Overcast Clouds

-2°C

Kołobrzeg

1 grudnia 2023    |    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
1 grudnia 2023    
    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, kabareton, rckKabareton będzie można obejrzeć na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w dniach 13-14 lipca (piątek-sobota) od godziny 20:00.


13.07.2012 (piątek), g. 20.00, scena plenerowa RCK, wstęp wolny        
Festiwal „Między słowami”
Mini - kabareton Kabaret Dworski i Ścibor&Szpak

Ścibor Szpak jest multiinstrumentalistą z Wrocławia. Wirtuoz kiełbasofonu (gra na oryginalnym szesnastowiecznym bratwurstcie), tybetańskiego electroluxa oraz tradycyjnego chińskiego instrumentu string. Ma absolutny słuch i taki sam brak głosu. Dlatego też jego śpiew w niezwykle mistyczny sposób zapada w pamięć i żyje własnym życiem, śniąc się jeszcze długo po nocach. Został doceniony na wielu festiwalach piosenki kabaretowej (dwukrotne I miejsce na festiwalu OBORA, nagrody na Ospie i Festiwalu Piosenki Debilnej we Wrocławiu) oraz w konkursach kabaretowych (Grand PRIX oraz Nagroda Publiczności PAKA 2012, I nagroda oraz Nagroda Publiczności PAKA 2011). Gdy wpadnie w twórczy szał sięga po najbardziej absurdalne instrumenty, jak choćby zupełnie zaskakująca gitara.
www.sciborszpak.pl

Kabaret Dworski pochodzi z siedziby biskupów warmińskich, miasta mężów znakomitych - Lidzbarka Warmińskiego. Grupa zagubiona w czasie wędruje po najdalszych zakątkach kraju Lachów, Lachonów i Lachoniątek w celu szerzenia satyry, prowokowania do uśmiechu, ale i myśli twórczej. Stroje, scenografia, muzyka na żywo, archaiczna mowa oraz specyficzny dowcip przenoszą widza w inną przestrzeń. Kabaret Dworski nie gwarantuje powrotu...
Skład trupy:
Paweł Sadowski
Arkadiusz Jakszewicz
Piotr Bardoński (skrzypce)
Alicja Andrzejewska
Ewelina Banach (klarnet)
www.dworski.eu

14.07.2012 (sobota), g. 20.00, scena plenerowa RCK, wstęp wolny        
Festiwal „Między słowami”
Mini - kabareton „Dwadzieścia najśmieszniejszych piosenek na świecie” reż. Jerzy Satanowski

Występuje: Mariusz Kiljan z zespołem
Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji przerywanego piosenkami seansu u psychoterapeuty. Wśród autorów wykorzystanych utworów znajdują się m.in. Jacques Brel, Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Elvis Presley, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Andrzej Waligórski, Władimir Wysocki czy zespół Talking Heads.

 

informacje kołobrzeg, kabareton, rck

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama