Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień z kulturą

14.05.2024 (wtorek) godz. 18.00
Salon Poezji
Wstęp wolny
Laboratorium Kultury Adebar

15.05.2024 (środa) godz. 19.00
DKF SZTORM: „Na samym dnie” reż. Jerzy Skolimowski (89 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Swingujący Londyn końca lat sześćdziesiątych. Nastoletni Mike rozpoczyna swoją pierwszą pracę w miejskiej łaźni, w której poznaje starszą o kilka lat Susan. Zauroczony kobietą chłopak zaczyna zabiegać o jej względy. Poddając się całkowicie urokowi Susan, nie dostrzega prowadzonej przez nią gry.
„Na samym dnie” jest drugim anglojęzycznym i trzecim zrealizowanym za granicą (nie licząc nowelowego „Dialog 20-40-60”) filmem w dorobku Jerzego Skolimowskiego. Dzieło polskiego reżysera zyskało uznanie krytyki a dziś w wielu kręgach uznawane jest za film kultowy. Z powodu zawiłości prawnych film przez długi czas nie mógł być prezentowany publicznie.
Historia obsesyjnej nastoletniej miłości opowiedziana przez polskiego twórcę ma wspaniałą ścieżkę dźwiękową stworzoną przez piosenkarza i autora tekstów Cata Stevensa oraz niemiecki zespół Can. „Na samym dnie” było pokazywane w konkursie na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 1970 roku (w tym okresie żadnemu prezentowanemu na festiwalu filmowi nie przyznawano nagród). Wcielająca się w postać Susan, Jane Asher była nominowana do nagrody BAFTA w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.
Film przeznaczony dla widzów od 15 roku życia.
Film po rekonstrukcji i po raz pierwszy dystrybuowany w pełnej wersji.

17.05.2024 (piątek) godz. 18.00
Koncert LAS VEGAS SHOW - BO KRÓL ŻYJE
Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Koncert LAS VEGAS SHOW

Koncert oparty na twórczosci oraz błyskotliwości króla rock'n'rolla. 
Elvis Presley bo to o nim mowa był diamentem rozrywki w Las Vegas i wlaśnie takim małym okruszkiem tego blasku jest wlaśnie ten koncert.
Muzyka na żywo, Tancerki no i ON. 


voc.Maciej Kryszak (Elvis)
git. Adam "herbata" Herbowski
bas. Antoni Ciężki
dr. Franciszek Kurkowski

tancerki grupy SwAngels ze Studia Tańca SWAN DANCE Marty Herbowskiej


18.05.2024 (sobota) godz. 20.00
Jazz w Adebarze: Cyprian Pakuła & Paweł Postaremczak - na żywo
Bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Laboratorium Kultury Adebar

18.05.2024, o godz. 20:00 w Laboratorium Kultury Adebar spotka się dwójka improwizatorów, by stawić czoła i podjąć się wyzwania, jakim improwizacja inspirowana albumem Johna Coltrane’a - „Interstellar Space”. Jest to jedno z najwybitniejszych dzieł artysty, lecz często pozostaje niezauważone z uwagi na ogromną popularność jego wcześniejszych płyt, takich jak choćby „A Love Supreme”.
Utwory z płyty "Interstellar Space" zostały nagrane przez duet John Coltrane (saksofon) & Rashied Ali (perkusja) w 1967, ale sama płyta wydana dopiero siedem lat później, w 1974 roku.
Na sobotnim koncercie w Adebarze Paweł Postaremczak (saksofon) i Cyprian Pakuła (perkusja) postarają się oddać ducha lat 60tych i połączyć nas z muzycznym geniuszem, jakim był John Coltrane.
Bilety w cenie 30 (norm.) / 20 (ulg.) do nabycia w dniu koncertu w Laboratorium Kultury Adebar
Rezerwacje biletów są możliwe pod adresem: lkadebar@gmail.com
Paweł Postaremczak to jeden z najciekawszych saksofonistów na polskiej scenie jazzowej. Charakteryzuje go wyjątkowo liryczny i ekstatyczny styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John Coltrane czy Pharoah Sanders. Jego gra hipnotyzuje. Z niezwykłą świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia. Ma za sobą współpracę z takimi muzykami jak Hamid Drake, Michael Zerang, Mikołaj Trzaska, Klaus Kugel, Raphael Rogiński, Janusz Stefański, Marcin Masecki, Robert Kusiołek, Maciej Cierliński czy Mark Tokar.
Cyprian Pakuła to wybitnie utalentowany szczeciński perkusista, uczeń szczecińskiej szkoły muzycznej. Mimo młodego wieku współpracował z muzykami o ustalonej renomie, m.in.: Mikołaj Trzaska, Jerzy Mazzoll, Olo Walicki, Marek Kazana, Tomasz Chyła czy Anna Gadt. Interesuje go zarówno jazz jak i współczesna muzyka awangardowa. Inspiracją dla niego są wielcy innowatorzy nowoczesnego jazzu lat 60-tych tacy jak Elvin Jones, Tony Williams, Rashied Ali czy Andrew Cyrille. Nie stroni od niecodziennych brzmień w nietypowych składach personalnych. W muzyce ceni sobie swobodę, otwartość oraz chęć podążania cały czas naprzód.

Na plakacie wykorzystano fotografie S.Szwajkowskiego i A.Wieczorkiewicza

18-19.05.2024 (sobota-niedziela) godz. 8.30
VI Ogólnopolski Turniej Tańca - Kołobrzeski Konkret Taneczny
bilety: 10 zł
Sala widowiskowa

Szkoła Tańca VSDS Kołobrzeg zaprasza na VI Ogólnopolski Turniej Tańca "Kołobrzeski Konkret Taneczny" o Puchar Prezydenta Miasta.
 
W dniach 18-19.05.2024 Kołobrzeg po raz kolejny stanie się najbardziej roztańczonym miastem na Pomorzu Zachodnim.
 
Turniej ma na celu popularyzację amatorskich zespołów tanecznych z całej Polski, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości tanecznej oraz rozwijanie talentów estradowych. Jest to wspaniała okazja do wymiany pomysłów oraz doświadczeń w zakresie pracy z zespołami, konfrontacji umiejętności tanecznych, a także promowania tańca jako formy aktywności sportowej.
 
Poniżej znajduje się regulamin oraz karta zgłoszeń.
 
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/8rQzLB6XO

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama