Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, atrakcje, latoMiejscowości nadmorskie zwykle budzą się z zimowego letargu na chwilę przed wakacjami, ale nie Kołobrzeg. Puls miasta wyczuwalny jest tu o każdej porze roku.


A to dlatego, że nieustannie inwestuje ono w swój rozwój. Z związku ze zbliżającymi się wakacjami warto przyjrzeć się ofercie turystycznej Kołobrzegu, a ta jest zaskakująco bogata. W kwietniu tego roku na kołobrzeskiej mapie turystycznej zagościło Muzeum 6D – Maszoperia, jedyna tego typu atrakcja w Europie. Argumentując zasadność inwestycji, Prezes Zarządu Centrum Obsługi Turystycznej i jednocześnie inwestor inwestycji, Rafał Bartkowiak, mówi – „Chcieliśmy stworzyć miejsce, które będzie nawiązywało do morza, jego historii i ludzi od wieków z nim związanych. Zależało nam jednak na połączeniu przeszłości z duchem teraźniejszości, dlatego  przybliżamy przeszłość związaną z życiem rybaków, ale we współczesnym anturażu wykorzystując nowoczesne technologie. W zamian za brak kustosza, muzealnych kapci nie do pary i nudy wiejącej od morza aż do Tatr, oferujemy m. in. 500 m 2 ręcznie wykonanych malowideł do oglądania w okularach 3D, efekty specjalne takie, jak ruchoma podłoga, mgła, wiatr, zapach oraz możliwość dotykania eksponatów. Drzwi naszego muzeum otwieramy dla turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych, zróżnicowanych pod względem wieku i narodowości. Ofertę zwiedzania przygotowaliśmy w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.”

Obok nowej inwestycji Muzeum 6D – Maszoperia, w miejski krajobraz Kołobrzegu idealnie wkomponowały się Summer Car. To ekologiczne pojazdy, które już od 4 lat nie zwalniają tempa i ciesząc się nieustającym powodzeniem zabierają turystów na przejażdżki po Uzdrowisku. Ze względu na rozwój miasta i powstające nowe atrakcje turystyczne, Summer Car z roku na rok uaktualniają trasy przejazdu. Dzięki temu turyści mają możliwość zasmakować wszystkich wspaniałości Kołobrzegu, począwszy od zabytkowych miejsc miasta, poprzez wizytę na starówce, a skończywszy na plaży. Niezależnie od pogody, na pokładzie floty samochodowej Summer Car mogą zasiąść turyści różnych narodowości, gdyż lektor prezentuje Kołobrzeg w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz tego roku w języku rosyjskim.

„Muzeum 6D – Maszoperia i przejażdżki Summer Car to jednak nie wszystko. Chcąc dodatkowo zagospodarować turystom czas oferujemy im bogaty program pobytu. ” – mówi Rafał Bartkowiak i zaznacza, że „Konstruując nasze oferty zawsze staramy się dostosować je turystów zróżnicowanych pod względem wieku, narodowości, a także liczebności. Zorganizujemy atrakcje dla dzieci, ich rodziców i dziadków, wycieczek szkolnych czy firmowych. Jednym słowem otwarci jesteśmy na wszystkich – turystów indywidualnych i grupy zorganizowane.”


Więcej informacji na temat atrakcji turystycznych znajdziecie Państwo na stronach www.muzeum6d.pl oraz www.summercar.pl

facebook.com/muzeum6d

 

informacje kołobrzeg, atrakcje, lato

informacje kołobrzeg, atrakcje, lato

informacje kołobrzeg, atrakcje, lato

informacje kołobrzeg, atrakcje, lato

informacje kołobrzeg, atrakcje, lato

tekst sponsorowany

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama