Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, ludzie i ich pasjePo wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Ludzie i ich pasje". 18 września o godz. 18.00 gościem będzie prof. dr hab. Jan M. Piskorski.


Jan M. Piskorski – profesor europejskich studiów porównawczych na Uniwersytecie Szczecińskim, tłumacz i publicysta, m.in. „Odry”, „Więzi”, hiszpańskiego „L’Avenç” i niemieckich miesięczników społeczno-kulturalnych „Merkur. Deutsche Zeitschrift für europäisches Denken” oraz „Blätter für deutsche und internationale Politik”. Profesor wizytujący wielu uniwersytetów zagranicznych, także pozaeuropejskich. Laureat nagrody Berlińsko-Brandenburskiej Akademii Nauk w 2010 r. Redaktor i współautor Pomorza poprzez wieki (1999, nagroda Klio, wydanie niemieckie), autor książek Polacy i Niemcy. Czy przeszłość musi być przeszkodą? (2004 i dwa wydania niemieckie) i Wygnańcy. Przesiedlenia i uchodźcy w dwudziestowiecznej Europie (2010 i 2011, nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nominacja do nagrody „Polityki” na najlepszą książkę historyczną oraz do nagrody literackiej „Srebrny Kałamarz” Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego; w przygotowaniu tłumaczenia), jak również wielu innych książek i artykułów publikowanych m.in. w Austrii, Hiszpanii, Indiach, Niemczech, Szwajcarii, USA i Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy. Wstęp wolny. Oddział Historii Miasta, ul. Armii Krajowej 13 (sala plafonowa).

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama