Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, wielkanoc, życzeniaŚwięta Wielkiej Nocy to święta, w których porażkę ponosi zło, a zwycięża dobro. Bez względu na to, w co kto wierzy, tego dobra życzymy Wam na każdy dzień.


Niektórzy mówią z wyraźnym zadowoleniem, że mamy święta. Kto ma, ten ma. Wielkanoc, jak sama nazwa wskazuje, to wydarzenia niezwykłej nocy, w której Chrystus zmartwychwstał. Wszyscy ci, którzy w to nie wierzą, mają więc nieco więcej wolnego i trochę więcej hitów w telewizji. Tym, którzy świętują jakieś inne sprawy, też życzymy wszystkiej "naj".

Ale chcielibyśmy, żeby ta atmosfera nie sprowadzała się do odgrzania jajek z koszyka wielkanocnego, czy odpalenia salwy z pistoletu na wodę w poniedziałek wielkanocny. Bo choć trudno oprzeć się wrażeniu, że wiosny jeszcze nie ma, a fetysz owcy czy zająca nijak nie ma się do Świętego Mikołaja, to jednak atmosfera tych świąt polega na odradzaniu. Nowego życia nie musimy od razu opakowywać, żeby lepiej wyglądało. Tym nowym życiem może być więcej naszej uczciwości i życzliwości, mniej fałszywych donosów na sąsiadów, wyrwanie zębów jadowych w anonimowych komentarzach internetowych, życzliwość dla mniejszych i słabszych, empatia, miłość w rodzinie, którą warto odkurzyć po ostatnich świętach. Warto spotkać się w gronie rodzinnym, bowiem blask zmartwychwstania uczy nas, że z niektórymi może spotkamy się już raz ostatni, nim doświadczymy tego, co daje łaska Jezusa Zmartwychwstałego.

A tak po prostu, hitem tej wiosny jet lepienie zająca ze śniegu, choć za specjalnie dużo już go nie zostało. Idźcie do parku, zróbcie piękną rzeźbę i nie zapomnijcie o pamiątkowej rodzinnej fotografii. Dobry humor to podstawa.

Zespół Miastokolobrzeg.pl

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama