Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, rck, koncert"W kręgu pieśni romantycznej" - taki tytuł nosi kolejny koncert zorganizowany przez RCK. W programie Chopin, Schubert, Brahms, Moniuszko, Karłowicz.


Recital wokalny Urszuli Kryger - mezzosopran i Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej - fortepian"
25.02.2012, sobota, g. 19.00, sala widowiskowa
Bilety: przedsprzedaż - 30 zł, od dnia 24.02. - 40 zł, ulgowe - 20 zł

URSZULA KRYGER - mezzosopran; jest absolwentką dwóch wydziałów Akademii Muzycznej w Łodzi: instrumentalnego w klasie fortepianu (1988) i wokalno-aktorskiego w klasie Jadwigi Pietraszkiewicz (1992). Studia wokalne kontynuowała pod kierunkiem Andrzeja Orłowicza w Kopenhadze.  W 1995r. wystąpiła w La Scali z recitalem pieśni Fryderyka Chopina. Rok później z wielkim sukcesem debiutowała na scenie Semper Oper w Dreźnie w operze "Kopciuszek" G. Rossiniego w partii Angeliny. Urszula Kryger dokonała wielu nagrań dla rozgłośni radiowych w Polsce, Francji, Niemczech i Szwajcarii. Jej dyskografia powiększa się z roku na rok. W roku 2003 ukazała się płyta z ariami Beethovena, a w roku 2004 kompletne wydanie Pieśni K. Szymanowskiego nagrodzone Fryderykiem 2004 za najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej. W styczniu 2006 wyróżniona została nagrodą Fundacji im. K. Szymanowskiego za przemyślane i wysoce artystyczne interpretacje pieśni tegoż kompozytora.

KATARZYNA JANKOWSKA-BORZYKOWSKA - fortepian; absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (z wyróżnieniem) w klasie fortepianu prof. Wiktora Mierżanowa oraz kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Jerzego Marchwińskiego. Uzupełniające studia, jako stypendystka Rządu Szwedzkiego, odbywała w Królewskiej Akademii Muzycznej w Sztokholmie i Szkole Kameralistyki Radia Szwedzkiego w Edsberg.

Katarzyna Jankowska-Borzykowska występuje jako solistka, daje również wiele recitali fortepianowych. Prezentuje głównie muzykę Fryderyka Chopina. Występuje w kraju i zagranicą, m.in. we Francji, Holandii, Szwecji, także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Iranie. Najważniejszym nurtem i pasją w jej działalności artystycznej jest jednak kameralistyka fortepianowa. Katarzyna Jankowska-Borzykowska ma na swym koncie wiele nagrań radiowych (archiwalnych i okolicznościowych), nagrań telewizyjnych, w recitalach "na ekranie", filmach dokumentalnych itp. Jest współlaureatką "Fryderyka 2001" za pieśni K. Szymanowskiego.

reklama

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama