Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

29 września 2023    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2023    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Od 24 do26 listopada odbędą się warsztaty teatralne, prowadzone przez Leszka Mądzika. Zakończy je publiczna prezentacja 26 listopada o godz. 15.00.


25 listopada 2011 o godzinie 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Leszka Mądzika w Galerii Sztuki Współczesnej:  "Faktura czasu".

26 listopada 2011 zostanie trzykrotnie zaprezentowany spektakl "Przejście" w wykonaniu Sceny Plastycznej KUL o godz. 17.00, 18.30, 20.00 w sali widowiskowej RCK.

Leszek Mądzik: założyciel Sceny Plastycznej KUL, do dziś dnia dyrektor i reżyser tego teatru, także autor kilkunastu scenografii w teatrach Polski, Portugalii, Francji i Niemiec, autor licznych plakatów i grafiki książkowej, wykładowca w kilku szkołach artystycznych, profesor poznańskiej ASP, uczestnik kilkudziesięciu najznamienitszych festiwali teatralnych na całym świecie, laureat wielu z nich - już dawno temu ukochał sobie teatr niewerbalny.        

Scena Plastyczna Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego to bezsłowny teatr narracji wizualnej. Założony w 1969 roku, jest autorskim teatrem Leszka Mądzika, zrodzonym z jego zainteresowania możliwościami plastyki, przestrzeni i światła. Od początku teatr podjął elementarne zagadnienia filozoficzne. Opowiada o bycie człowieka na Ziemi i w przestrzeni Kosmosu oraz jego obcowaniu z potęgami nadprzyrodzonymi - Bogiem, losem, przeznaczeniem. Przedstawia człowieka w sytuacjach ostatecznych: samotności, zagrożenia, cierpienia, śmierci, nieskończoności.

O spektaklu "Przejście" Leszek Mądzik:
"Czas je wypełnia. W każdej porze życia dyskretnie nas zabiera. Najmniej odczuwamy jego rezultat w błogostanie młodości i witalności. Trans przeżyć w tym okresie ogarnie bez opamiętania. Ciało ludzkie jest nie tylko w strefie zachwytu i przeżywania, ale głosi też jego pochwałę. Splot wydarzeń i ciał gubi przeczucie mijających chwil. Patyna zbiera jednak swoje żniwo, czyni to bez złej woli, a raczej w poczuciu świętości tajemnicy o nas samych. Każe dostrzec sens procesu odchodzenia nieuchronnie przesypując klepsydrę ziemi. Całkowite w nią wejście kończy ten wizualny pobyt nagości, który przełożyć się tylko może w trwanie w pamięci, zawierzenie i wyobraźnię".

Tomasz Stańko:Z radością przyjąłem propozycje Pana Leszka Mądzika napisania muzyki do spektaklu "Przejście". Jego Teatr, jest teatrem wyjątkowym, teatrem w którym abstrakcja i forma są bardzo ważne, tak samo ważne jak i w muzyce, którą tworzę. Improwizacja, wizja, pytania, to wszystko uczyniło jego propozycję wyjątkową. Muzyka jest oparta na trzech motywach, trzech kompozycjach nagranych w różnych wersjach, poprzedzielanych elementami improwizacji. Najpierw nagrałem wszystkie elementy całości, a następnie w długim, po części improwizowanym procesie, utworzyłem formę otwartej narracji, o charakterze tytułowego "Przejścia"”.

Scena Plastyczna KUL: "Przejście"
reżyseria: Leszek Mądzik,
muzyka: Tomasz Stańko,
występują: Marta Ciereszko, Jarosław Figura, Cezary Grabowski, Karol Grabiec, Grzegorz Jędrek, Weronika Nowakowska, Rafał Rutkowski, Adam Szczepanek, Piotr Włodarczyk

Bilety: normalne w przedsprzedaży do 24.11 - 30 złotych
od 25.11 - 40 złotych
ulgowe - 25 złotych

KASA RCK (tel. 943524949 wew.49)
wtorek 15.30-19.00
środa-piątek 11.00-15.00, 15:30-19:00
sobota 11.00-14.00 oraz na godzinę przed imprezą biletowaną

 

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama