Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, pegaz, kulturaRozpoczyna się przyjmowanie wniosków do tegorocznych Kołobrzeskich Pegazów Kultury. Swój wniosek może złożyć każdy w Starostwie Powiatowym do 5 maja.


Nagrody starosty kołobrzeskiego po raz drugi przyznawane będą w dwóch kategoriach:  Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w roku ubiegłym, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże "K", ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu. - Chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. Każdy z Państwa może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 20 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną przez Państwa osobę. Jeśli znacie Państwo takich działaczy kultury, zgłaszajcie! Niech Powiat Kołobrzeski promuje rodzime talenty - mówi starosta Tomasz Tamborski.

Kołobrzeski Pegaz Kultury to nie tylko statuetka i dyplom. Starosta deklaruje również promocję nagrodzonych artystów. Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację, ale również pomoc osobom działającym w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także - aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 19 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone  podczas drugiego Majowego Spotkania z Kulturą w Regionalnym Centrum Kultury.

Przypomnijmy, że w roku 2011 statuetkę Kołobrzeskiego Pegaza w kategorii Animator Kultury otrzymał Jerzy Ściesiński, a w kategorii Twórca Kultury - Strażacka Orkiestra Dęta MORKA.

Wnioski należy składać w Starostwie Powiatowym do dnia 5 maja br. Wszelkie informacje można uzyskać u Rzecznika Prasowego Starosty pod nr tel.: 94 35 476 18 wew. 191.

reklama

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama