Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, rck, porankiRCK zaprasza na Poranki Młodego Widza, czyli ofertę kulturalną dla najmłodszych. W listopadzie to aż trzy spektakle teatrów z Poznania, Katowic i Słupska.


Edukacja teatralna najmłodszych pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, pobudza wyobraźnię, a przede wszystkim zapewnia pozytywne i rodzinne rozpoczęcie dnia. W niedzielę o godz. 11:00 zapraszamy całe rodziny do RCK!

Program listopadowych Poranków!

Spektakle teatralne dla najmłodszych!
Sala widowiskowa RCK, bilety: 10 zł

4.11 (niedziela),  g. 11.00

Poranki Młodego Widza
Spektakl pt. „O byczku, który lubił kwiaty” Studia Teatralnego Blum z Poznania
Sala widowiskowa RCK, bilety: 10 zł
Spektakl autorski w technice lalki planszowej, przy akompaniamencie hiszpańskich gitarowych rytmów. Opowiadana historia słynnego Byczka Fernanda, który:
"... unikał zwady, nie lubił wojny, nie znosił gwaru i walczyć z nikim nie miał zamiaru".
Przygody łagodnego Fernanda w brutalnym świecie madryckich torreadorów z pewnością przypadną do gustu zarówno tym najmłodszym jak i starszym widzom. Spektakl dla dzieci od lat 3.

18.11 (niedziela), g. 11.00
Poranki Młodego Widza  
Spektakl pt. „Cyberbajarz” Teatru Gry i Ludzie z Katowic
Sala widowiskowa RCK, bilety: 10 zł
Dwaj wielcy konstruktorzy – Trurl i Klapaucjusz testują Maszynę Która Potrafi Wszystko na Literę N. Błahostką dla niej jest NEUTRON, NASTURCJA czy nawet NARRACJA opowieści o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła. Czy jednak konstruktorzy zrozumieją morał płynący z tej baśni? Czy doskonała maszyna może być niebezpieczna? Czy ocaleje świat? Czy Maszyna Która Potrafi Wszystko na Literę N będzie umiała stworzyć... Naprawdę Niezwykły Nastrój?
Nie ma innego wyjścia – musisz przekonać się OSOBIŚCIE!
Spektakl jest adaptacją prozy wybitnego polskiego pisarza Stanisława Lema, a dokładnie dwóch opowiadań: "Jak ocalał świat" i "Bajka o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła". Obydwa opowiadania łączy nie tylko niezwykły poziom literacki, ale także przesłanie, które w pewnym momencie wypowiada Trurl: "...w rękach złego użytkownika każde urządzenie może być szalenie niebezpieczne". Jest ono szczególnie ważne w czasach kiedy coraz bardziej uzależniamy się od coraz większej liczby, coraz doskonalszych, urządzeń.
Ogromnym walorem "Cyberbajarza" jest oprawa plastyczna - efektowna scenografia, oryginalne lalki, wzbogacone elektroniką, elementy teatru cieni. To wszystko, w połączeniu a absurdalnym humorem, typowym dla autora, powoduje, że spektakl, choć powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych, bawi miłośników dobrej literatury w każdym wieku.

25.11 (niedziela) g. 11.00

Poranki Młodego Widza
Spektakl pt. „Złote serce” Teatru Lalki Tęcza ze Słupska  
Sala widowiskowa RCK  bilety: 10 zł
Czy znacie Jaśka, który udaje się na koniec świata w poszukiwaniu szczęścia? Przypominacie sobie miasto okryte żałobą, bo groźny smok pożarł połowę mieszkańców królestwa? A może pamiętacie walkę, jaką dzielny rycerz musiał stoczyć ze smokiem, aby ratować piękną Królewnę? Wielu spośród was z pewnością słyszało o dzielnej Hance, która w poszukiwaniu ratunku dla umierającego brata gotowa była przewędrować cały świat, bez żalu rezygnując przy tym z własnego szczęścia. Być może także w przygodach Wodnej Baby, tajemnicy Złotego Księstwa, opowieści króla Wiatrów i postępowaniu skąpego Kowala odnajdziecie historie, które przed snem opowiadały Wasze Mamy lub Babcie.
Te i wiele innych popularnych wątków, zaczerpniętych z rodzimych baśni, podań i legend znalazło się w spektaklu Teatru Lalki „Tęcza” pt. „Złote Serce”. Zapytacie pewnie, dlaczego w czasach popularnych kreskówek i gier komputerowych, sięgamy w teatrze po stare teksty i dawnych bohaterów? Chcieliśmy na przykładzie baśniowych bohaterów pokazać różne charaktery i emocje, które w każdych czasach mogą kierować ludzi ku bardzo dobrym lub złym czynom. Chcieliśmy wreszcie uwierzyć w czary, w magiczne zaklęcia, w nadprzyrodzoną moc napotkanych ludzi i znajdowanych przedmiotów, wziąć udział w strumieniu przygód, aby poprzez bohaterów wypróbować własne możliwości, wiedząc, że jesteśmy bezpieczni w każdej sytuacji, bo baśń zawsze kończy się szczęśliwie.
Czy było warto udać się tę „podróż w przeszłość” i co znaleźliśmy w niej dla naszej przyszłości? Na to pytanie każdy musi sam znaleźć odpowiedź.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama