Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, dzień, dziecka, programZ okazji 1 czerwca na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czeka naprawdę wiele atrakcji. Każdy może wybrać i znaleźć coś idealnego dla siebie.


Od godziny 11.00 Jacht Klub Kołobrzeg zaprasza do Portu Jachtowego na Dzień Dziecka na wodzie. W programie: gry, zabawy, konkursy, wspólne grillowanie i śpiewanie.

O 11.00 startuje również Dzień Dziecka na Ogrodach na boisku, który organizuje Sojusz Lewicy Demokratycznej wraz z Forum Kobiet. Hasłem przewodnim będzie ekologia. W programie: turniej piłkarski, konkurs "segregacja śmieci", quiz wiedzy na temat ekologii, konkurs eko na wykonanie śmieciozaura, posadzenie drzewka, a także: przeciąganie liny, malowanie twarzy, tatuaże, bańki mydlane, pokazy grupy rekonstrukcyjnej, wóz strażacki, wspólny grill.

Od godziny 12 do 14 impreza z okazji Dnia Dziecka będzie trwała również na Skwerze Pionierów, na który zaprasza kołobrzeska Platforma Obywatelska oraz Młodzi Demokraci. W programie m.in. zabawa z dj-em, konkursy z nagrodami, zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy.

Na festyn z okazji Dnia Dziecka zapraszają także wędkarze. Impreza startuje o godz. 9.00 nad Kanałem Drzewnym na wysokości ulicy Zygmuntowskiej. Głównym punktem festynu będą zawody spławikowe dla dzieci, rozegrane w dwóch grupach wiekowych: do lat 10 i od 11 do 14 lat włącznie. Dzieci w trakcie zawodów nie muszą posiadać żadnych dokumentów upoważniających do wędkowania. Poza zawodami spławikowymi, uczestnicy rywalizować będą w grach i zabawach zręcznościowych, oraz w konkursach plastycznym i ekologicznym. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Gminy Miasto Kołobrzeg i Starostwa Kołobrzeskiego, dla zwycięzców przygotowano statuetki, medale, upominki, pamiątkowe gadżety i słodki poczęstunek. W tym roku organizatorzy zapraszają również młodzież do lat 16 włącznie, posiadającą karty wędkarskie i należącą do Koła Miejskiego PZW. W trakcie festynu, odbędą się eliminacje do Młodzieżowej Olimpiady Wędkarskiej, na której najlepsi reprezentować będą kołobrzeskie koło wędkarskie.

Niespodziankę z okazji Dnia Dziecka przygotowało także Muzeum 6D - Maszoperia, które zaprasza 1 czerwca do siebie: "Zatem jeżeli jeszcze nie wiecie, co podarować w prezencie swoim pociechom, my podpowiadamy wizytę w Muzeum 6D – Maszoperia. Efekty specjalne, trójwymiarowy obraz i możliwość dotykania eksponatów – czyli wszystko to, co dzieciaki uwielbiają, a do tego miła niespodzianka od Muzeum 6D  - Maszoperia. Zatem, macie już pomysł jak spędzicie z Waszymi pociechami sobotni Dzień Dziecka?".

Na Dzień Dziecka zaprasza Muzeum Oręża Polskiego, które z okazji 1 czerwca przygotowało wiele atrakcji (dowiedz się więcej: przeczytaj).

O godzinie 12.30 na kołobrzeski dworzec PKP przybędzie Pociąg Pirat prowadzony przez zabytkową lokomotywę. W samym pociągu, który 1 czerwca o 6.05 wyruszy z Poznania Głównego do Kołobrzegu, przygotowano wiele atrakcji. Z kołobrzeskiego dworca PKP, Pirat pojedzie do Portu Pasażerskiego.

informacje kołobrzeg, dzień, dziecka, program

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama