Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Chcesz wiedzieć ile kosztuje twoje leczenie? A może kiedy i jak cię leczono? Nie wiesz, czy masz zniżkę na ortezę? Wystarczy, że odwiedzisz urząd i się zarejestrujesz.


Do Urzędu Miasta w dużej sali konferencyjnej (wejście od strony budynku po Powiatowym Urzędzie Pracy) zawitało mobilne stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia będzie zakładało konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Można tam jeszcze zajść w piątek 13 grudnia od 10.00 do 15.00.

Aby założyć konto w ZIP potrzebny jest dowód osobisty lub paszport. Na podstawie danych zawartych w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych generowany jest wniosek oraz login i hasło. Dane o własnej historii leczenia i jego kosztach będą dostępne w ciągu 24 godzin od aktywacji konta (czyli pobrania loginu i hasła). Konto w ZIP może mieć każda osoba pełnoletnia, niezależnie od obecnego statusu ubezpieczenia. Zapraszamy z dowodem osobistym lub paszportem po login i hasło!

Inne możliwości
Przyjdź do Oddziału NFZ. Zapraszamy! Za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu otrzymasz hasło i login do własnego konta w systemie ZIP. Mając dostęp do Internetu, w każdej chwili, w dowolnym miejscu, po zalogowaniu się do swojego konta, będziesz mieć dostęp do danych: O swoim leczeniu i badaniach od 2008 roku. Ile zapłacił za to NFZ? Czy masz prawo do korzystania z opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia? Ile kosztowały wypisane ci leki refundowane? O świadczeniach lekarza rodzinnego, pielęgniarki, położnej? O zleconych przedmiotach ortopedycznych (np. wózek inwalidzki) i środkach pomocniczych (np. aparat słuchowy, pieluchomajtki). Gdzie się leczyć bezpłatnie, jak tam dojechać? W jakich godzinach pracują poradnie i pracownie? Czy w budynku jest winda, podjazd dla wózków, łazienka dla osób niepełnosprawnych.

Co to jest ZIP?

Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis udostępniany przez NFZ w Internecie wszystkim chętnym od 1 lipca 2013 roku.

ZIP składa się z dwóch części:

- dostępnej dla wszystkich
- widocznej tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników

Co znajdziesz w ZIP bez logowania się?

- informacje o świadczeniach opieki zdrowotnej i zasadach korzystania z nich
- informacje o miejscach udzielania świadczeń w ramach umów z NFZ

Co zyskujesz rejestrując się w ZIP?

- sprawdzisz w systemie eWUŚ, czy masz prawo do świadczeń
- uzyskasz dostęp do informacji o swoim leczeniu, wykonanych badaniach, o wypisanych lekach
- dowiesz się, ile kosztowało Twoje leczenie od 2008 roku

Jak się zarejestrować i zostać użytkownikiem ZIP?

- wejdź na stronę ZIP, kliknij zakładkę „zarejestruj się”
- wypełnij formularz rejestracyjny
- z dokumentem zaznaczonym w formularzu, tj. dowodem osobistym lub paszportem przyjdź do Funduszu
- po sprawdzeniu wszystkich potrzebnych danych otrzymasz login i hasło do konta w ZIP
lub po prostu
- przyjdź do NFZ (siedziby, delegatury lub punktu obsługi) z dowodem osobistym lub paszportem

Kiedy zobaczysz informacje o swoim leczeniu? Następnego dnia po zarejestrowaniu się w systemie ZIP.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama