Kotce, za śmierć szefa… Śmierć zresztą wysoce niepewną… No i czym tak naprawdę jest odwaga? O tym z kolei przekonamy się poznając Przemka, który nawet gołębiem nie jest… Wróblem jest, po prostu, szarym takim… Wszystkie te postaci na jednym podwórku umiejscawia Malina Prześluga, wybitna autorka sztuk dla dzieci, pozwalając im mówić językiem prosto z blokowiska, językiem zwyczajnym, bliskim młodej widowni. Spektakl mimo tego, że porusza niełatwe problemy, niełatwe zwłaszcza dziś, daje widzom dużą dawkę zabawy.

21.02 „Szabadabada” Teatr Fuzja (wiek: 4+)
Spektakl “SZABADABADA” opowiada o niezwykłej, osiedlowej przyjaźni trójki zwierzaków: Wróbla, Kota i Psa. Bohaterowie postanawiają wziąć plac zabaw w swoje ręce i przeprowadzić rewolucję! Zakładają gang, wymyślają demokrację i przewracają sielskie, osiedlowe życie do góry nogami.

24.02 „Sasza i Bałwan” Teatr Fuzja (wiek: 4+)
Lód, śnieg i zimny wiatr, co szczypie w uszy – tak powinno być w zimowej opowieści, ale nie u nas! Zmiany klimatyczne spowodowały, że Bałwan zmuszony jest opuścić swój roztopiony dom. Wyrusza w świat i spotyka Saszę. Z jakimi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć? Przekonajcie się sami!

SEANSE FILMOWE – sala widowiskowa, godz. 14.00

14.02 „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skropiona” reż. Tina Mackic (wiek: 6+, 84 min.)
Lasse i Maja znowu na tropie! Mieszkańcy Valleby nie mogą doczekać się obchodów urodzin miasteczka. Tajemniczy Skorpion ma jednak zgoła inne plany. Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym złodziejem?
Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby?
Film na podstawie bestsellerowej serii książek Martina Widmarka zdobył nagrodę publiczności na 9. MFF Kino Dzieci. „Tajemnica Skorpiona” jest już szóstą filmową częścią przygód ulubionych młodych detektywów, Lassego i Mai.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=JtC3mm2I2-8

16.02 „Mecz o wszystko” reż. Camiel Schouwenaar (wiek: 9+, 90 min.)
Gol! Najlepsi przyjaciele Dylan i Youssef marzą o zostaniu zawodowymi piłkarzami, jednak treningi przerywa nieszczęśliwy wypadek jednego z nich. Czy Dylan wróci na boisko i sięgnie po wymarzony puchar?
Dylan to pasjonat piłki nożnej, który pod okiem swojego taty-trenera ambitnie pracuje na upragnione zwycięstwo w turnieju. Niestety nieszczęśliwy wypadek sprawia, że pełen zapału młody napastnik musi poruszać się za pomocą wózka inwalidzkiego. Jego miejsce w turnieju zajmuje najlepszy przyjaciel z drużyny, który staje się nowym liderem zespołu. Dylan, pomimo trudności, nadal jest zdeterminowany, aby wygrać Złoty Puchar. Czy zdoła zmierzyć się z nową, wymagającą sytuacją?
„Mecz o wszystko” to podnosząca na duchu historia o ograniczeniach, które mogą obudzić niezwykłą siłę. Wyróżniony na 9. MFF Kino Dzieci film to opowieść o prawdziwej przyjaźni i nieoczekiwanym zwycięstwie, nie tylko na boisku.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=lMhLzD8g8cI

22.02 „Pimi z Krainy Tygrysów” reż. Brando Quilici (wiek: 9+, 94 min.)
Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni.
W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach.
Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=o6gfgp69C-k


23.02 „Super Futrzak ratuje świat” reż. Joona Tena (wiek: 6+, 90 min.)
Super Futrzak to przytulaśna świnka morska, która postanawia wyruszyć na niebezpieczną misję. Bardzo chce pokazać, że nie jest zwykłym, domowym zwierzątkiem, które bezczynnie siedzi w klatce. Postanawia więc zrobić coś, co pomoże zabawić świat – uratować zagrożone wyginięciem pszczoły.
Film w przystępny i dowcipny sposób podejmuje ważne tematy związane z ekologią.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=FyNhgMsnick


Bilet: 10 zł


Działanie jest finansowane z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama