Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, kartoteka, różewiczRegionalne Centrum Kultury zaprasza 18 grudnia o godz. 19.00 na spektakl „Kartoteka” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.


„Kartoteka”  to kanon polskiej literatury, polskiego dramatu drugiej połowy XX wieku. W momencie premiery tekst Tadeusza Różewicza ukazywał kryzys społeczeństwa i jednostki zmagającej się z demonami wojny w świecie zdegradowanym, w którym wszelkie umowy dotyczące sensu życia przestają mieć jakiekolwiek uzasadnienie.

Bohaterem jest każdy z nas, a może nie ma go wcale. Jesteśmy chodzącą pustką, sygnalizował Różewicz. Czytana dzisiaj „Kartoteka” uzupełniona lekturą „Kartoteki Rozrzuconej” czy też ostatnimi poematami Różewicza pokazuje nam współczesny świat w nieustannym medialnym hałasie, chaosie i  relatywizmie wartości. Prezentuje nam człowieka bez tożsamości, zagadującego rzeczywistość, recytującego siebie, przeraźliwie samotnego w świecie news’ u i reklamy. To niezwykłe jak celnie, głęboko i ironicznie Różewicz potrafi dziś opowiadać o nas samych...

Autor: Tadeusz Różewicz  
Reżyseria: Piotr Ratajczak
Dramaturgia: Jan Czapliński
Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Agnieszka Przepiórska (gościnnie), Artur Paczesny, Wojciech Rogowski, Artur Czerwiński, Jacek Zdrojewski, Marcin Borchardt
Scenografia: Matylda Kotlińska    
Choreografia: Arkadiusz Buszko    
Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak    

Kostiumy: Beata Jasionek    

Bilety: w przedsprzedaży do dn. 16.12.2011 – 20 zł , od 17.12.2011– 30 zł , ulgowe – 15 zł  
KASA RCK (tel. 943524949 wew.49)
wtorek 15.30-19.00
środa-piątek 11.00-15.00, 15:30-19:00
sobota 11.00-14.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

informacje kołobrzeg, kartoteka, różewicz

informacje kołobrzeg, kartoteka, różewicz

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama