Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na recital fortepianowy otwierający nowy cykl pt. „Klasyczny Kołobrzeg”.


Wystąpi w nim znakomity polski pianista Piotr Paleczny. Koncert odbędzie się 12 listopada, w sobotę, o godz. 19.00 w sali widowiskowej RCK przy ul. Solnej 1. Bilety do nabycia w kasie RCK, przedsprzedaż prowadzona jest do dnia 9.11.2011 r. (cena biletu normalnego – 30 zł, ulgowego 25 zł). Od 10.11.2011 r. cena biletu normalnego wynosić będzie 40 zł, ulgowego 25 zł.

Piotr Paleczny- absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie J. Ekiera, laureat pięciu międzynarodowych konkursów pianistycznych: w Sofii /1968/, Monachium /1969/, Warszawie /1970/, Bordeaux /1972/ oraz Pleven /1971/ należy do grona najwybitniejszych polskich pianistów.

Od czasu sukcesu odniesionego w VIII Konkursie Chopinowskim prowadzi ożywioną działalność koncertową na wszystkich kontynentach. Występował jako solista z tak renomowanymi orkiestrami jak Chicago Symphony, American Symphony, Royal Philharmonic Orchestra, Concertgebouw BBC Symphony Orchestra, Yomiuri Nippon, Tonhalle Orchestra Zurich., RAI, Santa Cecilia czy Mexico National Orchestra, Gewandhaus Orchestra, National Philharmonic Orchestă of Argentina.

Koncertował w słynnych salach jak: Carnagie Hall w Nowym Jorku, Orchestra Hall w Chicago, Teatro Real w Madrycie, Suntory Hall w Tokio, Concertgebouw w Amsterdamie czy Teatro Colon w Buenos Aires, Gewandhaus w Lipsku, Royal Festival Hall w Londynie.

Ponadto Piotr Paleczny prowadził kursy mistrzowskie w Bordeaux, Amsterdamie, Paryżu, Buenos Aires, Montevideo, mieście Meksyku, Tokio, Lugano i Warszawie. Był jurorem międzynarodowych konkursów w Warszawie, Paryżu, Santander, Tokio, Hamamatsu, Pradze, Cleveland i Londynie. Od 1993 r. Piotr Paleczny jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego w Dusznikach Zdroju.

Piotr Paleczny dokonał licznych nagrań płytowych. Rocznik “Musical America 88” uznał nagranie Koncertu Paderewskiego wydane przez firmę “Sound” z Wielką Orkiestrą Symfoniczną PRiTV pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, za najlepszą zarejestrowaną fonograficznie interpretację tego utworu. Na rynku amerykańskim ukazała się również bardzo wysoko oceniana płyta z IV Symfonią Koncertującą K. Szymanowskiego wydana przez EMI. Natomiast w Japonii zrealizowano dla firmy Pony Canyon nagranie CD obu koncertów fortepianowych, wszystkich ballad, impromptus, scherz i fantazji Chopina. Piotr Paleczny dokonał również nagrania wszystkich ballad Chopina dla firmy BeArTon w Warszawie w serii dzieła wszystkie Chopina według Wydania Narodowego.

Artysta posiada bardzo szeroki repertuar koncertowy, gdzie obok koncertów wielkich polskich kompozytorów jak Chopin, Paderewski, Szymanowski ostatnio znalazł się koncert fortepianowy Lutosławskiego, który grał pod dyrekcją kompozytora.

W sobotnim koncercie w Kołobrzegu publiczność wysłucha kompozycji Modesta Musorgskiego pt. „Obrazki z wystawy” oraz Fryderyka Chopina „Fantazja f-moll” op. 49, „Scherzo b-moll” op. 31, „Nokturn fis-moll” op. 48 nr 2 oraz „Polonez As-dur” op. 53.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama