Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Choć jeszcze w pamięci brzmią rytmy koncertowe ostatniej Orkiestry, dziś przychodzi nam pomyśleć, co dobrego spotka nas w XX Finale WOŚP.


Tak, tak! To już dwadzieścia lat, od kiedy Jurek Owsiak wraz z przyjaciółmi zapalił w nas Polakach żar potrzeby pomagania innym. Prawie przez dwie dekady Fundacja WOŚP rokrocznie w pierwszą styczniową niedzielę mobilizuje tysiące wolontariuszy by ruszyć z kwestą na przysłowiowe „ulice miast i miasteczek”. Tysiące maluchów, dzieci, ofiar wypadków i skomplikowanych schorzeń żyje dzisiaj dzięki tym „aniołom” z kartonową puszką w dłoni. Zebrane w ten sposób miliony złotych pozwoliły na zakup niezastąpionego sprzętu medycznego i aparatury, w którą wyposażono niemal każdy szpital w Polsce.

XX Finał WOŚP właśnie przed nami. Także ten kołobrzeski. Ponownie spotkamy się na ulicach naszego miasta 8 stycznia 2012 roku. Będziemy zbierać datki dla kolejnych potrzebujących. I jak to określa Jurek Owsiak, w roku 2012: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.”

Internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Kołobrzegu tradycyjnie będzie centrum wolontariatu. Jednak wolontariat to nie wszystko. Potrzebujemy uświetnienia tego jubileuszu. Dlatego korzystając z uprzejmości i gościnności Regionalnego Centrum Kultury (ul. Solna 1), w dniu 28 października (piątek) o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie przeznaczone dla zainteresowanych włączeniem się w organizację XX Finału – instytucje, organizacje, szkoły, zakłady pracy, osoby prywatne, przedsiębiorców, restauratorów i wszystkich nie wymienionych. Czekamy na Wasze zgłoszenia, deklaracje udziału i pomysły.

Wszystkie ręce na pokład!

Arnold Wardak
opiekun wolontariatu WOŚP


reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama