Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, majówkaMajówka zapowiada się umiarkowanie ciepło, ale raczej słonecznie. Co więc można robić w tym czasie? Zapewne każdy coś ciekawego dla siebie.


1-5 maja od godz. 10.00 do 20.00 Kiermasz Majowy na Skwerze Pionierów

2 maja (czwartek)
12.00 - Uroczyste wciągnięcie flagi na masz na wieży ratusza przez Kompanię Honorową Garnizonu Kołobrzeg i okolicznościowe przemówienie starosty Tomasza Tamborskiego
17.00 - Kołobrzeska majówka - koncert Orkiestry Zdrojowej scena plenerowa RCK, wstęp wolny

3 maja (piątek)
10.00 - Msza za Ojczyznę w Bazylice Mariackiej, a po niej przemarsz pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się zgromadzenie patriotyczne, a przemówienie wygłosi prezydent Janusz Gromek
17.00 - Kołobrzeska majówka i koncert zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego (Szkoła Tańca Top Toys Kołobrzeg, Studio Wokalne Klubu Wojskowego w Kołobrzegu, Vigor Styl Dance Studio), koncert zespołu „Trubadurzy” - scena plenerowa RCK, wstęp wolny

4 maja (sobota)
19.00 - Kołobrzeska majówka Majowy ROCK Blok, koncert zespołów: Baraka Face Junta, DEZERTER - scena plenerowa RCK, wstęp wolny

Rodzinny Rajd Rowerowy
Dźwirzyno i okolice -> Kołobrzeg. 1 maja po zbiórce o godzinie 11.00 pod Halą Milenium w Kołobrzegu, start ścieżką rowerową nr 10 w kierunku Grzybowa. Przy ulicy Bałtyckiej w Grzybowie spotkanie z grupą jadącą z Dźwirzyna. Stąd, chętni do przejechania dłuższego dystansu, ruszą trasą Grzybowo -> Korzystno -> Stary Borek-> Głowaczewo -> Dźwirzyno. Pozostali pojadą dalej ścieżką rowerową nr 10 do Dźwirzyna. Spotkanie w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji Dźwirzynie. Od godziny 14.00 odbywać się tam będzie Piknik Rodzinny, w którego programie znalazły się następujące atrakcje: gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, bogata gastronomia, loteria fantowa, występy artystyczne oraz pokaz ratownictwa medycznego. Powrót do Kołobrzegu planowany jest w godzinach 16.00 - 17.00.

1 maja - Pola Nadziei - zbiórka funduszy na budowę Hospicjum
Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie życia oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Pozyskane środki finansowe zostaną przekazane na budowę hospicjum. 1 maja wolontariusze (ponad 100 osób) będzie kwestować na ulicach miasta w godzinach od 10.00 do 17.00.  Rozpoznamy ich po żółtych koszulkach z logo Hospicjum, oznaczonych puszkach i identyfikatorach. W zamian każdy ofiarodawca otrzyma żonkil-symbol nadziei. W tym roku ma zostać rozdanych trzy tysiące żonkili.

Zakończenie Sezonu Kąpielowego Morsów

1 maja o godz. 11.00 na Kamiennym Szańcu rozpoczyna się majówka Kołobrzeskiego Klubu Morsa. W programie klubowe gry zespołowe, wspólna rozgrzewka i kąpiel w Bałtyku o godz. 12.00. Od 12.30 impreza integracyjna.

Obszerny program majówkowy przygotowała także sąsiednia gmina z okazji Dni Ustronia Morskiego (zobacz).

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama