Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, dzień pionieraDzień 31 maja obchodzony jest w Kołobrzegu  jako Dzień Pioniera. Z tej okazji 31.05 o godzinie 17 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się uroczysta gala.


To właśnie w tym dniu 68 lat temu radzieckie władze wojskowe przekazały polskiej administracji zarządzanie miastem. Z ta datą rozpoczęła się polska powojenna historia  Kołobrzegu. Stowarzyszenie Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg dokłada wszelkich starań aby coroczne obchody tego święta przypominały kolejnym pokoleniom Kołobrzeżan o pierwszych mieszkańcach tej ziemi, którzy włożyli ogromny wkład w budowanie sprawnie funkcjonującego miasta, cieszyli się z pierwszych utworzonych tu instytucji, odbudowanych zabytków, wybudowanych domów, założonych parków. Kołobrzescy pionierzy są cennymi świadkami pierwszych powojennych lat dlatego im właśnie dedykujemy koncert pt. „Taki pionierski los” w programie którego będzie okazja do wspomnień i zapoznania się z fragmentami powojennej historii Kołobrzegu relacjonowanej przez jej naocznych świadków.

W koncercie poza chórem Pionier wystąpią także Studio Wokalne MAYOL Klubu Wojskowego w Kołobrzegu oraz tancerze Klubu Tańca Sportowego AMBER Kołobrzeg. Wstęp wolny.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama