Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, 11 listopadaZ okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada w Kołobrzegu odbędą się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości.


Godz. 10.00
Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ordynariusza Koszalińsko–Kołobrzeskiego ks. bp. Edwarda Dajczaka
Miejsce: Bazylika Mniejsza

Godz.11.10
Przemarsz ulicami miasta pod pomnik I Marszałka RP Józefa Piłsudskiego z udziałem grupy rekonstrukcji historycznej przy Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu i orkiestry wojskowej 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie

Godz.11.30 – 14.00
Zgromadzenie patriotyczne przy pomniku I Marszałka RP Józefa Piłsudskiego:
- Złożenie meldunku dowódcy 12 Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Markowi Mecherzyńskiemu  
- Podniesienie Flagi Państwowej i Hymn Narodowy
- Odczytanie historycznych aktów:
Obwieszczenie Naczelnej Komendy Polskiej Organizacji Wojskowej o przyjeździe Józefa Piłsudskiego do Warszawy z dnia 10 listopada 1918 r.,
Dekret Józefa Piłsudskiego z dnia 14 listopada 1918 r.,
Depesza Józefa Piłsudskiego do szefów mocarstw notyfikującej powstanie Państwa Polskiego z dnia 16 listopada 1918 r.,
- Wystąpienia okolicznościowe Wojewody Województwa Zachodniopomorskiego
- Niepodległościowy Apel Pamięci
- Salwa honorowa
- Złożenie kwiatów pod pomnikiem I Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Wiązanka utworów historycznych w wykonaniu orkiestry wojskowej 12. DZ
- Wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. Prowadzenie: Chór Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu „Cantabile”
- Piknik rodzinny:
Prezentacja sprzętu wojskowego przygotowana przez 12.Dywizję Zmechanizowaną w Szczecinie,
Namiot Narodowych Sił Rezerwy wystawiony przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Kołobrzegu,
Mobilna wystawa „Polskie drogi do niepodległości” przygotowana przez Muzeum Oręża Polskiego,
Poczęstunek – żołnierska grochówka

Godz. 17.30
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Z Polski rodem”. W programie utwory patriotyczne związane z historią polskiego oręża i walk niepodległościowych. Udział biorą: Małgorzata Kubala (sopran), Aleksander Ładysz (bas), Mariusz Dubrawski (fortepian),
Zespół instrumentalny, Chór RCK „Cantores Colabregae”, Wojciech Gąssowski (narracja). Scenariusz i reżyseria Aleksander Ładysz.
Miejsce: Bazylika Mniejsza

11.11.2013, g. 17.00
“MUZYKA POLSKA” - KONCERT Z OKAZJI "ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI"
sala widowiskowa RCK


W ramach Wojewódzkich Obchodów Narodowego Święta Niepodległości Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert „Muzyka Polska”.

W programie: Polonez koncertowy D-dur op. 4 na skrzypce i fortepian Henryka Wieniawskiego,  Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian Fryderyka Chopina (Allegro moderato, Scherzo. Allegro con brio, Largo, Finale. Allegro) oraz  I Kwintet fortepianowy Grażyny Bacewicz (Moderato molto espressivo. Allegro, Presto, Grave, Con passione).

W koncercie wystąpią utalentowani instrumentaliści młodego pokolenia, laureaci prestiżowych konkursów i festiwali krajowych i zagranicznych: Roksana Kwaśnikowska – skrzypce, Magdalena Lech – skrzypce, Maria Stanienda – altówka, Michał Zieliński – wiolonczela, Krzysztof Stanienda – fortepian. Mimo młodego wieku wykonawcy koncertu mogą się już pochwalić wieloma osiągnięciami artystycznymi. Krzysztof Stanienda jako współtwórca zespołu Chopin Piano Quintet, nagrał z nim dla firmy płytowej Musica Sacra muzykę polską nominowaną do Fryderyków 2008. Maria Stanienda była stypendystką Ministra Kultury w Calgary (Kanada), jest m.in. laureatką Wrocławskiego Konkursu Młodych Altowiolistów 2007, a  wraz z zespołem Chopin Piano Quintet została finalistką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Gianni Bergamo Classic Music Award w Szwajcarii. Michał Zieliński w 2012 r. zdobył I nagrodę oraz Nagrodę Specjalną za Wybitną Osobowość Artystyczną na II Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczelowym w Warszawie, w tym samym roku otrzymał również Grand Prix na XII Festiwalu Music Without Limits na Litwie. Roksana Kwaśnikowska, mimo młodego wieku (jest uczennicą klasy maturalnej) ma już na swoim koncie koncerty w „sali marzeń” – słynnej  Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz  I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Romantycznej oraz  Międzynarodowym Konkursie Talentów Muzycznych w Nowym Jorku w 2011 r. Za osiągnięcia artystyczne trzykrotnie otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina, jest również stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Studentkę klasy skrzypiec prof. Jana Staniendy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Magdalenę Lech, oklaskiwała  publiczność sal koncertowych m.in. w Łańcucie, Suwałkach, Bydgoszczy, Siedlcach, Elblągu, Zielonej Górze, Legnicy, Kielcach, Łodzi, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. To  zaledwie fragmenty z biografii muzyków, którzy w programie „Muzyka Polska” wystąpią w Kołobrzegu. Zapraszamy państwa na koncert, który odbędzie się 11 listopada 2013 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK przy ul. Solnej 1. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie RCK.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama