Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień z kulturą

W tym tygodniu nie brakuje kulturalnych imprez.

13.02.2024 (wtorek) godz. 19.00
DKF SZTORM: „Priscilla” reż. Sofia Coppola (113 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.
Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland.
To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

14.02.2024 (środa) 18.00
Koncert Katarzyny Dąbrowskiej "13 randek DaNuty”. Rinn piosenki o miłości
Bilety: 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Danuta Rinn była wszechstronnie wykształcona muzycznie, a łatwość z jaką śpiewała arcytrudne kompozycje, lekkość i wdzięk jej swingowania to pułapka dla tych, co próbują się z jej piosenkami mierzyć. Niewiele współczesnych wokalistek posiada możliwości wokalne odpowiadające poziomowi trudności tego materiału; jedną z nielicznych jest z pewnością Katarzyna Dąbrowska, której oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej i zabawny scenariusz Magdaleny Smalary.
13 wybranych do programu utworów stało się pretekstem do snucia rozważań o miłości. A myli się ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało powiedziane. Większość z nas ma swoją miłosną historię, większość z nas chodziła, chadza lub w końcu pójdzie na jakąś randkę. Randka. Randka jako obietnica, randka jako wrota do przyszłości, randka jako preludium związku, przedpokój relacji, randka jako koszmar.
Skąd wziąć potencjalnych partnerów i partnerki? Dokąd iść na randkę, w co się ubrać, co jeść? Jak o związek dbać, jak go utrzymać? No cóż, na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi w spektaklu „13 randek DaNuty”. Ale być może nauczycie się przyjmować komplementy, poznacie sekret bezbolesnego rozstawania się z partnerami „nierokującymi” za pomocą dedykowanej poezji i pojmiecie czego objawem może być brak apetytu. No i posłuchacie świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenek jednej z największych polskich wokalistek wszechczasów, Danuty Rinn, w wykonaniu zjawiskowej Katarzyny Dąbrowskiej
Piosenki, jakie będzie można usłyszeć podczas koncert: „Gdzie Ci mężczyźni”, „Polska baba”, „Sposób na panów”, „Jerzy Blues”. „Nie mam woli do zamęścia” i… jeszcze osiem innych.
Występują:
Katarzyna Dąbrowska
Urszula Borkowska – piano
Wojciech Gumiński – kontrabas
Marcin Słomiński – perkusja
Scenariusz: Magdalena Smalara
Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Urszula Borkowska

16.02.2024 (piątek) godz. 17.00
Otwarcie cyklu „PIĄTKOWA MASAKRA FILMOWA W ADEBARZE”
Wstęp wolny
Ograniczenie wiekowe 16+
Laboratorium Kultury Adebar

Nazywam się Zocha, za chwilę piszę maturę i od kilku lat interesuję się filmami, zamiast skupić się na nauce. Pasją do kina zaraziła mnie mama, z którą obejrzałam pierwsze klasyki i internet, dający mi inspirację do odkrywania coraz to nowszych tytułów.
Kino często kojarzy się z leniwym sposobem spędzania wolnego czasu, co jest według mnie
niesamowicie krzywdzącym stwierdzeniem. W sumie od samych jego początków uważane było
za rozrywkę dla mas, bezwartościową w porównaniu do „prawdziwej sztuki”.
Jednakże, w kinie najpiękniejsze jest właśnie to, że jest dostępne dla każdego. Nie wyklucza, nie
wymaga od widza dużych nakładów czasu i pieniędzy, ludzie wymieniają między sobą
rekomendację, tworząc społeczność otwartą na każdego, kto jest zainteresowany. Oczywiście,
społeczność ta pełna jest konfliktów i odmiennych opinii, ale ta różnorodność tylko dodaje jej
uroku.
Chciałabym, żeby te spotkania filmowe były tym, czego mi brakowało, gdy rozpoczynałam swoją
przygodę z filmem: bezpieczną, kameralną przestrzenią, w której każdy, niezależnie od swojego
„doświadczenia filmowego” mógłby się odnaleźć. Nie ważne, czy jesteście stałymi bywalcami
festiwali filmowych, czy zaczynacie się nerwowo pocić, gdy ktoś pyta was o ulubionego reżysera.
Tutaj będziecie mogli posłuchać ciekawostek na temat oglądanych filmów, poznać nowe gatunki,
podyskutować z innymi na temat waszych wrażeń, albo właściwie na jakikolwiek, który akurat
siedzi wam w głowie.
Już od jakiegoś czasu chcieliście wkręcić się w filmy, ale nie wiedzieliście, jak się za to zabrać?
Zapraszam! Macie wolny wieczór i chcecie go spędzić w miłym towarzystwie przy kawce lub
herbatce? Zapraszam! Brakuje wam ludzi do dyskusji na temat ulubionego nurtu filmowego?
Zapraszam!
Na spotkania zapraszam przede wszystkim młodych, którym może brakować takiego miejsca i
społeczności. Muszę jednak zaznaczyć, repertuar nie jest odpowiedni dla dzieci, więc zapraszamy osoby powyżej 16go roku życia.
Przed przyjściem na pokaz i dyskusję proszę o przeczytanie informacji dotyczącej treści filmu na profilu facebookowym https://www.facebook.com/adebarkolobrzeg/
Kochajmy Dziesiątą Muzę i do zobaczenia w piątek!
-Zocha

17.02.2024 (sobota) godz. 9.30-14.30
Giełda Staroci - Kołobrzeski Klub Kolekcjonera
Hol

17.02.2024 (sobota) godz. 16.00 i 19.00
Kino weekendowe RCK: „Biedne istoty” reż. Yórgos Lánthimos (wiek 18+, 141 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

„Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Sugerowana kategoria wiekowa: 18+

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=UbuLGtfgqrU

17.02.2024 (sobota) godz. 19.00
Szalona Noc w Adebarze: KASZEL, QUANTUM ACADEMY, JAMAN – na żywo.
Bilety: 40 zł (normalny), 20 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Laboratorium Kultury Adebar

Jeśli nazwy Jaman, Kaszel i Quantum Academy nic Wam jeszcze nie mówią, to jeszcze nie powód aby sobotni wieczór spędzić w domu! Nazwy innych kapel, w których grają muzycy z powyższych formacji mają już wielu swoich fanów i stają się znane coraz szerszym kręgom słuchaczy: Sneaky Jesus, Ślina, Młyn, Wrocławska Orkiestra Improwizowana. Wszyscy wchodzą w skład "Klubu Szalonych", czyli wrocławskiego kolektywu twórczego i miejsca fermentu artystycznego.
KASZEL powstał gdzieś pomiędzy drugą a czwartą falą koronawirusa. Początkiem historii była infekcja płuc - chorzy byli wszyscy. Kaszel był tak intensywny, że muzycy postanowili go nagrać telefonem, a następnie przetworzyć przez przetworniki gitar z efektami. Powstałe pętle stały się koncepcją na zespół.

KASZEL to psychodeliczne soundscape’y z nagrań terenowych i dźwięków znalezionych w odmętach youtube, ale jest też perkusja i modulary.
Skład zespołu:
- Filip Zakrzewski (telefon, gitara)
- Fryderyk Dobak (telefon, gitara)
- Mikołaj Nowicki (telefon, bass)
- Michał Wdowikowski (telefon, perkusja, modular)
Muzycy wystąpili już m.in. na Jarocin Festiwal 2022, AvantArt Festival 2023 we Wrocławiu, oraz holenderskim MURF/MURW Festival 2023.
___

Gdzieś pod baobabem, pomiędzy falafelem a gibonem leży JAMAN. Najlepszy zespół reggae jaki mógł powstać. Gwizdy, upał, palo santo i suchość w ustach. Śpiewamy o prawdziwych przeżyciach jednostek zwanych "Jamanami".
JAMAN gra i śpiewa w składzie:
Adam Chmura - Perkusja / Wokal
Maksymilian Gwinciński - Klarnet / Wokal
Filip Hryniewicz - Gitara / Wokal
Beniamin Łasiewicki - Bas / Wokal
_____

QUANTUM ACADEMY to efekt niezwykłego wysypu grzybów, jaki miał miejsce na Dolnym Śląsku w 2022 roku. Ściółka została pokryta owocnikami tysięcy różnych gatunków. Niektórzy wrocławianie sami też zamienili się w grzyby. Metamorfoza była tak nieoczekiwana, że musieli jakoś ją wyrazić, aby poukładać sobie to w głowach.
Tak narodził się 𝗠𝗬𝗞𝗢-𝗥𝗢𝗖𝗞 z miliardletnią tradycją sięgającą głębokich korzeni wchodzących z nami w mikoryzę. Quantum Academy = Grzyby.
Ale to nie koniec tej historii. Skończyła to się jesień, a my Quantum Academy jechało dalej. Zainspirowani śmiercią Mirosława Hermaszewskiego myko-muzycy przybrali kolejną formę - Polski Program Kosmiczny. Oficjalnie odlecieli w przestrzeń międzyplanetarną, odcinając się od grzybowej przeszłości.


18.02.2024 (niedziela) godz. 11.00
Poranki Młodego Widza. Film: „Emma i czarny jaguar” reż. Gilles de Maistre, (wiek: 7+, 100 min.)
Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Sympatyczna Emma dorasta w amazońskiej dżungli, mając za towarzysza przygód i zabaw Hope – małego czarnego jaguarka. Niestety, ich piękna i zażyła relacja kończy się wraz z przeprowadzką dziewczynki do Nowego Jorku. Z dala od rodzinnych stron, Emma nie przestaje jednak marzyć o powrocie do deszczowych lasów i ukochanego zwierzaka. Mijają lata. Nastoletnia już Emma, która z czasem przyzwyczaiła się do życia w wielkim mieście, odkrywa, że amazońskiej puszczy zagrażają okrutni łowcy zwierząt. Nie wahając się ani chwili, dziewczyna wyrusza do krainy dzieciństwa, aby uratować swojego przyjaciela. Pomaga jej w tym przebojowa nauczycielka biologii – pani Anja. Razem zrobią wszystko, by odnaleźć Hope i ocalić jaguara przed tymi, którzy dla zysku nie zawahają się zniszczyć dzikiej przyrody.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=SFyNQakDKC8


18.02.2024 (niedziela) godz. 18.00
Spektakl teatralny "Miłosna pułapka" reż. Stefan Friedmann
Bilety: 100 zł
Sala widowiskowa

"Miłosna pułapka" to znakomita komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną walkę między kobietą i mężczyzną. Stawką jest prawdziwa miłość. Kim byśmy byli, gdyby nie ona? Tak jak w życiu, podobnie między głównymi bohaterami relacje ewaluują wywołując coraz silniejsze emocje. Czy pokonają strach przed bliskością? Czy zdadzą się na instynkt? Czy zrozumieją, czego chcą od życia i co są gotowi poświęcić, żeby dostać to, czego pragną? A Ty, co byś zrobił, gdyby dzisiaj na Twojej drodze stanęła prawdziwa miłość? Jaka by była Twoja odpowiedź?
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=p9wvYQx-_eA

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama