Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, machina tangoRegionalne Centrum Kultury poleca najbliższy koncert z cyklu „Klasyczny Kołobrzeg”, który odbędzie się 14 stycznia br. o godz. 19.00 w sali widowiskowej.


W okresie karnawału zapraszamy na koncert „Pasja Tanga” w którym królowało będzie tango w różnych jego odcieniach – od rytmów argentyńskich aż po tanga polskie, w wirtuozowskich aranżacjach zespołu Machina del Tango. W programie znajdą się m.in. kompozycje mistrza tanga argentyńskiego Astora Piazzoli, Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa, Władysława Szpilmana.

Artyści Machiny del Tango zawodowo związani są wprawdzie z wieloma zespołami wykonującymi różne gatunki muzyczne, jednak łączy ich wspólne zainteresowanie tangiem, szczególnie twórczością  Astora Piazzolli. Członkowie zespołu  to wybitni soliści i kameraliści młodego pokolenia – laureaci wielu prestiżowych nagród zdobytych w konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Zespół występował w większości ważniejszych sal filharmonicznych w Polsce oraz na licznych festiwalach muzycznych i filmowych np. Tango Baile w Buenos Aires /Argentyna/ 2009 r. Machina del Tango współpracuje z jedną czołowych śpiewaczek tango na świecie – Susanną Moncayo z Buenos Aires oraz polską aktorką – Anną Dereszowską.

W sobotnim koncercie Machina del Tango wystąpi przed kołobrzeską publicznością w składzie: Grzegorz Lalek – skrzypce, Klaudiusz Baran – bandoneon/akordeon, Urszula Borkowska -  fortepian oraz aranżacje, Sebastian Wypych – kontrabas, kierownictwo artystyczne.

Koncert „Pasja Tanga” składał się będzie z dwóch części. Część pierwsza to znane i lubiane tanga polskie:
Jak za dawnych lat – Henryk Wars
W małym kinie – Władysław Szpilman
Już nigdy – Jerzy Petersburski
Tango milonga – Jerzy Petersburski
Ostatnia niedziela – Jerzy Petersburski/Zenon Friedwald
Tango kat – Kabaret Starszych Panów
Tango andrusowskie – Jerzy Petersburski
Tango Tendresse – J.Satanowski/A.Osiecka
To tylko tango -  MANAM
Zabawa podmiejska -  J. Miller/A. Korzyński
Tango Rzeź – Urszula Borkowska/Piotr Magdziarz.

Druga część koncertu upłynie w rytmach tanga argentyńskiego, na która złożą się m.in.
Bordoneo Y 900 - A.Piazzolla
La Cumparsita - G.M.Rodriguez
Soledad- C.Gardel/Le Pera
Lo Que Vendra - A.Piazzolla
Fracanapa - A.Piazzolla
Cite Tango - A.Piazzolla
Chiquilin de Bachin - A.Piazzolla/H.Ferrer
Libertango – A.Piazzolla

Tango -  to smutek i radość , to ból i miłość , to żywioł i melancholia ,  to język Machiny...

Bilety na koncert do nabycia w kasie RCK, w przedsprzedaży do dnia 12.01.2012 r. cena: 25 zł, od dnia 13.01 cena: 30 zł. Bilety ulgowe w cenie 15 zł.

Zapraszamy!


 

informacje kołobrzeg, machina tango

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama