Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W piątek 23 sierpnia w klubie "Drzazga" zapraszamy już od godziny 21. Zagrają dla Was "Dice" oraz "Syntezis". Wstęp na cały ten wieczór tylko 10 złotych.


Dice to zespół rockowy pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego, który został założony w 2007 roku. Muzyka grupy to klasyczny hard rock w nowoczesnym wydaniu. 14.06.2013 r. to data premiery debiutanckiego albumu Dice „Stara Historia” wydanego przez Luna Music Polska. Na płycie znajduje się 10 autorskich utworów zespołu. Płyta trwa ponad 50 minut i wypełniona jest bezkompromisowym hard rockiem. Dice nagrali płytę w Red Studio w Morzyczynie. Nagrania odbywały się w sierpniu i wrześniu 2012r. Materiał, który znalazł się na płycie to utwory Dice z przekroju 6-ciu lat istnienia zespołu. Produkcją płyty zajęli się Piotr „Pith” Wilkoński i Dice. Płytę można nabyć m.in. w salonach EMPIK, Merlin.pl, Media Markt, Saturn, Musi Corner, DVDMax oraz w sklepie luna.pl
Dyskografia:
Dice – „Stara Historia” (Luna Music Polska, 2012, LP)
Dice – „Płyta z utworami laureatów I Stargardzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych” (2010, EP)
Dice na swoim koncie ma już kilka sukcesów, m.in.: pierwsze miejsce na I Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2010), pierwsze miejsce w konkursie audycji Polskiego Radia Koszalin – Rock Nie Wyro(c)k (2011), pierwsze miejsce na Nowogardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2011), pierwsze miejsce w internetowym konkursie Heavy Metal na Soundrive.pl (2012), drugie miejsce na III Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2012), laureaci przeglądu Born to Be Wild 2 (2013).
Dice wystąpił na jednej scenie, m.in. z: Ex-Deep Purple czyli Nick Simper & Nasty Habits, Proletaryat, After Blues, Tymon & The Transistors, 1125, Imish, Pogodno, Jafia Namuel.

Syntezis:
Zespół powstał pod koniec roku 2007 w Stargardzie Szczecińskim. Na przestrzeni lat zaszły konieczne zmiany osobowe i kiedy skład ustabilizował się (jesień 2011), zdecydowaliśmy nagrać i niezależnie wydać debiutancki album. Mając mnóstwo piosenek do wyboru, zawęziliśmy tracklistę do 10 kawałków, które trwają razem około 55 minut. Album nazywa się ‘The Burial of the Sun’ (‘Pogrzeb Słońca’).
Album został nagrany w maju 2012 w Monroe Sound Studio w Grzędzicach. Studio pracowało z wieloma cenionymi metalowymi muzykami takimi jak chociażby Tomasz ‘Orion’ Wróblewski (Behemoth) czy Dariusz ‘Daray’ Brzozowski (Dimmu Borgir, Masachist). Premiera albumu odbyła się w grudniu 2012 w Stargardzie.
Od roku 2011 zespół odbywa próby w Szczecinie. Obecnie zajmujemy się poszukiwaniem wydawcy i promocją debiutanckiego krążka. Trasa koncertowa promująca debiut jest przewidywana na wakacje 2013.
Nasze główne muzyczne inspiracje to Lamb of God, Machine Head, Slayer czy Megadeth, ale z łatwością można do tego doliczyć DevilDriver czy Panterę.
Dodatkowo można będzie zakupić płyty Dice i Syntezis na koncercie.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama