Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień z kulturą

27.02.2024 (piątek) godz. 18.00
Kino weekendowe RCK: „Chłopiec i czapla” reż. Hayao Miyazaki (124 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Zdobywca Oscara® Hayao Miyazaki ponownie zaprasza do swojego świata. Młody Mahito, z tęsknoty za matką, wyrusza do magicznego miejsca, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek.
Po stracie matki Mahito wraz z ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.
„Chłopiec i czapla” to najnowsza, wizjonerska animacja mistrza gatunku Hayao Miyazakiego, który w wielkim stylu powraca na ekrany po dziesięciu latach. Film, okrzyknięty w Japonii arcydziełem, to nie tylko opowieść o stracie i przemijaniu, to także popis niczym nieograniczonej wyobraźni.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=nsqO2hu75tw

28.02.2024 (środa) godz. 19.00
DKF SZTORM: „Pianoforte” reż. Jakub Piątek (89 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. Odbywa się co pięć lat w Warszawie i biorą w nim udział największej sławy pianiści i pianistki. Na pierwszym planie w filmie znajdują się młodzi uczestnicy konkursu z różnych stron świata i ich marzenia. Swoje życie od dzieciństwa podporządkowali grze na fortepianie i czują się gotowi, żeby stanąć do rywalizacji. Po raz pierwszy w historii mamy szansę obserwować ich zakulisowe katorżnicze przygotowania, ale towarzyszymy im także prywatnie, kiedy odsłaniają swoje barwne, niepokorne osobowości. Niektórzy marzą o graniu w ulubioną grę na konsoli, inni w oczekiwaniu na werdykt spędzają bezsenne noce w warszawskich barach. Nieubłagane reguły konkursu sprawiają, że nie dla wszystkich znajdzie się miejsce na podium.
To wciągająca opowieść o dojrzewaniu, buncie i muzyce w cieniu ogromnych oczekiwań. Nowy film Kuby Piątka („Primetime”) był hitem festiwalu Sundance i otrzymał Nagrodę Publiczności w czasie największego polskiego festiwalu filmowego – Millennium Docs Against Gravity.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=V8zSkq6s2Co

1.03.2024 (piątek) godz. 17.00 i 19.00
Spektakl taneczny kołobrzeskiego zespołu Mafama „EmocJA”
Bilety: 10 zł
Sala widowiskowa

Scenariusz i Reżyseria: Martyna Małetko
Choreografia: Martyna Małetko, Angelika Gałkowska, Oskar Dziuba
Montaż muzyki: Constance Gebauer
Występuje: Zespół Taneczny "Mafama"

O spektaklu:
"EmocJA" to nie tylko spektakl taneczny. To widowisko, które porusza, inspiruje i otwiera oczy. Zespół Taneczny "Mafama" pod kierownictwem Martyny Małetko zaprasza na wyjątkowe przedstawienie, w którym taniec staje się mostem między światem młodzieży a dorosłych. Przez ruch i muzykę zajrzymy w głąb emocji, problemów i wyzwań, z którymi mierzy się młodzież - od odrzucenia, przez brak pewności siebie, po uzależnienia i samookaleczenia.
Dla kogo:
Spektakl skierowany jest do młodzieży od 13 roku życia, ale przede wszystkim do dorosłych - rodziców, wychowawców, ale także każdego, kto pragnie zrozumieć młodych ludzi. To niezwykła okazja do refleksji nad tematami ważnymi dla nas wszystkich.
Widowisko:
Na scenie zobaczymy ponad 40 osób, w tym absolwentów zespołu. Część spektaklu jest improwizowana, co czyni każde przedstawienie niepowtarzalnym. Spektakl zawiera elementy interakcji z widownią.
Zapraszamy do dołączenia do nas w tym wyjątkowym wieczorze, który obudzi emocje, zainspiruje do zmiany i pozwoli na nowo odkryć wartość empatii i zrozumienia. "EmocJA" to więcej niż taniec - to przesłanie, które musimy usłyszeć.
Zespół "Mafama":
Założony w październiku 2022 roku przez Martynę Małetko, zespół "Mafama" (Ma Familia) jest żywym dowodem na to, że grupa ludzi dzielących te same pasje może funkcjonować jak rodzina. U podstaw naszej pracy, leży teza „nie ma złego ruchu”, a każda osoba pracująca z zespołem zasługuje na docenienie, ale i wsparcie. Liczący prawie 60 członków zespół reprezentuje miasto i powiat na licznych imprezach i konkursach ogólnopolskich, będąc ambasadorem pasji, koleżeństwa i współpracy.

1.03.2024 (piatek) godz. 18.00
Piatkowa Masakra Filmowa w Adebarze(16+)
wstęp wolny
Laboratorium Kultury Adebar

Na kolejnym spotkaniu obejrzymy film, który swoją premierę miał w 2005, a już można
śmiało określić go jako klasykę irlandzkiego kina queer*. Łączy w sobie historię nienormatywności z niesamowicie ważną dla Irlandczyków tematyką narodowości. Zabiera nas do burzliwych lat 70, gdzie główna bohaterka próbuje żyć w zgodzie ze swoją tożsamością, dorastając w nietolerancyjnym środowisku małego, katolickiego miasteczka.
Podczas poszukiwania swojej biologicznej matki odnajduje podobnych do siebie odtrąconych
przez społeczeństwo ludzi, ale też niebezpieczeństwo związane z trwającą walką o niepodległość
Irlandii.
Projekcję filmu poprzedzi prelekcja autorki cyklu, kołobrzeskiej maturzystki, Zochy. Po filmie przewidziana jest dyskusja.
Pokaz przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

*Kino „queer”, czyli zawierające wątki i postacie nieheteronormatywne (o innej orientacji niż
heteroseksualna) i/lub niecisnormatywne (o innej tożsamości płciowej niż ta przypisana im przy
urodzeniu). Jest tak stare, jak filmy same w sobie. Z powodu tematów, które dotyka, jego historia
jest niesamowicie bogata i zawiła, a nie rzadko kontrowersyjna w oczach odbiorców.

2.03.2024 (sobota) godz. 9.30-14.30
Giełda Staroci - Kołobrzeski Klub Kolekcjonera
Wstęp wolny
Hol

2.03.2024 (sobota) godz. 19.00
Koncert zespołu ShataQS
Bilety 120 zł (w dniu koncertu 130 zł) dostępne na kupbilecik.pl
Sala widowiskowa

"Pokochać swoją drogę" to kolejna trasa koncertowa ShataQS z zespołem w składzie: Maciek Czemplik - gitara, Bartek Chojnacki - kontrabas, Dominik Klimczak i Sławek Berny - instrumenty perkusyjne, Kasia Pakosa oraz Michał Rudaś - wokale wspierające.
ShataQS zaprasza słuchacza do zagłębienia się w treści utworów z płyty "Fenix", "WEDA", "Mr. Mankind" oraz nowych kompozycji w trochę innej odsłonie. "Pokochać swoją drogę" to głęboka refleksja nad własną podróżą, drogą, którą się przeszło i drogą, którą się idzie. Nie zawsze jest ona dla nas wygodna, nie zawsze taka jaką chcielibyśmy by była. Czasem to, co budujemy, rozsypuje się w pył, czasem to, na czym nam zależy, oddala się od nas, a to czego nie chcemy - lgnie i klei się do nas. Wykonujemy wiele pracy, walczymy z przeciwnościami losu, czasem trzymamy się kurczowo starego, a czasem na siłę próbujemy coś zmienić, by w pewnej chwili odkryć, a następnie zrozumieć, że to, co nam jest przeznaczone, przybywa do nas w swoim własnym czasie, w swojej własnej oryginalnej formie, na własnych warunkach i płynie własnym rytmem, tempem oraz bywa inne od tego, co wypatrujemy. Stąd często, kiedy do nas przychodzi, nie rozpoznajemy. Czasem przy całej pracy, tej lekkiej i tej wymuszonej, tej twórczej i tej bardzo przyziemnej, istnieją prawa, którym absolutnie należy się pokłonić i dać możliwość zaistnienia. To Weda i aby móc się na nią otworzyć, trzeba zaufać jej znakom i poddać się jej nurtowi. Pokochanie swojej drogi to pokochanie swojej historii. Przyjęcie wszystkich zdarzeń bez znaczenia jakie były. Im więcej ukłonu wobec drogi jaką się przeszło, tym więcej wiedzy, narzędzi i mądrości z niej potrafimy czerpać. "Pokochać swoją drogę" to "Zaufać życiu".

3.03.2024 (niedziela) godz. 11.00
Poranki Młodego Widza. Film: „Zagadka Klary Muu” reż. Will Ashurst (wiek: 5+, 65 min.)
Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Zagadka muuusi być rozwiązana! Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, prowadzą kolejne śledztwo. Tym razem gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono, które może uratować Krowie Wzgórze. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes?
Albert Einswein – błyskotliwy, choć nieco chciwy prosiak wizjoner – prezentuje na pokładzie nowoczesnego pociągu cudowny wynalazek. Gdy ginie jego prototyp, dzięki któremu rośliny mogą wyrosnąć w najbardziej niesprzyjających warunkach, podejrzenie pada na któregoś z pasażerów. Słynna królicza detektywka, Agata Christensen, z pomocą Gavina i Klary Muu rozpoczyna śledztwo. Przesłuchania, zbieranie odcisków palców i uważne zaglądanie do najgłębszych zakamarków wagonów doprowadzą do finału, którego nie spodziewaliby się nawet najwytrwalsi tropiciele!
„Zagadka Klary Muu” jest trzecią częścią przygód tytułowej bohaterki z Krowiego Wzgórza. Śledztwo inspirowane książkami Agaty Christie to gratka dla młodych fanów filmów detektywistycznych. Muuusicie to zobaczyć!

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Ao-8QQYZ3sw

3.03.2024 (niedziela) godz. 12.00
Warsztaty kreatywne dla młodzieży i dorosłych „TWORZYĆ KAŻDY MOŻE: MANDALE Z INTENCJĄ”
wstęp wolny
Laboratorium Kultury Adebar

Czy wiecie, że naukowcy udowodnili, że tworzenie rękodzieła i nauka nowych umiejętności manualnych tworzy nowe połączenia neuronowe, a tym samym rozwija umysł?
Zapraszamy na nowy cykl spotkań dla młodzieży licealnej i dorosłych, w których każdy może być artystą, wyrazić siebie poprzez ekspresję twórczą, wyrażenie swojej intencji i równocześnie zrelaksować się przy powtarzających się ruchach dłoni, zapominając na chwilę o codziennych problemach. Na zajęciach poznasz technikę zaplatania kolorowych mandali, pochodzącą z tradycji Indian meksykańskich. Jasne kolory i geometryczne kształty to coś więcej niż sztuka ludowa, czy dekoracja - jest to również narzędzie terapeutyczne. Kolorowe włóczki zaplatane na drewniane patyki to również czysta forma ekspresji artystycznej, dzięki której każdy może stworzyć efektywne dzieło zdobiące wnętrze.
W trakcie warsztatów poznasz łatwą technikę, która otworzy przed Tobą drzwi do nieskończonego świata kreatywności. Rękodzieło można również traktować jako formę medytacji. Powtarzające się ruchy rękami oraz liczenie zaplecionych włóczek może pomóc w relaksacji i wyjściu poza analityczny umysł.
Mandale to nie tylko oryginalna dekoracja, ale przede wszystkim sposób wyrażenia i poznania swojego wnętrza, odkrycia drzemiących wewnątrz potencjałów.
Na spotkanie możesz wziąć ze sobą kolorowe włóczki, jeżeli jakieś zalegają Ci w szafie po niedokończonym swetrze, na miejscu również znajdziesz wszystkie niezbędne materiały.
CZAS SPOTKANIA: 3 godziny
Na wydarzenie obowiązują zapisy: deva@atimaya.com

3.03.2024 (niedziela) godz. 16.00
Rodzinne warsztaty z rękodzieła
wstęp wolny
Laboratorium Kultury Adebar

3.03.2024 (niedziela) godz. 17.00
Spektakl teatralny "Winda do nieba, czyli czworo po czterdziestce"
Bilety: 100 zł
Sala widowiskowa

"Winda do nieba, czyli czworo po czterdziestce":
Co może się zdarzyć gdy cztery obce sobie osoby zostaną uwięzione w windzie? Wszystko! Zabawna tragikomedia o czterech przypadkowych pasażerach windy postawionych w sytuacji bez wyjścia. Każde z nich ma inny problem w życiu i chcąc nie chcąc, ujawnia go w sytuacji "ostatecznej". Życiowe dialogi i nagłe zwroty akcji prowadzą w niej do zaskakujących konfrontacji i komicznych puent. To co ukryte wychodzi na jaw ze zdwojoną siłą. Ten windowy "Big Brother" rozśmieszy Was i pozostawi w przeświadczeniu, że Wasi sąsiedzi mają często dużo większe problemy! Uff, dobrze, że to nas nie dotyczy!
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=1xlJyRWiWKs

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama