Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, amber, taniec, grand prixKlubowi Tańca Sportowego AMBER Kołobrzeg i Stowarzyszeniu AMBER powierzono organizację turnieju tanecznego. Start: 21 kwietnia godz. 10.00.


stanowiącego jeden z etapów tegorocznego Grand Prix Polski w kategorii Junior II - w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Impreza odbędzie się 21 kwietnia br. w kołobrzeskiej hali Milenium równolegle z Ogólnopolskim Turniejem Tańca Towarzyskiego AMBER CUP.

Przygotowanie turnieju rangi Grand Prix Polski to duże wyróżnienie dla stowarzyszenia AMBER, bo tego typu spotkań odbędzie się w tym roku w całym kraju tylko 14. W Kołobrzegu zaprezentują się najlepsze pary taneczne w wieku 14-15 lat. Przyznanie praw do organizacji tak ważnej imprezy było możliwe dzięki dużemu doświadczeniu AMBERA w realizacji podobnych przedsięwzięć. Przygotowany przez stowarzyszenie ubiegłoroczny Puchar i Mistrzostwa Zachodniopomorskiego Okręgu Polskiego Towarzystwa Tanecznego zyskały doskonałe recenzje.

Tegoroczny Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego AMBER CUP to reaktywacja imprezy tanecznej, której dwie edycje pod nazwą AMBER DANCE CUP odbyły się w latach 2008 i 2009. Wtedy turniej miał rangę międzynarodową i organizowany był zgodnie z wymogami IDSF (International Dance Sport Federation). Zarząd Stowarzyszenia „Amber” podjął decyzję o powrocie do tej imprezy. Tegoroczna jej odsłona ma charakter ogólnopolski, ale ambicją organizatorów jest by w przyszłości na turnieju znów gościły pary z całego świata. 21 kwietnia w kołobrzeskiej hali Milenium podziwiać będzie można zarówno tancerzy, którzy stawiają swoje pierwsze sportowe kroki, jak i tych, którzy mogą być wzorem dla innych. Niewątpliwą atrakcją Gali Wieczornej będzie występ aktualnych Mistrzów Świata w Tańcach Standardowych – Pauliny Glazik i Marka Kosatego.  Na uwagę zasługuje także fakt, że sędzią głównym turnieju będzie Adam Król, znany między innymi z występów w telewizyjnym programie „Taniec z Gwiazdami”.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Amber Cup 2013 swym patronatem objął Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. Wśród sponsorów turnieju znaleźli się: Gmina Miasto Kołobrzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, Urząd Marszałkowski  Województwa Zachodniopomorskiego, kołobrzeski Hotel Zdrojowy Pro-Vita, Miejska Energetyka Cieplna Kołobrzeg, Bank Zachodni WBK, Hurtownia Artykułów Fryzjerskich TOMEX Kołobrzeg, kołobrzeski Hotel Aquarius SPA, hurtownia Nowy Dach, Feema – Elżbieta i Karolina Badeńskie, Piekarnia Jarosław Nizioł, Jubiler Kleist Szczecin oraz Restauracja Diament.

 

informacje kołobrzeg, amber, taniec, grand prix

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama