Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, plaża, 11 listopadaBałtyckie Stowarzyszenie Sieciarnia przy współpracy z Parafią Mariacką i Agencją POL CAN ART z Kanady zaprasza na widowisko pt. „Z Polski rodem”.


Jest to widowisko przygotowane specjalnie dla uczczenia 95 rocznicy Święta Niepodległości Polski - 11 listopada, które odbędzie się w dniu 11.11.2013 r. o godz. 17.00 w Bazylice Mariackiej w Kołobrzegu  i poprzedzone będzie Mszą św. w intencji Ojczyzny.

W programie usłyszymy najpiękniejsze utwory patriotyczne związane z historią polskiego oręża i walk niepodległościowych, które towarzyszą nam przez lata od czasów „Bogurodzicy”, poprzez pieśni legionowe, pieśni i piosenki powstańcze i wreszcie te, które mówią o miłości do Ojczyzny, aż po współczesne piosenki, takie jak: „Zielone lata”. Całość opatrzona lekcją historii Polski, informacjami o Wojsku Polskim z barwnym komentarzem poetyckim w niedościgłej interpretacji Wojciecha Gąssowskiego.

W koncercie udział biorą: Małgorzata Kubala - sopran, Aleksander Ładysz - bas, Laura Sąsiadek - piosenkarka z Kanady, Mariusz Dubrawski -€“ fortepian, kołobrzeski chór Cantores Colabregae pod dyrekcją Walerii Żuławnik,  uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu Agata Kramarz oraz dziennikarz radiowy i lektor Wojciech Gąssowski -€“ narracja.  Scenariusz i reżyseria Aleksander Ładysz.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej

Patronat honorowy objął poseł na Sejm RP Marek Hok

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama