Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jak mordowano polskie elity?

Stowarzyszenie Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80” zaprasza wszystkich na wykład i spotkanie z dr Anną Mandrelą pochodzącą z Katowic, które odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Klubu Wojskowego 12. Pułku Logistycznego (dawne kino „Piast”) ul. Łopuskiego 46.

Wykład zatytułowany jest "Jak mordowano polskie elity?". Na przykładzie historii rotmistrza Witolda Pileckiego i niezłomnej zakonnicy siostry Izabeli, czyli Zofii Łuszczkiewicz, usłyszymy o tych aspektach życia polskich bohaterów i ich duchowości, o których nie przeczytamy w podręcznikach szkolnych, ani nie usłyszymy w mediach. Losy tych niezłomnych bohaterów to historia pierwszych lat Polski ludowej i dramat Kościoła katolickiego w pigułce. Szeroko rozgałęzione represje i zbrodnie komunistyczne, bogato udokumentowane przez autorkę, pokazują proces zniewolenia i brutalnej wymiany elit intelektualnych: z polskich - na komunistyczne.

Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zadawania autorce pytań oraz nabycia książek dr Anny Mandreli pt. ”Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” i „Niezłomna zakonnica. Siostra Izabela”.

Sekretarz Stowarzyszenia
Adwokat Edward Stępień

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama