Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

RCK zaprasza na spotkanie ze świetnym nowoczesnym jazzem - swobodnym, abstrakcyjnym, pełnym swingujących akcentów, zarażającym energią!


31.03.2012, sobota, godz. 19:00
sala widowiskowa RCK
Bilety: przedsprzedaż do dnia 29.03. – 25 zł , od dnia 30.03. – 35 zł, ulgowe – 15 zł


Natalia Niemen - wokal
Piotr Baron - saksofony
Adam Milwiw-Baron - trąbka
Dominik Wania - piano
Maciej Adamczak - kontrabas

Przemysław Jarosz - perkusja
Zespół wciąga nas do swojego muzycznego świata i zabiera w podróż pełną najwspanialszych wrażeń artystycznych i emocjonalnych.
Podczas koncertu zostaną zaprezentowane autorskie kompozycje Natalii Niemen w aranżacjach Quintetu Piotra Barona oraz materiał z jego płyty "Sanctus, Sanctus, Sanctus".

NATALIA NIEMEN
Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Córka kompozytora i muzyka Czesława Niemena i modelki Małgorzaty Niemen. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life'm i TGD. Charyzmatyczna wokalistka zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym inspiruje się starym rhytm'n'bluesem, rock'n'rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim czy muzyką cerkiewną.

PIOTR BARON
Wybitny wrocławski saksofonista. W 1978 r. został wyróżniony jako solista na festiwalu "Jazz nad Odrą". W 1984 r. zdobył solistyczne Grand Prix na festiwalu San Sebastian "Jazz Aldia" w Hiszpanii. Współpracował ze wszystkimi liczącymi się polskimi jazzmanami, wieloma europejskimi sławami - m. in. byli to Bo Stief, Jasper Van't Hof, European Broadcasting Union International Big Band 1998 w Sztokholmie, a także z gwiazdami jazzu z USA (Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino, Billy Harper, David Murray, Eddie Henderson czy "Wadasa" Leo Smith).
Nagrał ponad 60 płyt (m. in. z Artem Farmerem, Eddie'm Hendersonem, Victorem Lewisem i Johnem Hicksem) oraz autorskie albumy min.: "Take One" (1995), "Tango" (1996), "Blue Rain" (1997), "Bogurodzica" (2000), nagrany w Nowym Jorku album "Reference" (2004), "Sanctus, Sanctus, Sanctus" (2008), Kadish (2011).
Aktualnie jest liderem tria, kwartetu i kwintetu. Ponadto współpracuje z czołowymi europejskimi grupami jazzowymi, m.in. Piotr Wojtasik Group oraz Jaromir Honzak Quartet East.

 

reklama

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama