Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, nadzieja, kaczmarskiZapraszamy wszystkich miłośników poezji śpiewanej na IX Festiwali Piosenki Poetyckiej  im. Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 27 i 28 lipca.


Tegorocznej „Nadziei” patronują: Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa  Narodowego, Marcin Zydorowicz -  Wojewoda Zachodniopomorski, Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Tomasz Tamborski – Starosta Kołobrzeski. Starostwo Powiatowe, obok Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego (głównego organizatora) jest w tym roku współorganizatorem tego przedsięwzięcia kulturalnego.

27 lipca br. (początek o godzinie 17.00) w hali „Łuczniczka” przy ul. Łopuskiego młodzi ludzie będą walczyć o nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wykonując po dwa utwory: jeden z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, jeden własny. Po raz drugi zostanie przyznana nagroda im. Władysława Stasiaka. Laureata tej nagrody wybierze żona ministra Barbara Stasia, która też ją wręczy.

W ramach festiwalu (po przesłuchaniach konkursowych) odbędzie się premierowa NOC ROMANTYCZNA (start godz. 21.00), wyreżyserowana przez Jacka Bończyka, podczas której Kaczmarskiego zaśpiewają aktorzy: Piotr Machalica, Jacek Zawada, Anna Sroka i Klementyna Umer. Tym razem repertuar został dobrany tak, by wpisywał się w odwieczny dialog pomiędzy kobietą a mężczyzną.
O godzinie 22.30 odbędzie się aukcja przedmiotów związanych z patronem festiwalu z przeznaczeniem na cele charytatywne i statutowe Fundacji. Potem nastąpi ogłoszenie  przez przewodniczącego jury, którym jest znany i ceniony krytyk muzyczny Jan Poprawa, wyników konkursu i prezentacja laureatów.

W drugiej części festiwalowego wieczoru (ok. 23.00)  publiczność będzie mogła zobaczyć i usłyszeć Bończyka w innej roli. Jeden z najlepszych polskich aktorów śpiewających, zmierzy się z repertuarem Stanisława Staszewskiego. Swoją wersję „Celiny” czy „Balu kreślarzy” Bończyk nagrał w ubiegłym roku na płycie „Mój Staszewski”. Publiczność festiwalu będzie miała okazję posłuchać go na żywo w towarzystwie tria muzycznego w składzie: Paweł Stankiewicz – gitara, banjo, Fabian Włodarek – piano, akordeon, Konrad Kubicki – kontrabas.

Festiwal poprowadzi Jarosław Gugała, którego publiczność zna przede wszystkim jako dziennikarza i prezentera. Nie wszyscy wiedzą jednak, że Gugała to także artysta. Zajmował się adaptacją utworów z różnych obszarów kulturowych i ma na swym koncie kilka płyt.
W 28 lipca, w drugim dniu festiwalu, o godzinie 12.00 na Euroboisku przy ul. Łopuskiego odbędzie się mecz piłkarski między drużyną publiczności festiwalu a zespołem Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego. Później, o godzinie 17.00 zapraszamy na pokaz filmu o Jacku Kaczmarskim  oraz wykład Piotra Załuskiego - reżysera, scenarzysty i dokumentalisty, autora m in. filmów „Vinci” i „Ogród barbarzyńcy” – miejsce: sala konferencyjna hotelu Aquarius SPA przy ul. Kasprowicza 24.

Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” odbywa się od 2004 r. w Kołobrzegu. Na festiwalu do tej pory wystąpili m. in: Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Jacek Kleyff, Andrzej Garczarek, Grzegorz Tomczak, Jacek Bończyk, Mirosław Czyżykiewicz, Radosław Elis, Artur Andrus, aktorzy Teatru Muzycznego z Gdyni, Mirosław Baka, Hadrian Filip Tabęcki, Joanna Lewandowska, Wojciech Brzeziński, Kuba Sienkiewicz, Piotr Bukartyk, Jan Kondrak, Aleksander Trąbczyński, Evgen Malinovskiy, Alosza Awdiejew, Filip Łobodziński i Jarosław Gugała, Jaromir Nohavica, Antoni Muracki, Krzysztof Globisz, Wojciech Wysocki, Katarzyna Groniec, Jacek Kowalski.

Serdecznie zapraszamy

Patronat medialny: miastokolobrzeg.pl

 

informacje kołobrzeg, nadzieja, kaczmarski

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama