Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zapraszamy na weekendową odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Sztorm” do sali kinowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.


Najnowszy film Anny Kazejak „Obietnica”, autorki kinowego przeboju „Skrzydlate świnie” wyświetlany będzie w Kołobrzegu dzień po polskiej premierze. Świat zobaczył „Obietnicę” po raz pierwszy podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale, podczas którego był to jedyny polski pełnometrażowym obraz w tym roku, któremu udało się dostać do tego prestiżowego konkursu. „Obietnica” to poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia, ukazujący generację social media kontra zagubieni rodzice.

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…

Inspiracją dla powstania tej historii były prawdziwe wydarzenia, mające miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą. Nie chodzi tu jednak tylko o Polską rzeczywistość, ale o spojrzenie na naszą europejską kulturę, na procesy zachodzące podskórnie, których spektakularne efekty krzyczą do nas z pierwszych stron gazet”.

Widzę w moich bohaterach pokolenie, które posiada wszelkie zachodnie dobra, nieobarczone historycznie i politycznie, wolne, a mimo to używające owej wolności do stworzenia własnego więzienia. Żyją w świecie, który daje im wszystko, nie wymagając nic w zamian. Być może to właśnie jest powodem, dla którego stwarzają swoje własne zasady, za przekroczenie których płaci się najwyższą karę”. Anna Kazejak, reżyser Scenariusz do filmu powstał pod czujnym okiem słynnego hollywoodzkiego scenarzysty Christophera Voglera. Jego producent, Opus Film, ma na swoim koncie trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara - „Ediego”, „Sztuczki” i „Z odzysku” oraz wielokrotnie nagradzany „Wymyk”. 

Obsada: Magdalena Popławska, Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Barłomiej Topa, Dawid Ogrodnik, Nikodem Rozbicki , Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek.

DKF Sztorm na weekend: Film pt. „Obietnica”
15-16.03.2014 g. 17.00 i 19.00

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama