Light rain

17°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Z okazji roku Czesława Miłosza, w Regionalnym Centrum Kultury poezję tego wspaniałego poety zaprezentuje Jan Peszek. Zapraszamy.


W 2011 roku mija setna rocznica urodzin Czesława Miłosza. Urodzony w Szetejniach, w sercu litewskiego matecznika, wygnany stamtąd przez tragiczne wydarzenia XX wieku, mieszkał kolejno w Warszawie, Krakowie, Paryżu, Stanach Zjednoczonych, by u kresu stulecia powrócić do Polski. Był nie tylko poetą, prozaikiem, tłumaczem, czytanym na całym świecie eseistą, ale także niezwykle wnikliwym obserwatorem i świadkiem epoki.

Rok 2011 został ogłoszony Rokiem Czesława Miłosza. Paradoksalnie poetycka twórczość naszego Noblisty nieczęsto rozbrzmiewa w salach teatralnych czy koncertowych. Mamy nadzieję, że stulecie urodzin Czesława Miłosza stanie się okazją do ponownego spotkania z jego dziełem, które nie od dziś pobudza do twórczej refleksji nad kondycją współczesnego świata.

Poezję Miłosza proponujemy w wykonaniu Jana Peszka - wybitnego aktora, który swoim talentem i warsztatem jest w stanie doskonale wydobyć bogactwo i piękno utworów Noblisty. W wieczorze aktorowi towarzyszyć będzie saksofonista - Dariusz Zaleśny.

Poezje prezentuje Jan Peszek
Saksofon - Dariusz Zaleśny
20.10.2011 (czwartek) godz. 19:00
sala widowiskowa RCK
Bilety: w przedsprzedaży do dn. 18.10. - 30 zł,
19.10 i w dniu spotkania - 40 zł

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama