Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, sesnacyjne, lato, filmowe, festiwalJak zdobyć bilety? Kiedy i kto wystąpi w Kołobrzegu? Co w repertuarze? Ciekawostki, plotki i poszukiwane dane. Festiwal startuje już 8 i potrwa do 11 sierpnia.


II Kołobrzeski Festiwal Filmowy zbliża się wielkimi krokami .Rozpocznie się w czwartek- 8 sierpnia  o godz. 19.00  uroczystą Galą Otwarcia Festiwalu  w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury przy ul. Solnej 1. Obowiązywać będą na nią bezpłatne bilety, dostępne od 1 sierpnia w kasie  w RCK. Wstęp na pozostałe filmowe projekcje odbywające się w sali widowiskowej i w małej Sali  Regionalnego Centrum Kultury  także z bezpłatnymi biletami ( do odbioru od 1 sierpnia w kasie RCK). Seanse odbywające się na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury i na Nocny Maraton Filmowy na kołobrzeskiej Plaży Centralnej  oraz na spotkania z gwiazdami w Hotelu Marine***** nie  wymagają biletów.

Kultowe polskie komedie sensacyjne w programie II Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego
Trwa plebiscyt na najlepszą polska komedię sensacyjną. Filmy, które znajdują się  na czołowych miejscach tego plebiscytu będzie można obejrzeć podczas wieczornych projekcji plenerowych na Scenie Letniej RCK w Kołobrzegu.
Przegląd otworzy film „Vabank” ( 1981) Juliusza Machulskiego. Juliusz Machulski jest specjalistą od sensacyjnych komedii, w jego dorobku są także takie filmy jak „Vabank  II” „Deja vu”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Vinci”, „Kołysanka” oraz   „ Kiler” ( do obejrzenia również podczas festiwalu) i „Kiler-ów 2-óch”.     
Kolejnym filmem w programie tego przeglądu będzie film Macieja Dutkiewicza „Fuks”( 1999), w którym jedna z ról zagrał gość II Kołobrzeskiego Festiwalu – Janusz Gajos. W sobotni wieczór - 10 sierpnia zapraszamy widzów, którzy wybiorą lżejszy repertuar na projekcję  filmu „Złote Runo” (1996) z udziałem twórców tego filmu : reżysera Janusza Kondratiuka oraz odtwórcę głównej roli Zbigniewa Buczkowskiego (nominowanego za tę rolę do Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł). Przegląd zamknie kultowa komedia Olafa Lubaszenko „Chłopaki nie płaczą” (2000) z wieloma niezapomnianymi dialogami, które weszły do powszechnego obiegu: „ To co dla ciebie jest sufitem dla mnie jest podłogą”, „Coco jumbo i do przodu – to moje hasło. Dobre, nie?”, „Mógłbym z nimi porozmawiać po swojemu, a potem ich zakopać  w lesie”.

Nocny Maraton Filmowy na plaży w Kołobrzegu
Tomasz Raczek w ramach Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego "Sensacyjne Lato Filmów" zaprasza na II Nocny Maraton Filmowy od zachodu do wschodu słońca na plaży.
Dzięki współpracy z serwisem filmowym vodeon.pl zobaczymy:

- "Hitman: wyznanie", W. Brytania 2012, reż. Perry Bhandal
Victor został wychowany w Rumunii na bezlitosnego, nadludzko skutecznego zabójcę. Zdradzony przez najbliższych finguje własną śmierć i ucieka do Anglii, gdzie próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Jednak przeszłość szybko daje o sobie znać i Victor trafia w sam środek wojny londyńskich gangów, gdzie jego umiejętności są na wagę złota. Jedyne ukojenie znajduje w ramionach tajemniczej piękności, ale i ona skrywa mroczne tajemnice... Inteligentny, świetnie nakręcony thriller z doskonałą rolą Luke’a Gossa („Hellboy: Złota Armia”, „Death Race 2”) w roli zabójcy próbującego zerwać ze swoją usianą trupami przeszłością.

- "Pannic button", W. Brytania 2011, reż. Chris Crow
Czworo młodych ludzi wsiada na pokład prywatnego odrzutowca lecącego do Nowego Jorku. Ekskluzywna wycieczka miała być nagrodą w konkursie popularnego portalu społecznościowego, ale w powietrzu okazuje się, że czeka ich jeszcze jedna gra. Tym razem jednak jej organizator zna ich najgłębiej skrywane tajemnice, a każde kłamstwo będzie brutalnie karane. Jo, Max, Dave i Gwen, uwięzieni w przestworzach przez nieznanego porywacza, zostaną zmuszeni do walki o życie własne i swoich internetowych znajomych. Uznawany za jeden z najlepszych brytyjskich thrillerów ostatnich lat, „Panic Button” to przerażający film o konsekwencjach tak powszechnego dziś przenoszenia całego życia do Sieci.

- "Syrena", W. Brytania 2010, reż. Andrew Hull
Rachel i Ken postanawiają wyrwać się z miasta i razem ze wspólnym przyjacielem Marco spędzić weekend na rejsie wzdłuż urokliwego wybrzeża. Sielanka nie trwa jednak długo. Na jednej z wysepek odnajdują oszalałego ze strachu i zakrwawionego mężczyznę oraz nieziemsko piękną kobietę, która z roli ofiary szybko przeistacza się w śmiertelnie niebezpieczną kusicielkę... Kipiący od erotycznego napięcia, ale i trzymający w napięciu od pierwszych minut brytyjski horror z seksowną Terezą Srbovą w roli głównej.

- "Rekin Cycojad", USA 2011, reż. Fred Olen Ray

U wybrzeży Kalifornii dochodzi do tajemniczej katastrofy platformy wiertniczej. Okazuje się, że lekkomyślnie prowadzone odwierty uwolniły uśpionego od milionów lat ogromnego rekina. Prehistoryczna bestia, zdolna do poruszania się także na lądzie, sieje spustoszenie w nadmorskiej miejscowości. Powstrzymać ją może tylko dzielna badaczka oceanów , choć bez pomocy równie dzielnych amerykańskich żołnierzy jej plan może nie wypalić... „Potworna” komedia twórcy „Bikini Frankenstein” i „Erotycznej myjnii”, w której wszystko prócz bikini bohaterek jest w dużym rozmiarze.
Filmy udostępnił vodeon.pl, internetowy serwis filmowy z najlepszymi horrorami i komediami. Dla najwytrwalszych Miasto Kołobrzeg przewidziało niespodzianki!

W programie II Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego „Sensacyjne Lato Filmów” nie zabraknie spotkań ze znakomitymi aktorami i reżyserami. Zapraszamy na spotkania m.in. z Grażyną Szapołowską, Ewą Szykulską, Markiem Włodarczykiem.

9.08 . 2013  PIĄTEK godz.14.00
Spotkanie z Grażyną Szapołowską- aktorką , która  wcieliła się w wiele różnorodnych postaci w filmach takich jak „Nadzór” Wiesława Saniewskiego, „Magnat” Filipa Bajona, „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy. Zagrała też m.in. w „Wielkim Szu” w reż. Sylwestra Chęcińskiego, „Tylko mnie kochaj” w reż. Ryszarda Zatorskiego czy prezentowanym podczas II Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego  filmie „Medium” w reż. Jacka Koprowicza.

10.08.2013  CZWARTEK godz.14.00
Spotkanie z Ewą Szykulską- aktorką doskonale znaną z ról w serialach „Kariera Nikodema Dyzmy” i „Lokatorzy”, Zagrała także w  filmach „Vabank”, ”Nadzór”, „Hydrozagadka” oraz „Trzy siostry T”, które będzie można zobaczyć podczas II Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego.

11.08.2013  PIĄTEK  godz.14.00
Spotkanie z Markiem  Włodarczykiem-  aktorem, który zagrał w wielu niemieckich filmach, a w Polsce odniósł wielki sukces rolą w prezentowanym w trakcie II Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego  serialu „Kryminalni”. Z powodzeniem kontynuuje karierę  występując w znanych produkcjach, m.in. „Los Numeros” w reż. Ryszarda Zatorskiego czy serialu „Brzydula”.

Więcej szczegółów: sensacyjnelato.pl.

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama