Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

9 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Roman, Romuald
9 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Roman, Romuald

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, rck, koncert"W kręgu pieśni romantycznej" - taki tytuł nosi kolejny koncert zorganizowany przez RCK. W programie Chopin, Schubert, Brahms, Moniuszko, Karłowicz.


Recital wokalny Urszuli Kryger - mezzosopran i Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej - fortepian"
25.02.2012, sobota, g. 19.00, sala widowiskowa
Bilety: przedsprzedaż - 30 zł, od dnia 24.02. - 40 zł, ulgowe - 20 zł

URSZULA KRYGER - mezzosopran; jest absolwentką dwóch wydziałów Akademii Muzycznej w Łodzi: instrumentalnego w klasie fortepianu (1988) i wokalno-aktorskiego w klasie Jadwigi Pietraszkiewicz (1992). Studia wokalne kontynuowała pod kierunkiem Andrzeja Orłowicza w Kopenhadze.  W 1995r. wystąpiła w La Scali z recitalem pieśni Fryderyka Chopina. Rok później z wielkim sukcesem debiutowała na scenie Semper Oper w Dreźnie w operze "Kopciuszek" G. Rossiniego w partii Angeliny. Urszula Kryger dokonała wielu nagrań dla rozgłośni radiowych w Polsce, Francji, Niemczech i Szwajcarii. Jej dyskografia powiększa się z roku na rok. W roku 2003 ukazała się płyta z ariami Beethovena, a w roku 2004 kompletne wydanie Pieśni K. Szymanowskiego nagrodzone Fryderykiem 2004 za najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej. W styczniu 2006 wyróżniona została nagrodą Fundacji im. K. Szymanowskiego za przemyślane i wysoce artystyczne interpretacje pieśni tegoż kompozytora.

KATARZYNA JANKOWSKA-BORZYKOWSKA - fortepian; absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (z wyróżnieniem) w klasie fortepianu prof. Wiktora Mierżanowa oraz kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Jerzego Marchwińskiego. Uzupełniające studia, jako stypendystka Rządu Szwedzkiego, odbywała w Królewskiej Akademii Muzycznej w Sztokholmie i Szkole Kameralistyki Radia Szwedzkiego w Edsberg.

Katarzyna Jankowska-Borzykowska występuje jako solistka, daje również wiele recitali fortepianowych. Prezentuje głównie muzykę Fryderyka Chopina. Występuje w kraju i zagranicą, m.in. we Francji, Holandii, Szwecji, także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Iranie. Najważniejszym nurtem i pasją w jej działalności artystycznej jest jednak kameralistyka fortepianowa. Katarzyna Jankowska-Borzykowska ma na swym koncie wiele nagrań radiowych (archiwalnych i okolicznościowych), nagrań telewizyjnych, w recitalach "na ekranie", filmach dokumentalnych itp. Jest współlaureatką "Fryderyka 2001" za pieśni K. Szymanowskiego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama