Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień z kulturą

18.03.2024 (poniedziałek) godz. 19.00
DKF SZTORM: „Ultima Thule” reż. Klaudiusz Chrostowski (79 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Ultima Thule to koniec znanego świata. Film jest opowieścią o odkrywaniu siebie, naturze i nieoczywistej przyjaźni. Trzydziestoletni Bartek wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie. Ma ze sobą tylko plecak, wspomnienia i pytanie „co dalej?” Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę, ale dają także szansę na spojrzenie w głąb siebie i odpowiedzenia sobie na najważniejsze pytania.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Kz28bSsv-J0

19.03.2024 (wtorek) godz. 18.00
Spektakl muzyczno-taneczny „Wielka Gala Fandance”
Bilety: 25 zł
Sala widowiskowa

WIELKA GALA FANDANCE - ŻYCIE Z PASJĄ
Fandance Studio Tańca Kacper Gajkowski ma przyjemność zaprosić Państwa na WIELKA GALA FANDANCE - ŻYCIE Z PASJĄ, która odbędzie się 19 marca o godzinie 18:00 w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu ul.Solna 1.
Wydarzenie ma na celu przedstawienie pasji Kołobrzeżan.
Mam zaszczyt poinformować, iż Patronat Honorowy Gali przyjęła Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg - Anna Mieczkowska.

Podczas gali wystąpią:
Fandance Kids
Fandance Studio Tańca Kacper Gajkowski
Magdalena Rzemek-Urbanowicz
Sandra Cygan
Aleksander Karausz „Sasha”
Prowadzenie Gali: Aneta & Bartosz Gajkowscy
Bilety na Galę do kupienia w kasach RCK.

21.03.2024 (czwartek) godz. 19.00
Za horyzontem : Artur Czermak "Peru - Światy poplątane. Opowieść o bliskości."
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Peru – kraj barwnych światów poplątanych przez naturę i historię. Ta opowieść, oparta na pięciomiesięcznej podróży po Peru, ma kilka płaszczyzn. Ich scenerie są trzy: wiecznie wilgotna Amazonia, pustynne wybrzeże Pacyfiku i potężny łańcuch Andów. Podróżując po nich, człowiekowi towarzyszy poczucie swego rodzaju bliskości. Dziewicza natura i bogata historia są na wyciągnięcie ręki, wystarczy krok. Królestwo Amazonii i górskie pustkowia, takie jak Kordyliera Huayhuash, otwierają przed wędrowcem możliwość głębokiego połączenia z żywiołami, a ukryte w deszczowych lasach ruiny starożytnej cywilizacji Chachapoya czekają, by ktoś wspomniał ich istnienie. Peruwiańczycy żyją blisko siebie, w miastach i wiejskich społecznościach, i wspólnie to życie celebrują. Ale w kraju pełnym historycznych zawirowań również śmierć nie stanowi tabu, jak choćby na cmentarzu Chauchilla, gdzie ciała od setek lat zerkają na niebo z otwartych grobów. Bliskie jest też to, co z pozoru wykluczające się, jak wierzenia. Kościoły stoją tu na inkaskich świątyniach słońca. Apus, andyjscy bogowie, mieszkają na szczytach gór, ale dzielą się przestrzenią z Chrystusem. Peruwiański synkretyzm religijny scala odwieczny kult Pachamamy, czyli Matki Ziemi, i chrześcijaństwo. Rdzenny duch Andów, choć zdeformowany przez kolonializm, nigdy nie umarł.
„Peru – światy poplątane. Opowieść o bliskości” została zbudowana na historycznych faktach, ale i doświadczeniach z drogi. To nie prelekcja o Inkach i Machu Picchu, a raczej subiektywna próba ukazania barwności Peru poprzez pryzmat przeszłości, współtworzących go światów, kontakt z mieszkańcami i poznane tradycje. Całość okraszają fotografie z miejsc niekoniecznie znanych z peruwiańskich pocztówek.
O autorze: Artur Czermak – rocznik ’95, wrocławski podróżnik, fotograf, absolwent dziennikarstwa oraz historii w przestrzeni publicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor książki reportażowej „Empiria. Reportaże z dwudziestu dwóch i jednej drogi na Wschód” oraz bloga „Gdzie jest Czermak?”. Podróżował m.in. po Kaukazie, Iranie, Pakistanie, Indiach, Nepalu i krajach Azji Centralnej. Cały 2021 rok spędził w Ameryce Południowej, odwiedzając m.in. Kolumbię, Peru i Boliwię. Głównie autostopem, blisko ludzi. Miłośnik historii i natury, szczególnie gór i wędrówek pieszych oraz próbowania nowych form aktywności. W podróży poszukuje emocji i perspektyw.

22-24.03.2024 (piątek-niedziela)
Urodziny Laboratorium Kultury ADEBAR
Warsztaty, wystawy i koncerty
Wstęp wolny
Laboratorium Kultury Adebar

22.03.2024 (piątek) godz. 19.00
Wernisaż wystawy Debiuty
Wstęp wolny
GSW
Wystawa „Debiuty 2024" jest pokazem nowo przyjętych pasjonatów sztuki do Stowarzyszenia Artystów - Grupa Kołobrzeg. Prezentowane dzieła są zróżnicowane co do poziomu ich wykonania. Celem Zarządu Stowarzyszenia jest umożliwienie jego członkom nie tylko wystawiania dzieł, ale i podnoszenie ich poziomu artystycznego dzięki akademikom. Celem tej wystawy jest pokazanie na jakim etapie znajdują się autorzy co w przyszłości umożliwi publiczności i członkom Stowarzyszenia śledzenie i obserwowanie postępów jakie czynią poszczególni twórcy.

23.03.2024 (sobota) godz. 17.00 i 19.30
Koncert – „Ryszard Rynkowski – największe przeboje”
Bilety: 139 zł
Sala widowiskowa

Ryszard Rynkowski - największe przeboje!
Jego charakterystyczny głos zna w Polsce chyba każdy! Ryszard Rynkowski zdobył popularność występując w grupie VOX w latach 1978-1987, gdzie był twórcą i wykonawcą wielu przebojów, takich jak „Bananowy song” czy „Masz w oczach dwa nieba”. Po rozstaniu z zespołem rozpoczął karierę solową, wychodząc na szczyt list przebojów z takimi hitami jak „Wypijmy za błędy” czy „Za młodzi, za starzy”.

24.03.2024 (niedziela) godz. 16.30
Widowisko muzyczno-taneczne z okazji 20-lecia działalności artystycznej Eli Downarowicz pt. „ Naprawdę jaka jestem”
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Gwarantujemy ponad godzinne przedstawienie w klimacie wybranych największych przebojów spośród wszystkich realizacji, które zostały przez Jubilatkę organizowane. Wspomnienie obejmuje zarówno koncerty charytatywne „Dzieci – dziecku”, „Pomóżmy przeżyć”, jak i Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, koncerty z okazji Dnia Kobiet i musicale. Grupa wspaniałych Artystów w nowej odsłonie przypomni nam podejmowane przez 20 lat tematy. W sali widowiskowej RCK nie zabraknie śpiewu, tańca i zapowiedzi w formie scenek teatralnych. A wszystko to dzięki fantastycznym OSOBOM!!!

Soliści: Jolanta Wójcik – Oszmaniec, Katarzyna Bryksa, Paulina Derewońko, Karolina Grzybowska, Wiktoria Krzesińska, Patrycja Tenderenda – Leksińska, Grzegorz Krzesiński, Paweł Świderski, Dawid Tenderenda.
Tancerze: Agnieszka Borek, Ela Downarowicz, Kornelia Downarowicz, Sylwia Downarowicz – Pokorzyńska, Justyna Greczyńska, Karolina Kowal, Ewelina Krzesińska, Małgorzata Mularczyk, Marta Politowska (Migrena), Marta Politowska, Ewelina Romanowska, Sebastian Grajek, Rafał Greczyński, Jacek Stróż.
Młodzież: Oliwia Derewońko, Izabela Falko, Wiktor Greczyński, Tosia Gromska, Lena Jania, Tymon Romanowski, Aleksandra Politowska Nadia Politowska, Zuzanna Politowska.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama