Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, pomóżmy przeżyćRCK zaprasza na imprezę "I wanna Dance with Whitney Houston". 28 października od godz. 17.00 na Hali Milenium zbieramy pieniądze na leczenie 14-letniego Michała.


Michał Teliżewski od 2 lat jest podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego "Okruszek". Gdy przyszedł na świat nic nie wskazywało na to, że może być poważnie chory. Pierwsze problemy z chodzeniem pojawiły się, gdy miał sześć lat. Wtedy to padła diagnoza - dziecięce porażenie mózgowe. Dziś Michałowi dopisuje się w dokumentacji medycznej niedowład spastyczny czterokończynowy, deformację stóp i opóźnienie rozwoju psychoruchowego w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego. - Najciężej jest wtedy, gdy przypominam sobie Michałka sprzed lat, chłopca, który biegał jak inni rówieśnicy - mówi tata chłopca, Zbigniew Teliżewski, a jego mama Bożena Mróz dodaje: - Państwa pomoc da szansę mojemu synowi na powrót do zdrowia, pozwoli cieszyć mu się życiem, zapomnieć o cierpieniach oraz umożliwi samodzielność życiową i edukację.

Wystarczy przyjść 28 października o godz. 17.00 do hali "Milenium" i po pierwsze dobrze się bawić podczas "bitwy na tańce", a po drugie wesprzeć trudną walkę Michała w drodze o zdrowie wrzucając "przysłowiową" złotówkę do specjalnych puszek. Swojego wsparcia tradycyjnie nie odmówiły kołobrzeskie zespoły taneczne. Tym razem nie cały skład, a 10-osobowe grupy - reprezentanci szkół tańca: BESTA, Kamila Czarneckiego i Pasji oraz zespołów Vigor Style Dance Studio i Top-Toys - zatańczą do utworów Whitney Houston. Nie jest to ani konkurs ani turniej tańca, gdyż podstawowym celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację Michała. Aczkolwiek występ każdej grupy będzie oceniany przez jury, w składzie: Anna Mieczkowska - członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, Magdalena Juszczyńska - główna trenerka Klubu Fitness Milenium Kołobrzeg i Marian Oszmaniec - Kierownik Klubu Wojskowego. Czwarty fotel jurorski zajmie gość specjalny koncertu - aktor teatralny, filmowy i serialowy - Tomasz Sobczak.

Tomasz Sobczak tajniki tańca zgłębiał w 9. edycji popularnego programu rozrywkowego "Taniec z Gwiazdami", gdzie partnerował Katarzynie Krupa. W roli aktora zadebiutował w 1994 roku w przedstawieniu Hansa Christiana Andersena "Królowa śniegu" na profesjonalnej scenie w Centrum Sztuki przy Teatrze Dramatycznym w Legnicy, z którym był związany do 2000 roku, kiedy to zdał pomyślnie eksternistyczny egzamin aktorski. Występował w teatrach: Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, Teatrze Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Grupie Artystycznej Ad Spectotores we Wrocławiu i Łaźni Nowej w Krakowie. Po gościnnym występie w telenoweli "Plebania", trafił na duży ekran w gorzkiej komedii Marka Koterskiego "Dzień świra" oraz niezależnym filmie sensacyjnym Konrada Niewolskiego "D.I.J" z udziałem Jana Machulskiego. Jedną z głównych ról zagrał w filmie "Generał. Zamach na Gibraltarze".

Tomek Sobczak jest także aktorem serialowym. Swoje kreacje stworzył m.in. w "Plebanii", "Pierwszej miłości", "Kryminalni", "M jak miłość", "Komisarz Alex", "Glina", "39 i pół", "Ojciec Mateusz", "Fala zbrodni", "Glina", "Daleko od noszy", "Egzamin z życia", "Naznaczony" i "Barwy szczęścia".

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" z dopiskiem dla Michała Teliżewskiego

61 1060 0076 0000 3310 0018 2660 Bank BPH S.A. Oddział w Warszawie

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama