Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, kino, dkfListopadowa oferta filmowa Regionalnego Centrum Kultury jest spełnieniem marzeń każdego kinomana. Gdy na dworze zimno - zapraszamy do kina!


Oprócz jak zwykle interesującej oferty Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Sztorm" ("Bestie z południowych krain", "Whisky dla aniołów" i "Miłość") w tym miesiącu zapraszamy na tournee t-mobile nowe horyzonty - czyli creme de la creme wrocławskiego festiwalu filmowego.

Listopadowy filmowy zawrót głowy!
Sala widowiskowa RCK,  bilety: 10 zł
Karnet na t-mobile nowe horyzonty
(wstęp na 7 filmów): 40 zł


7.11 (środa), g. 19.00

Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm”. Film pt. „Bestie z południowych krain”, reż Benh Zeitlin
To fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni. W zapomnianej, odciętej od świata społeczności żyje sześcioletnia Hushpuppy. Otaczający ją świat postrzega jako delikatną strukturę pełną żywych, oddychających, wzrastających rzeczy. Kiedy więc największa od stuleci burza nawiedza miasto, Hushpuppy wie, że naturalny porządek wszystkiego, co jest dla niej ważne został zachwiany. Zdeterminowana by naprawić walącą się strukturę świata, ocalić słabnącego ojca i uratować tonący dom, mała bohaterka swoją siłę i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu.

9.11-16.11. T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée to cykl, prezentujący najciekawsze i nagrodzone w konkursach filmy MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Roman Gutek: "Cieszymy się, że po raz czwarty festiwal Nowe Horyzonty dotrze do Państwa kin i domów. Tych, którzy do Wrocławia nie mogli przyjechać, zapraszamy na filmy, które zdaniem jurorów, nowohoryzontowej publiczności oraz festiwalowych selekcjonerów stały się wydarzeniami festiwalu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością. Tym razem siedem filmów rusza w podróż po Polsce (cykl odwiedzi 20 miast) w ramach projektu Nowe Horyzonty Tournée, później będą systematycznie wprowadzane na ekrany kin studyjnych, następnie będzie można kupić je na płytach DVD. Każdy z nich jest inny, choć łączy je podobne spojrzenie na kino, rozumiane przede wszystkim jako sztuka. Każdy z nich jest filmem nowohoryzontowym."

9.11 (piątek), g. 20.00 t – mobile nowe horyzonty tournée Film pt. „Holy Motors”
10.11 (sobota)  t – mobile nowe horyzonty tournée
g. 14.00  Film pt. „Sąsiedzkie dźwięki”
g. 16.30  Film pt. „Sekret”
g.18.30   Film pt. „Holy Motors”
g.20.45   Film pt. „Za wzgórzami”
11.11 (niedziela)  t – mobile nowe horyzonty tournée
g. 14.00  Film pt. „Od czwartku do niedzieli”
g.19.00  Film pt. „Za wzgórzami”
12.11 (poniedziałek)  t – mobile nowe horyzonty tournée
g. 17.00  Film pt. „Sasiedzkie dźwięki”
g. 19.30  Film pt. „Od czwartku do niedzieli”
13.11 (wtorek)  t – mobile nowe horyzonty tournée
g. 17.00  Film pt. „Sekret”
g. 19.30  Film pt. „Donoma”
14.11 (środa)  t – mobile nowe horyzonty tournée
g. 17.00  Film pt. „Holy Motors”
g. 19.30  Film pt. „Post Tenebras Lux”
16.11 (piątek)  t – mobile nowe horyzonty tournée
g. 17.00  Film pt. „Post Tenebras Lux”
g. 19.30  Film pt. „Donoma”

Opis filmów T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée:

"Holy Motors"
Francja 2012, 110 minut
reżyseria: Léos Carax

występują: Denis Lavant , Edith Scob, Eva Mendes, Kylie Minogue, Michel Piccoli
nagrody: MFF w Cannes 2012 – Award of the Youth
Najbardziej ekstrawagancki film ostatniego festiwalu w Cannes. Groteskowy, miejscami szalony, pełen dynamiki. Balansuje na granicy dyscypliny i kompletnej nieprzewidywalności, pomiędzy horrorem a melodramatem, rodzinną psychodramą a komedią. Jego bohater, Monsieur Oscar, od świtu do zmierzchu wciela się w różne role: jest przemysłowcem, zabójcą, żebrakiem, potworem, członkiem rodziny. Stacza erotyczną walkę w wirtualnym świecie gwiezdnych wojen, spotyka Evę Mendes, na dachu wieżowca romansuje z Kylie Minogue i do ostatniej minuty nie pozwala nikomu wyznaczyć granicy dzielącej fikcję od rzeczywistości.

"Za wzgórzami"
Rumunia, Francja, Belgia 2012, 150 min
reżyseria: Cristian Mungiu

scenariusz: Cristian Mungiu na podstawie książki Tatiany Niculescu Bran
występują: Cosmina Stratan, Cristina Flutur, Valeriu Andriuţu, Dana Tapalagu
nagrody: MFF w Cannes 2012 – najlepszy scenariusz, najlepsze kreacje aktorskie
Obsypany nagrodami najnowszy film autora 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni. Cristian Mungiu w charakterystycznym dla siebie naturalistycznym stylu opowiada historię dwóch młodych dziewczyn, Aliny i Voichity, które wychowały się razem w sierocińcu, a teraz spotykają się po kilku latach niewidzenia. Voichita postanawia zostać zakonnicą w niewielkim prawosławnym klasztorze, by osiągnąć upragniony spokój. Alina chce wyrwać ją ze skostniałego wiejskiego środowiska i zabrać ze sobą do Niemiec, gdzie pracuje jako kelnerka na promie. Jej determinacja, podsycana dawną miłością do przyjaciółki i rodzącą się na nowo namiętnością, przechodzi w szaleństwo uznane przez mieszkańców klasztoru za opętanie.

"Sekret"
Polska 2012 / 82 min
reżyseria: Przemysław Wojcieszek

występują: Tomasz Tyndyk, Agnieszka Podsiadlik, Marek Kępiński
nagrody: Gdynia Film Festival 2012 – wyróżnienie „za odwagę w poruszaniu tematów, które do tej pory nie zostały w polskim kinie dostrzeżone”
Ksawery, tancerz występujący na scenie jako drag queen, odwiedza mieszkającego na wsi dziadka, Jana. Staruszek ukrywa mroczny sekret, ciążący nad nim od wielu lat. Ksawery wraz z towarzyszącą mu żydowską przyjaciółką planuje bolesną konfrontację z Janem na temat jego przeszłości. Sekret to z pozoru film o sprawcach i ofiarach, lecz w rzeczywistości – o nierozerwalnych więzach łączących pokolenia na dobre i na złe. Jak zwykle niepokorny i poszukujący Przemysław Wojcieszek odrzuca narracyjne schematy tradycyjnego kina i opowiada o białych plamach w polskiej historii. Mierzy się z coraz częściej wychodzącymi dziś z ukrycia polskimi winami wobec Żydów.

"Post tenebras lux"
Meksyk, Francja, Niemcy, Holandia 2012, 120 min
reżyseria: Carlos Reygadas

występują: Adolfo Jiménez Castro, Nathalia Acevedo, Willebaldo Torres, Rut Reygadas
nagrody: MFF w Cannes 2012 – najlepszy reżyser, Latin American Film Festival 2012 w Limie – najlepszy film, nagroda krytyków dla najlepszego reżysera
Niezwykłe kino atmosfery. Nagrodzony na ostatnim festiwalu w Cannes za reżyserię najnowszy film mistrza latynoamerykańskiego kina Carlosa Reygadasa. Film opowiada historię młodego małżeństwa z klasy średniej, mieszkającego z dwójką dzieci i psami w domu na wsi. Rodzina przeżywa swoje mniejsze i większe dramaty, próbując wejść w relację z otaczającym ją światem, a także przetrwać w konfrontacji z własnymi lękami i mrocznymi tęsknotami. W filmie, podobnie jak we wcześniejszych filmach Reygadasa dominują ujęcia oparte na emocjach, obrazy w nieprzeciętny sposób celebrujące zwyczajność, nadając jej metafizyczne znaczenie.

"Donoma"
Francja 2010, 133 min
reżyseria: Djinn Carrénard

występują: Emilia Dérou-Bernal, Sékouba Doucouré, Salomé Blechmans, Matthieu Longuatte
nagrody: Prix Louis Delluc 2011 – najlepszy debiut, 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu – Nagroda Publiczności
Mozaikowa historia kilku zazębiających się romansów: pomiędzy nauczycielką hiszpańskiego, jej niesfornym uczniem i jego dziewczyną stygmatyczką. Drugi trójkąt łączy przystojnego, czarnoskórego nieudacznika oraz dwie fotografki. Film stara się być operacją na żywym ciele francuskiego społeczeństwa, a miłosne historie służą tu tylko do tego, żeby pokazać toczące ten organizm choroby: rasizm, materializm, seksizm i kastowość. Na fenomen debiutu Djinna Carrénarda składa się dynamiczna narracja. Zagubieni bohaterowie w ciasnych podparyskich mieszkaniach i wagonach metra nieustannie poddają się nawzajem emocjonalnym torturom.

"Sąsiedzkie dźwięki"
Brazylia 2012, 124 min
reżyseria: Kleber Mendonça Filho

występują: Irandhir Santos, Gustavo Jahn, Maeve Jinkings, W.J. Solha, Irma Brown
nagrody: MFF w Rotterdamie 2012 – nagroda krytyków FIPRESCI, 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu – nagroda krytyków FIPRESCI
Sensacja 12. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Życie w filmie Filho – precyzyjne, chłodne, rozgrywające się w przestrzeni jednego, brazylijskiego osiedla – wydaje się wyjątkowo poukładane. Pewnego dnia w okolicy pojawia się prywatna firma ochroniarska, która proponuje mieszkańcom swoje usługi. Kto jednak i przed czym powinien tu być chroniony? Za wysokimi ogrodzeniami ciągną się puste, wąskie korytarze, wypełnione przez tytułowe „sąsiedzkie dźwięki”. Te głosy działają na wyobraźnię – w sterylne przestrzenie wdziera się pragnienie zemsty wykorzystanych i oburzonych. Reżyser potęguje uczucie niepewności, sprawnie myli tropy, coraz głębiej wciąga widza w swoją grę, zapowiadającą nieuchronną katastrofę.

"Od czwartku do niedzieli"
Chile, Holandia 2012, 96 min
reżyseria: Dominga Sotomayor Castillo

występują: Santi Ahumada, Emiliano Freifeld, Paola Giannini, Francisco Pérez-Bannen
nagrody: MFF w Rotterdamie 2012 – Złoty Tygrys, 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu – Grand Prix
Hipnotyzujące kino drogi, zwycięzca konkursu głównego 12. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty i laureat Złotego Tygrysa na prestiżowym festiwalu w Rotterdamie. Opowieść o rodzinie, która wyrusza na kilkudniową wakacyjną przejażdżkę, prawdopodobnie ostatnią w ich wspólnym życiu, zapowiadającą rozstanie. Na subtelną, osobistą historię, pięknie sfilmowaną przez argentyńską gwiazdę fotografii Bárbarę Álvarez, składają się zwykłe czynności, rozmowy, codzienna bliskość, która jednak z minuty na minutę staje się coraz bardziej melancholijna, skazana na nieuchronny koniec.

21.11 (środa), g. 19.00
Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm”. Film pt. „Whisky dla aniołów” reż. Ken Loach
Robbie, Albert, Rhino i Mo spotykają się na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani, ale mogą na siebie liczyć. Mo to kleptomanka, która niczego się nie boi. Albert nie wie, w jakim roku żyje, ale potrafi błysnąć genialnym pomysłem. Robbie ma wrażliwy węch i głowę na karku, a Rhino poczucie humoru, które rozbroi każdego. Razem mogą wszystko. Czeka na nich najdroższa whisky na świecie, szkocki kilt i przygoda, której długo nie zapomną.

28.11 (środa), g. 19.00
Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm”. Film pt. „Miłość”, reż. Michael Haneke
Nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu filmowym w Cannes “Miłość” Michaela Hanekego to jedno z największych arcydzieł współczesnego kina. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu. Nagrodzony po raz drugi najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes twórca m.in. “Pianistki” i “Białej wstążki” zaprosił do współpracy przy Miłości Dhariusa Khondji, wybitnego operatora, autora zdjęć do filmów Davida Finchera, Romana Polańskiego, Wong Kar-waia, czy Woody'ego Allena. Głównymi bohaterami Miłości są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama