Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, katedra, manifestacjaZbigniewa Buszta, Wojciech Krzewina i Edward Stępień będą dziś gośćmi naszej telewizji. Tematem będzie manifestacja z 10 listopada 1982 roku.


30 lat temu odbyła się jedna z najważniejszych manifestacji patriotycznych w Kołobrzegu. 10 listopada 1982 roku w trakcie stanu wojennego, po internowaniu najważniejszych działaczy kołobrzeskiej Solidarności, postanowiono uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym czasie, 11 listopada nie był świętem państwowym. Mało tego, w owym czasie tego rodzaju "zbiegowisko" przez władze nie było pożądane.

Pod katedrą zgromadziło się kilkaset osób. Za to, że śpiewali pieśni patriotyczne i unosili palce w kształcie litery "V", orzekano wobec niektórych osób drakońskie kary grzywny. Wiele osób straciło pracę, innym utrudniano codzienne życie, szykanowano. W dzisiejszym programie gościmy świadków tamtych wydarzeń. Startujemy już o godz. 10.00. Zapraszamy.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama