Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, cantoresRCK zaprasza na koncert chóru Cantores Colabregae pod dyrekcją Walerii Żuławnik. Będzie to pierwsza okazja do wysłuchania pełnego programu śpiewaków.


Wcześniej, 6 stycznia Cantores Colabregae wystąpił z krótkim recitalem kolęd i pastorałek obok Świdwińskiego Chóru Kameralnego „Sonores”. W programie marcowego koncertu  m.in.: muzyka klasyczna, melodie ludowe z różnych stron świata, przeboje światowej  muzyki rozrywkowej. Koncert będzie znakomitą okazją do wysłuchania utworów znanych światowych kompozytorów w aranżacjach na chór. Bilety na koncert  w cenie 10 zł do nabycia w kasie RCK.

Chór „Cantores Colabregae” jest zespołem dobrze znanym kołobrzeskiej publiczności, w roku 2012 obchodził jubileusz 15 – lecia swojej działalności. Działa w formacji mieszanej i podobnie jak „Sonores” złożony jest głównie z amatorów – pasjonatów śpiewu chóralnego prowadzonych przez znakomitego fachowca w dziedzinie dyrygentury symfoniczno – chóralnej, Walerię Żuławnik.

Chór specjalizuje się w wykonywaniu kompozycji klasycznych, melodii ludowych, sakralnych, utworów muzyki rozrywkowej w aranżacjach na chór mieszany. Koncertuje na terenie miasta i województwa. Ma na swoim koncie koncerty zagraniczne: w Berlinie Pankow, w Follonice we Włoszech, w Luneburgu w Niemczech, gdzie wziął udział w  artystycznej części Zjazdu Miast Hanzeatyckich 2012, odbywającej się pod hasłem "Hansa Musica". Chór dwukrotnie zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Przeglądu Chórów i Zespołów Kameralnych w Szczecinie. Występował obok znanych artystów polskiej sceny muzycznej Józefa Skrzeka, Małgorzaty Kubali oraz Aleksandra Czajkowskiego – Ładysza.

Waleria Żuławnik ukończyła Wydział Dyrygentury Akademii Muzycznej we Lwowie oraz podyplomowe studia asystenckie w Moskwie i Leningradzie. Przez 19 lat pracowała w Katedrze Dyrygowania Symfoniczno-Chóralnego i Operowego Akademii Muzycznej we Lwowie. Wykształciła 23 zawodowych dyrygentów chórów i orkiestr. Jednym z najważniejszych osiągnięć w jej karierze zawodowej jest Srebrny Dyplom dla Dyrygenta zdobyty na Światowej Olimpiadzie Chóralnej w Lintzu (Austria) za występ z chórem „Cantate Deo” z Koszalina (2000 r.).

16 marca 2013, godz. 17.00 sala widowiskowa RCK
KONCERT CHÓRU „CANTORES COLABREGAE”
pod dyrekcją Walerii Żuławnik

 

informacje kołobrzeg, cantores

reklama

reklama

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama