Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Muzeum Oręża Polskiego zaprasza na akcję pomocy dwóm znakomitym zabytkom: T34/76 i T 34/85. Pomóc może każdy w sobotę 13 kwietnia o godz. 11.00.


Każdy uczestnik będzie miał możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi wspaniałymi zabytkami techniki wojskowej. Oprócz działań na zewnątrz wozów planujemy także specjalne atrakcje. Nasze spotkanie rozpoczniemy od prelekcji historycznej, poświęconej historii i zagadnieniom technicznym związanym z czołgiem T34. Odbędzie się ona zarówno w obrębie wystawy plenerowej, w obliczu oryginalnych pojazdów, jak również wewnątrz Sali Techniki Wojskowej, gdzie spotkamy się bezpośrednio z ich sercem – silnikiem wysokoprężnym W34. Prelekcję przeprowadzą pracownicy Muzeum- dr Jakub Ciechanowski i Przemysław Dominiak. Uczestnicy wydarzenia będą mogli założyć oryginalny czołgowy hełmofon i obejrzeć wnętrze kołobrzeskich kolosów. Całość przedsięwzięcia odbędzie się w atmosferze wiosennego pikniku.

Mile widziani będą wszyscy ochotnicy – wolontariusze oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W związku z charakterem zaplanowanych działań przypominamy o potrzebie odpowiedniego ubrania się – proponowany  strój powinien być luźny, nie krępujący ruchów a jednocześnie przewidziany do pracy fizycznej. Wszyscy chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt mailowy na adres towarzystwo@muzeum.kolobrzeg.pl maksymalnie do dnia 12 kwietnia, celem potwierdzenia swojego udziału w planowanym wydarzeniu.

A tak to wyglądało w 2012 roku (zobacz).

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama