Few Clouds

-0°C

Kołobrzeg

9 lutego 2023    |    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
9 lutego 2023    
    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, klasykaRegionalne Centrum Kultury i artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zapraszają na spektakle operetkowe i koncert galowy w ramach „Muzyki dla wszystkich”.


Wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Piotra Wujtewicza. Reżyseria spektakli: Michał Kruk, scenografia: Anna Maria Wolniak, prowadzenie koncertu: Jerzy Wolniak. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.
Wstęp wolny.

Program festiwalu:
3 lipca godz. 20.00
"Księżniczka czardasza" Emmerich Kalman

4 lipca godz. 20.00

"Baron cygański" Johann Strauss

5 lipca godz. 19.00

Koncert galowy "Wielka sława to żart"

Księżniczka czardasza jest najsłynniejszą operetką Emmericha Kalmana. Jej tematem są dzieje życia i miłości pięknej gwiazdy variete Sylwii Varesco. Jeśli zaś chodzi o klimat, subtelna nostalgia przeplata się tutaj z ognistymi rytmami   węgierskiego czardasza. Słynne duety:Choć na świecie dziewcząt mnóstwo i Artystki, artystki, artystki z variete  bez wątpienia stanowią klasykę gatunku i zaliczane są do największych szlagierów w historii operetki.

Baron cygański  to  jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych operetek Johanna Straussa. Cygański żywioł przeplata się tutaj z wiedeńską elegancją, a wielkie sceny zbiorowe - z nastrojowymi ariami i duetami. Efektu tej klasycznej operetki w pięknych kostiumach i barwnej scenografii ziemi węgierskiej i Wiednia dopełnia urzekająca muzyka, wspaniałe arie i niezrównane sceny  baletowe.

Koncert galowy „Wielka sława to żart” to zebrane w jednym programie najpiękniejsze arie i melodie pochodzące z najbardziej znanych operetek i musicali autorstwa światowych kompozytorów. W koncercie wystąpią m.in. soliści teatru Wielkiego w Łodzi oraz wokaliści, zespół cygański, będzie również okazja do wysłuchania popisu na akordeonie.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama