Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, kombatant, koncertW maju, miesiącu obfitującym w ważne dla polskiej niepodległości rocznice, chór „Kombatant” zaprasza na naprawdę uroczysty koncert w RCK.


W programie którego usłyszeć będzie można piosenki patriotyczne z różnych okresów historycznych. Dostojni śpiewacy w mundurach wykonają m.in. pieśni partyzanckie, powstańcze, z okresu II wojny światowej, walk o Kołobrzeg, jak również przeboje  Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Chór „Kombatant” założony w 1978 r. to najstarszy z kołobrzeskich chórów i jedyny, który wyspecjalizował się w piosence żołnierskiej. W czasie koncertu będzie również okazja do wspomnień z bogatej historii chóru liczącej sobie już 35 lat.

Koncert chóru „Kombatant” odbędzie się 11 maja br w sobotę, w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Wstęp wolny.

„Kombatant” za swoją działalność polegającą przede wszystkim na krzewieniu wartości patriotycznych i piękna piosenki żołnierskiej otrzymał  medale i odznaczenia m.in. za zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP , „Zasłużony dla województwa Koszalin”, Złotą Odznakę „Zasłużony dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz medale pamiątkowe „Przyjaciołom Kołobrzegu”.

Chór oklaskiwała publiczność zgromadzona w  ośrodkach wypoczynkowych i sanatoriach Uzdrowiska Kołobrzeg, ośrodkach kultury, wojskowych, klubach i miejscach pamięci na terenie miasta. „Kombatant” wielokrotnie koncertował poza Kołobrzegiem:  m.in. we Włościborzu, Siemyślu,  Resku, Łobzie, Mielnie, Sarbii, Trzebiatowie, a także w Warszawie.

 

informacje kołobrzeg, kombatant, koncert

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama