Few Clouds

-0°C

Kołobrzeg

9 lutego 2023    |    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
9 lutego 2023    
    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

26 i 27 czerwca o godz. 20.00 w sali widowiskowej RCK wystąpią młodzi utalentowani artyści. Zapraszamy na wysłuchanie ciekawych dzieł wielkiego kompozytora.


Stowarzyszenie Fundusz Promocji Talentów w Koszalinie i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta  zapraszają na dwa pierwsze koncerty z cyklu „Wolfgang Amadeusz Mozart”, w których utwory kompozytorów muzyki klasycznej grać będą  utalentowani artyści młodego pokolenia. Słowo wiążące w trakcie koncertów wygłosi krytyk muzyczny i muzykolog Jan Popis. Dyrektorem artystycznym jest Jan Stanienda. Honorowy patronat nad imprezą objęli:  Poseł na Sejm RP - Marek Hok i Prezydent Miasta Kołobrzeg - Janusz Gromek. Wstęp na koncerty na podstawie bezpłatnych wejściówek.

26 CZERWCA 2013
Program:
Marta Kowalczyk - skrzypce
Bartosz Bednarczyk - fortepian
W. A. Mozart - Sonata D-dur na skrzypce i fortepian KV 306   

Kornelia Figielska - skrzypce
Bartosz Bednarczyk - fortepian
Henryk Wieniawski - Polonez D-dur op.4

Roksana Kwaśnikowska - skrzypce
W. Ernst - "Król Olch" na skrzypce solo

Mysterious Duo: Paweł Janas - akordeon, Maciej Frąckiewicz - akordeon
W. A. Mozart - Fantazja f-moll KV 608
Zbigniew Bargielski - Rozmowa z Cieniem
E. Grieg - Suita nr.1 Peer Gynt
Dyrektor artystyczny: Jan Stanienda

27 CZERWCA 2013
Program :
Mysterious Duo: Paweł Janas - akordeon, Maciej Frąckiewicz - akordeon.
W. A. Mozart – Wariacje na temat francuskiej piosenki „Ah! vous dirai-je, Maman”
Igor Strawiński - Pietruszka

Kornelia Figielska - skrzypce
Bartosz Bednarczyk - fortepian
W. A. Mozart - Sonata e-moll na Skrzypce i Fortepian KV 304  

Roksana Kwaśnikowska - skrzypce
Bartosz Bednarczyk - fortepian
Henryk Wieniawski - Polonez A-dur op.21

Marta Kowalczyk - skrzypce
Bartosz Bednarczyk - fortepian
E. Saint-Saens / E. Ysaye - Etiuda w Formie Walca  
Dyrektor artystyczny: Jan Stanienda

Cykl koncertów „Wolfgang Amadeusz Mozart” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura – Interwencje.

Prof. Jan Stanienda - dyrektor artystyczny projektu pt. "Wolfgang Amadeusz Mozart". Skrzypek i kameralista. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec Krzysztofa Jakowicza. Od 1975 członek, a od 1977 solista i koncertmistrz Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka. Kierownik artystyczny Orkiestry Kameralnej "Leopoldinum" (1993–1995), współzałożyciel i dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej "Wratislavia" (1996). Pomysłodawca i dyrektor artystyczny corocznego wrocławskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Wieczory w Arsenale" (od 1997). Współpracował ze światowej sławy artystami: Yehudi Menuhinem, Maurice'em André, Michalą Petri, Wandą Wiłkomirską, Barbarą Hendricks, Andriejem Gridczukiem, Guyem Touvronem i in. Występy we wszystkich krajach Europy oraz m.in. Nowym Jorku, Osace i Tokio.

Jan Popis - muzykolog, krytyk muzyczny, producent oraz wydawca płyt CD z muzyką klasyczną, popularyzator muzyki. Jeden z najwybitniejszych znawców muzyki Fryderyka Chopina. Ukończył studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Przez 33 lata pracował w Polskim Radiu, prowadząc autorskie programy, w tym słynne "Środy chopinowskie". Od roku 1975 komentował w Polskim Radiu oraz w TVP siedem kolejnych Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych im. F. Chopina. W 1998 roku podjął współpracę z Krystianem Zimermanem i z utworzoną przez niego Polish Festival Orchestra i brał udział w realizacji światowego tournée Krystiana Zimermana i jego Orkiestry (1999 r.), w 150-lecie śmierci Fryderyka Chopina, w największych centrach muzycznych jak: Paryż, Londyn, Bruksela, Amsterdam, Nowy Jork, Waszyngton, Warszawa. W latach 2000-2005 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Konkursu Chopinowskiego. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy, zapoczątkowanego w 1993 roku oraz Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku najważniejszej i najbardziej prestiżowej krajowej imprezy muzycznej, poświęconej polskim pianistom i polskiej twórczości fortepianowej. Za swą działalność otrzymał m.in. medal Gloria Artis.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama