Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, zbiórka, mateuszW niedzielę 22 lipca na Bulwarze Szymańskiego  odbędzie się Zbiórka Szczęścia na leczenie i rehabilitację 18-letniego Mateusza Smółki.


Imprezę organizowaną przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) wesprą artyści: Marcelina, wokalistka i kompozytorka o charakterystycznym głosie i niezwykłej osobowości  muzycznej oraz znany z programu „Must Be The Music” raper Sebastian Białek „Biały”.

Impreza odbędzie się w godzinach 12–16 na Bulwarze Szymańskiego, w pobliżu latarni morskiej. Przez cztery godziny potrwa market day, w trakcie którego będzie można kupić różne ciekawe drobiazgi oraz symboliczne usługi, takie jak masaż, słuchanie komplementów czy malowanie twarzy. Dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc Mateuszowi. O 12 zaplanowano koncert muzyki chrześcijańskiej, o 13 natomiast na przygotowanej scenie pojawi się Sebastian Białek. Później, o godzinie 15 kolejny koncert – tym razem Marceliny – który poprzedzi licytacja płyt z autografami wykonawców.

– Bardzo chcemy pomóc Mateuszowi, który mimo cierpienia stara się żyć normalnie – mówi Piotr Nowacki, dyrektor ChSCh. – Jego heroizm zobowiązuje nas, by mu pomóc. Cieszymy się, że w wydarzeniu wezmą udział znani artyści. Liczymy na dużą frekwencję.      

Mateusz Smółka w 2000 roku w wyniku wybuchu pieca uległ poparzeniu III i IV stopnia. Do dziś na jego ciele są liczne blizny, a skóra wymaga ciągłej pielęgnacji. Miesięczna kuracja lekami pozwalającymi utrzymać odpowiednią wilgotność i strukturę jego skóry oraz zrostów po licznych operacjach kosztuje ponad 1 100 zł.

Organizatorzy Zbiórki Szczęścia zachęcają do przybycia na bulwar całymi rodzinami. Będzie to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale również okazja, aby pomóc.     

Marcelina, której koncert rozpocznie się o 15, uznawana jest za jedną z najciekawszych polskich artystek. W 2011 roku została wydana jej debiutancka płyta, która zyskała bardzo dobre opinie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów. Rok 2012 rozpoczął się dla niej m.in. od nominacji do prestiżowej nagrody Fryderyki w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Zbiórka Szczęścia w Kołobrzegu będzie już kolejną imprezą społeczną czy charytatywną, którą wesprze artystka. Wcześniej grała m.in. koncert dla Ziemi, gdzie wystąpiła u boku Reni Jusis czy Tomka Makowieckiego.

Sebastian Białek to 22-latek z Czechowic-Dziedzic, który utworami takimi jak „Walczę do końca”, „Nie płacz” oraz „Mamo” podbił serca widzów programu „Must Be The Music”. Występ w finale polsatowskiego show zapewnił mu popularność i sympatię setek tysięcy Polaków. Obecnie przygotowuje się do wydania swojej pierwszej profesjonalnej płyty.    

Przyjdź i pomóż Mateuszowi. Możesz pomóc również teraz, wpłacając dar na konto zbiórki publicznej:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: „Mateusz Smółka”

Poznaj bliżej historię Mateusza: www.chsch.pl/aktualnosci/staram-sie-zyc-kazdego-dnia-normalnie-,1268/


reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama