Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, plaża, 11 listopadaBałtyckie Stowarzyszenie Sieciarnia przy współpracy z Parafią Mariacką i Agencją POL CAN ART z Kanady zaprasza na widowisko pt. „Z Polski rodem”.


Jest to widowisko przygotowane specjalnie dla uczczenia 95 rocznicy Święta Niepodległości Polski - 11 listopada, które odbędzie się w dniu 11.11.2013 r. o godz. 17.00 w Bazylice Mariackiej w Kołobrzegu  i poprzedzone będzie Mszą św. w intencji Ojczyzny.

W programie usłyszymy najpiękniejsze utwory patriotyczne związane z historią polskiego oręża i walk niepodległościowych, które towarzyszą nam przez lata od czasów „Bogurodzicy”, poprzez pieśni legionowe, pieśni i piosenki powstańcze i wreszcie te, które mówią o miłości do Ojczyzny, aż po współczesne piosenki, takie jak: „Zielone lata”. Całość opatrzona lekcją historii Polski, informacjami o Wojsku Polskim z barwnym komentarzem poetyckim w niedościgłej interpretacji Wojciecha Gąssowskiego.

W koncercie udział biorą: Małgorzata Kubala - sopran, Aleksander Ładysz - bas, Laura Sąsiadek - piosenkarka z Kanady, Mariusz Dubrawski -€“ fortepian, kołobrzeski chór Cantores Colabregae pod dyrekcją Walerii Żuławnik,  uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu Agata Kramarz oraz dziennikarz radiowy i lektor Wojciech Gąssowski -€“ narracja.  Scenariusz i reżyseria Aleksander Ładysz.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej

Patronat honorowy objął poseł na Sejm RP Marek Hok

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama