Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, dzień, dziecka, programZ okazji 1 czerwca na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czeka naprawdę wiele atrakcji. Każdy może wybrać i znaleźć coś idealnego dla siebie.


Od godziny 11.00 Jacht Klub Kołobrzeg zaprasza do Portu Jachtowego na Dzień Dziecka na wodzie. W programie: gry, zabawy, konkursy, wspólne grillowanie i śpiewanie.

O 11.00 startuje również Dzień Dziecka na Ogrodach na boisku, który organizuje Sojusz Lewicy Demokratycznej wraz z Forum Kobiet. Hasłem przewodnim będzie ekologia. W programie: turniej piłkarski, konkurs "segregacja śmieci", quiz wiedzy na temat ekologii, konkurs eko na wykonanie śmieciozaura, posadzenie drzewka, a także: przeciąganie liny, malowanie twarzy, tatuaże, bańki mydlane, pokazy grupy rekonstrukcyjnej, wóz strażacki, wspólny grill.

Od godziny 12 do 14 impreza z okazji Dnia Dziecka będzie trwała również na Skwerze Pionierów, na który zaprasza kołobrzeska Platforma Obywatelska oraz Młodzi Demokraci. W programie m.in. zabawa z dj-em, konkursy z nagrodami, zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy.

Na festyn z okazji Dnia Dziecka zapraszają także wędkarze. Impreza startuje o godz. 9.00 nad Kanałem Drzewnym na wysokości ulicy Zygmuntowskiej. Głównym punktem festynu będą zawody spławikowe dla dzieci, rozegrane w dwóch grupach wiekowych: do lat 10 i od 11 do 14 lat włącznie. Dzieci w trakcie zawodów nie muszą posiadać żadnych dokumentów upoważniających do wędkowania. Poza zawodami spławikowymi, uczestnicy rywalizować będą w grach i zabawach zręcznościowych, oraz w konkursach plastycznym i ekologicznym. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Gminy Miasto Kołobrzeg i Starostwa Kołobrzeskiego, dla zwycięzców przygotowano statuetki, medale, upominki, pamiątkowe gadżety i słodki poczęstunek. W tym roku organizatorzy zapraszają również młodzież do lat 16 włącznie, posiadającą karty wędkarskie i należącą do Koła Miejskiego PZW. W trakcie festynu, odbędą się eliminacje do Młodzieżowej Olimpiady Wędkarskiej, na której najlepsi reprezentować będą kołobrzeskie koło wędkarskie.

Niespodziankę z okazji Dnia Dziecka przygotowało także Muzeum 6D - Maszoperia, które zaprasza 1 czerwca do siebie: "Zatem jeżeli jeszcze nie wiecie, co podarować w prezencie swoim pociechom, my podpowiadamy wizytę w Muzeum 6D – Maszoperia. Efekty specjalne, trójwymiarowy obraz i możliwość dotykania eksponatów – czyli wszystko to, co dzieciaki uwielbiają, a do tego miła niespodzianka od Muzeum 6D  - Maszoperia. Zatem, macie już pomysł jak spędzicie z Waszymi pociechami sobotni Dzień Dziecka?".

Na Dzień Dziecka zaprasza Muzeum Oręża Polskiego, które z okazji 1 czerwca przygotowało wiele atrakcji (dowiedz się więcej: przeczytaj).

O godzinie 12.30 na kołobrzeski dworzec PKP przybędzie Pociąg Pirat prowadzony przez zabytkową lokomotywę. W samym pociągu, który 1 czerwca o 6.05 wyruszy z Poznania Głównego do Kołobrzegu, przygotowano wiele atrakcji. Z kołobrzeskiego dworca PKP, Pirat pojedzie do Portu Pasażerskiego.

informacje kołobrzeg, dzień, dziecka, program

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama