Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, blues, rckKońcówka września w RCK to spotkanie z legendarnym polskim wykonawcą bluesowym - Sławkiem Wierzcholskim i jego Nocną Zmianą Bluesa.


Zespół w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnął sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Wystarczy wymienić choćby dorobek fonograficzny, który obejmuje siedemnaście wydanych płyt,  nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red. Zespół supportował gwiazdy bluesa światowego formatu takie jak B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Na swoim koncie ma kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w tak egzotycznych miejscach jak Zimbabwe.

Ta grupa ortodoksyjnych bluesmanów w trakcie ćwierćwiecza swojej działalności wykreowała własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych.

Założyciel zespołu Sławek Wierzcholski jest wirtuozem harmonijki i autorem dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest także dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych. Stworzył cały repertuar grupy i kilka prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

W kołobrzeskim koncercie poza liderem grupy, Sławkiem Wierzcholskim (śpiew, harmonijka ustna) wystąpią również:  Marek Dąbrowski (gitara akustyczna), Witold Jąkalski (slide guitar), Piotr Dąbrowski (akustyczna gitara basowa, śpiew), Grzegorz Minicz (perkusja).

Bilety do nabycia w  kasie RCK, ul. Solna 1, w cenie: 30 zł (przedsprzedaż i ulgowe), 35 zł (w dniu koncertu).

Informacje pochodzą z oficjalnej strony zespołu: http://www.blues.ofek.pl.

 

reklama

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama