Overcast Clouds

-2°C

Kołobrzeg

1 grudnia 2023    |    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
1 grudnia 2023    
    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, rck pro jazzKoncert ADAM WENDT POWER SET & KEITH DUNN to wydarzenie muzyczne przepełnione potężną dawką energii i pozytywnych emocji! Niedziela, godz. 19.00.


29.01.2012, niedziela, g. 19:00, sala widowiskowa RCK,
Bilety: przedsprzedaż do dnia 26.01.– 25 zł od 27.01. – 35 zł , ulgowe – 15 zł

Adam Wendt – saksofony
Przemysław Raminiak – instrumenty klawiszowe
Marcin Jahr – perkusja
Keith Dunn – wokal, harmonijka ustna

Zespół z gościnnie występującym Keithem Dunnem prezentuje nurt muzyki mocno osadzonej w tradycji bluesa, łączącej zarówno elementy jazzu jak i  rhythm&bluesa. W repertuarze zespołu znajdziemy standardy muzyki bluesowej, utwory o charakterze swingowym czy wręcz o zabarwieniu rock&rollowym. Zespół nie stroni również od nastrojowych ballad, które spotykają się ze szczególnie ciepłym przyjęciem publiczności.

Keith Dunn
Syn pieśniarza  gospel, wnuk pastora baptystów, bratanek legendarnego Jimmi McCraclina - oto jego klasyczny, bluesowy rodowód. Keith Dunn ma w swoim dorobku  koncerty i nagrania z tej klasy muzykami co  Pinetop Perkins,  Joe Louis Walker  i  Jimmi Rogers oraz występy w takich miejscach  jak  Filmore w San Francisco, Bottom Line  w Chicago czy nowojorska  Lone Star Cafe. Z zespołem Dunn-Packer Band koncertował szlakiem  „Orient Express”, grał z Joe Louis Walkerem  w „Meridion” w Paryżu. W 1998 roku nagrał i wydał płytę pt. ”Alone with the blues”, o tyle niezwykłą, że wystąpił na niej  solo.
www.keithdunn.com

Adam Wendt
Jeden z czołowych polskich saksofonistów, laureat wielu nagród, współtwórca sukcesu i repertuaru grupy Walk Away. Nagrywał i koncertował z takimi sławami muzyki jazzowej jak Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (R.Brecker, R.S.Jackson, G.Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitościami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn. Koncertuje z mistrzem  candombe, bandeonistą  Luisem di Matteo z Urugwaju. W 1990 roku Walk Away z Urszulą Dudziak otwierali europejskie koncerty  Milesa Davisa. Dotychczas wziął udział w nagraniu ok. 50 płyt nie tylko jako saksofonista, ale również jako kompozytor i aranżer. Jest zapraszany do udziału w  nagraniach  programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach. Jako solista i muzyk sesyjny współpracował z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop (m.in.E.Bem, L. Szafran, M.Szcześniak, G.Ciechowski, G.Łobaszewska, K.Prońko).
www.adamwendt.pl

Przemysław Raminiak
Pianista, kompozytor i aranżer. Współpracował z  czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce m.in.: Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Lewandowskim, Maciejem Strzelczykiem. Ze swoim zespołem RGG Trio zdobył szereg  nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Na koncie grupy są dwie płyty: „Scandynavia” oraz „Straight Story”. Przemysław Raminiak jest autorem muzyki skomponowanej do spektaklu teatralnego „ Leonard” oraz „Krwawe Gody – inspiracje Garcia Lorcy” w Gorzowskim Teatrze im. J.Osterwy.

Marcin Jahr
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem New Presentation, Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Michałem Kulentym i z wieloma innymi. Z większością z tych wykonawców nagrał ok. 20 płyt dla różnych wytwórni. Od 2004 jest wykładowcą klasy perkusji na Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Instytucie Kultury i Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Stale współpracuje z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Funky Groove, kwartetem Adam Wendt & Friends, triem i kwartetem Wojciecha Niedzieli, Wooden Soul Quartet i Jazzowymi Poetycjami  Jacka Niedzieli, z Ewą Bem oraz Piotrem Wojtasikiem.

 

informacje kołobrzeg, rck pro jazz

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama