Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy można połączyć zabawę z edukacją, aby zapewnić dziecku wartościowe i naprawdę ciekawe zajęcia pozalekcyjne? Przekonaj się sam (tekst sponsorowany).


Czy nawet kilkulatek jest gotowy do odkrywania fascynującego świata informatyki, fizyki, biologii i astronomii? Twierdzących odpowiedzi na powyższe pytania dostarcza firma RoboCamp, która oferuje zajęcia semestralne dla dzieci w wieku 6-14 lat, oparte na autorskim, wielokrotnie nagradzanym programie nauczania. Pod okiem interdyscyplinarnego zespołu specjalistów, w rękach dzieci ożywają najprawdziwsze roboty, których nie powstydziłby się żaden inżynier. Nauki ścisłe już nigdy nie będą ani przerażać, ani nudzić.

Jak to działa?
Podczas zajęć, mali inżynierowie samodzielnie projektują, budują i programują roboty. Uczestnictwo w RoboCamp pobudza kreatywność i żądzę wiedzy, kształtuje spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Uczniowie odkrywają świat większości nauk ścisłych poprzez fascynującą zabawę. Niewielkie grupy pozwalają na poświęcenie optymalnej ilości czasu każdemu dziecku.

Nowe oblicze klocków Lego
Przy użyciu najnowocześniejszych zestawów klocków Lego WeDo oraz Mindstorms EV3– z programowalnym sterownikiem i mikrokomputerem, dzieci tworzą autorskie roboty. Uczniowie stosują w swojej pracy różnorodne klocki konstrukcyjne, łączniki, osie, koła, silniki, przekładnie oraz czujniki dotyku i barw. RoboCamp w niezwykle pomysłowy sposób pokazało, jak wykorzystać zabawkę stulecia w procesie edukacji.

Lider innowacyjności
Pionierski pomysł Wojciecha Syrockiego, absolwenta Wydziału Automatyki i Robotyki Politechniki Gdańskiej i właściciela grupy RoboCamp, był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za innowacyjność i wartość dydaktyczną. RoboCamp zdobył m.in. statuetkę Lidera Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w kategorii Nauka i Technika, tytuł Miejsca Odkrywania Talentów w roku szkolnym 2010/2011, przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej oraz tytuł Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012 w kategorii Innowacyjny Produkt. O projekcie piszą czołowe, polskie media.

RoboCamp w Kołobrzegu
Podczas, gdy pierwsi absolwenci RoboCamp trafili już na wyższe uczelnie techniczne, z wielkim zaangażowaniem kształceni są kolejni, mali inżynierowie. Uczestnictwo w RoboCamp ma harmonijnie łączyć naukę z zabawą i pasją do przedmiotów ścisłych, odkrywać drzemiący w każdym dziecku potencjał oraz przede wszystkim - stanowić niezapomnianą przygodę w świecie robotów.

Od teraz mali inżynierowie będą mieli możliwość kształcenia się również w Kołobrzegu. Nowa placówka RoboCamp ogłasza nabór na semestr zimowy i zaprasza do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu 29.09.2013 od godz. 15 do 17 do zapoznania się ze szczegółową ofertą zajęć.

Nabór prowadzony jest dla dzieci w wieku 6-8 (Lego WeDo) oraz 9–13 (Mindstorms EV3). Podczas prezentacji dzieci w wieku 6-8 będą mogły zbudować oraz zaprogramować robota natomiast dzieci 9-13 zobaczą jak zaawansowane roboty można tworzyć przy użyciu klocków Lego Mindstorms EV3.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr tel. 661 923 737.
Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi filmikami prezentującymi przykładowe roboty zbudowane z zestawów klocków Lego WeDo i Mindstorms EV3


reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama