Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, amber, taniec, grand prixKlubowi Tańca Sportowego AMBER Kołobrzeg i Stowarzyszeniu AMBER powierzono organizację turnieju tanecznego. Start: 21 kwietnia godz. 10.00.


stanowiącego jeden z etapów tegorocznego Grand Prix Polski w kategorii Junior II - w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Impreza odbędzie się 21 kwietnia br. w kołobrzeskiej hali Milenium równolegle z Ogólnopolskim Turniejem Tańca Towarzyskiego AMBER CUP.

Przygotowanie turnieju rangi Grand Prix Polski to duże wyróżnienie dla stowarzyszenia AMBER, bo tego typu spotkań odbędzie się w tym roku w całym kraju tylko 14. W Kołobrzegu zaprezentują się najlepsze pary taneczne w wieku 14-15 lat. Przyznanie praw do organizacji tak ważnej imprezy było możliwe dzięki dużemu doświadczeniu AMBERA w realizacji podobnych przedsięwzięć. Przygotowany przez stowarzyszenie ubiegłoroczny Puchar i Mistrzostwa Zachodniopomorskiego Okręgu Polskiego Towarzystwa Tanecznego zyskały doskonałe recenzje.

Tegoroczny Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego AMBER CUP to reaktywacja imprezy tanecznej, której dwie edycje pod nazwą AMBER DANCE CUP odbyły się w latach 2008 i 2009. Wtedy turniej miał rangę międzynarodową i organizowany był zgodnie z wymogami IDSF (International Dance Sport Federation). Zarząd Stowarzyszenia „Amber” podjął decyzję o powrocie do tej imprezy. Tegoroczna jej odsłona ma charakter ogólnopolski, ale ambicją organizatorów jest by w przyszłości na turnieju znów gościły pary z całego świata. 21 kwietnia w kołobrzeskiej hali Milenium podziwiać będzie można zarówno tancerzy, którzy stawiają swoje pierwsze sportowe kroki, jak i tych, którzy mogą być wzorem dla innych. Niewątpliwą atrakcją Gali Wieczornej będzie występ aktualnych Mistrzów Świata w Tańcach Standardowych – Pauliny Glazik i Marka Kosatego.  Na uwagę zasługuje także fakt, że sędzią głównym turnieju będzie Adam Król, znany między innymi z występów w telewizyjnym programie „Taniec z Gwiazdami”.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Amber Cup 2013 swym patronatem objął Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. Wśród sponsorów turnieju znaleźli się: Gmina Miasto Kołobrzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, Urząd Marszałkowski  Województwa Zachodniopomorskiego, kołobrzeski Hotel Zdrojowy Pro-Vita, Miejska Energetyka Cieplna Kołobrzeg, Bank Zachodni WBK, Hurtownia Artykułów Fryzjerskich TOMEX Kołobrzeg, kołobrzeski Hotel Aquarius SPA, hurtownia Nowy Dach, Feema – Elżbieta i Karolina Badeńskie, Piekarnia Jarosław Nizioł, Jubiler Kleist Szczecin oraz Restauracja Diament.

 

informacje kołobrzeg, amber, taniec, grand prix

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama